Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Загартування повітрям та сонцем

Загартування повітрям та сонцем

Назва:
Загартування повітрям та сонцем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Загартування повітрям

Дія повітря, що гартує, насамперед зв'язано з різницею температур між ним і поверхнею шкіри. Шар повітря, що знаходиться між тілом і одягом, звичайно має постійну температуру 27-28 чи 29-33 °С (у залежності від характеру одягу). Як правило, віддача тепла шкірою одягненої людини звичайно незначна. При оголенні дитини процес віддачі тепла стає більш інтенсивним. У цьому випадку для попередження переохолодження включаються механізми терморегуляції - теплотворення і тепловіддача. Унаслідок цього навіть часткове оголення тіла дитини робить дія, що гартує.

У системі оздоровчих заходів важливе значення мають регулярні прогулянки. Якщо дитина народилася в теплий час року, то виносити його на повітря можна через 2-3 дні після виписки з родильного будинку в теплу, безвітряну погоду. Народжених у холодний час виносять на прогулянку з 3-4 нед. життя при температурі повітря не нижче -5-7 °С. Тривалість прогулянки 15-20 хв і поступово її доводять до 1,5 ч. Восени й узимку такі прогулянки проводять два рази в день. Улітку при гарній погоді дитина може знаходитися на відкритому повітрі цілий день (у сонячній тіні), в одязі відповідно сезону.

Велике значення для загартовування дитини має сон на відкритому повітрі. Свіже повітря володіє загальнозміцнювальним і десенсибілізуючою дією. На свіжому повітрі дитина швидко засинає, міцніше спить і глибше дихає. Спати дитини можна укладати на веранді при відкритих вікнах, на балконі і на відкритому повітрі в тіні дерев. Одяг дитини повинен відповідати температурі повітря, тобто бути зручної і теплий, у холодний час року, і легкої в тепле. Вона не повинна стискувати подиху і кровообігу. Узимку добре проводити сон на свіжому повітрі у ватяному чи хутряному мішку. Дітей у віці до 1 року, уже підготовлених до низьких температур, можна укладати на відкритому повітрі при відсутності, вітру навіть при температурі -10-12°С, а дошкільників - при температурі від -15 до -18 °С. Після сну в дитини повинне бути гарний, бадьорий настрій, рум'янець на щоках, теплі руки і ноги.

Елементи загартовування повітрям включені в режим дитини з перших днів життя. У немовлят при зміні пелюшок кілька разів у добу створюються умови контрастних температур, при цьому різниця температури повітря і поверхні шкіри дитини досягає іноді 10 °С. Температура повітря в кімнаті повинна бути не нижче 20-22 °С. Ці проміжки часу при сповиванні можна поступово збільшувати і привчати дитини, оголюючи його тіло, до більш низьких температур, щоб у подальшому приступити до регулярного проведення загартовування.

Кімнатні повітряні ванни (дозовані) у прохолодні сезони року проводять у попередньо добре провітреному приміщенні. Починати їх можна з двомісячного віку і варто проводити регулярно. Під час процедури дитини оголюють спочатку на 2-3 хв при температурі повітря в приміщенні 20-22 °С. У теплий час року кімнатні повітряні ванни можна проводити при відкритих вікнах. Тривалість ванни збільшують на 1-2 хв через кожні 2-3 дні і доводять до 10-15 хв у дітей до 6 міс і до 20-25 хв у дітей старше 6 міс. Проводити їхній можна два рази в день. Для ослаблених дітей температура повітря в приміщенні повинна бути відповідно вище і тривалість процедури на початку курсу коротше (у 1,5-2 рази). Таким дітям повітряні ванни можна проводити з частковим оголенням тіла. Під час повітряної ванни дитини кілька разів повертають зі спини на живіт для того, щоб за час повітряної ванни піддати рівномірному впливу всю поверхню тіла. Доцільно сполучити їх з гімнастикою і масажем. У холодні сезони року дітям старше 1 року повітряні ванни можна проводити в приміщенні з поступовим зниженням температури повітря па 1-2°С шляхом попереднього провітрювання. При цьому температуру кімнати з 22-23°С знижують до 18°С (для дітей до 2 років), до 16 °С - для дітей 2-3 років і до 15 °С - для дітей старше 4-7 років. Діти дошкільного віку кімнатні повітряні ванни можуть приймати під час спокійних ігор, спочатку одягнені з засуканими рукавами, у легкому одязі, взутті без панчіх, а потім у майках і трусах. Тривалість першої повітряної ванни в дітей 2-3 років - 3-5 хв. Через кожні 2-3 дні її збільшують на 2-3 хв і протягом 1,5 міс доводять до 20-25 хв. У дітей 4-5 років тривалість першої повітряної ванни 5 хв, у дітей 5-7 років - 8 хв. Поступово тривалість ванни доводять до 25-30 хв. Для ослаблених дітей починають кімнатні повітряні ванни з 2-3 хв, а зниження температури приміщення і полегшення одягу роблять повільніше. Літній час року є найбільше сприятливим періодом для загартовування дітей на відкритому повітрі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Загартування повітрям та сонцем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок