Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Закриті пошкодження м'яких тканин

Закриті пошкодження м'яких тканин

Назва:
Закриті пошкодження м'яких тканин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Закриті пошкодження — пошкодження тканин та органів без порушення цілості шкіри чи зовнішніх слизових оболонок. Закриті пошкодження, зокрема м'яких тканин та кісток, відрізняються від відкритих (ран, поранень) тим, що вони не супроводжуються мікробним забрудненням (контамінацією) тканин. До закритих пошкоджень належать забиття, струс, стискання м'яких тканин, вивихи, переломи кісток та пошкодження органів тощо. Наука, що вивчає різноманітні пошкодження, особливості їх перебігу, походження, реституції, методи лікування та профілактики, називається травматологією.

Забиття (contusio) — закрите механічне пошкодження м'яких тканин без порушення цілості шкіри. Зустрічається найчастіше. Ступінь забиття залежить від розмірів поверхні, контурів травмівного агента, сили удару і опору тканин. Найслабшою щодо цього є підшкірна основа, що багата на кровоносні судини і нерви. Легко травмуються м'язи, особливо в стані їх напруження.

Забиття бувають легкі та тяжкі, поодинокі та множинні. Вони можуть виникати у ділянці прикладання сили травмівного агента і на відстані від нього. Наприклад, забиття правої половини головного мозку у разі дії травмівного агента на ліву половину черепа.

Механізм пошкодження може бути різним: 1) тупий предмет, яким нанесено удар, перебуває в русі, а тіло в стані спокою; 2) тупий предмет у стані спокою, а тіло рухається в його напрямку.

Кожне забиття звичайно супроводжується розривом кровоносних судин, внаслідок чого виникають внутрішньо-тканинні крововиливи.

Клінічна картина забиття м 'яких тканин передусім супроводжується болем різної інтенсивності (від незначного до сильного, що зумовлює шок). Під час огляду відзначають набряк м'яких тканин, зумовлений виходом у тканини рідкої частини крові-з пізнішим асептичним запаленням. Набряк з'являється вже через кілька годин після одержання травми і протягом доби наростає. Крововилив виникає теж через кілька годин після травми і досягає свого максимуму на 2-гу — 3-тю добу. Він має вигляд рожевої плями (синця). Через зміну кольору кров'яного пігменту синець з часом змінює свій вигляд:

синій, синьо-багряний, зеленуватий, жовтий. Інколи синець з'являється лише через кілька діб і у віддалених від місця травми ділянках, що свідчить про розрив глибоко розташованих судин (поява синців біля очей при переломі кісток основи черепа). У разі розриву більшої судини в тканинах утворюється гематома. Вона може бути в підшкірній основі, під фасцією, між м'язами. У разі поверхневого її розташування визначається симптом флюктуації. Якщо травмована ділянка суглоба, крововилив виникає в його порожнині (гемартроз), що також супроводжується флюктуацією. Для гемартрозу характерна рівномірна дефігурація суглоба: крововилив розтягує капсулу його, контури розгладжуються, і він набуває форми еліпса або кулі. Крововилив спричинює підвищення внутрішньо-суглобового тиску і подразнення багатої на нервові закінчення синовіальної оболонки. Потерпілий рефлекторно фіксує ногу у вимушеному напівзігнутому положенні. У такому положенні максимально розслаблюються капсула, зв'язки суглоба і порожнина його набуває максимального розміру, що сприяє зниженню внутрішньосуглобового таску, а отже, й зменшенню болю. При гемартрозі, на відміну від підшкірного міжм'язового крововиливу, значно більше порушується функція. Підфас-ціальнии крововилив, особливо на передпліччі, зумовлює стиснення магістральних судин, нервів, що іноді стає причиною розвитку тяжких ішемічних контракту?. Клінічно ішемічні контрактури проявляються інтенсифіка-цією болю, зникненням пульсу на периферичних артеріях, блідістю шкіри та зниженням температури дистальних відділів, порушенням функції пальців кисті, чутливості та реактивним набряком.

Травми нігтьових фаланг нерідко супроводжуються піднігтьовими крововиливами. Клінічними симптомами їх є різкий біль, набряк нігтьових фаланг (темно-фіолетова пляма іноді займає все нігтьове ложе).

Слід зазначити, що своєчасно не видалені гематоми є добрим середовищем для розвитку інфекції, що може призвести до таких ускладнень, як абсцес, флегмона чи остеомієліт. Тоді у хворого підвищується як локальна, так і загальна температура, посилюється біль, наростає набряк, у крові збільшується кількість лейкоцитів. Поряд із місцевими змінами з'являються загальні симтоми: слабкість, зниження працездатності, гарячка. Порушується функція травмованого органа.

Діагноз забиття може бути поставлений лише після того, як лікар не виявив тяжчих порушень (пошкодження «нугрішніх органів, перелом кісток тощо).

Перша допомога при забитті залежить від характеру ушкодження. Загальна допомога потрібна у разі тяжкої травми, яка супроводжується шоком. При забитті легкого ступеня перша допомога полягає її забезпеченні спокою траіімованій ділянці (коли це кінцівка, її треба іммобілізувати). Місцеве зас-юсовують холод (звужує судини і змен-іиує набряк), накладають тугу пов'язку (при гематомі).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Закриті пошкодження м'яких тканин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок