Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Залізодефіцитна анемія (малокрів'я)

Залізодефіцитна анемія (малокрів'я)

Назва:
Залізодефіцитна анемія (малокрів'я)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,46 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Необхідність популяризації знань про дану хворобу, за моїми глибокими переконаннями, категорично необхідна. І не тільки тому, що ця патологія е однією із найбільш розповсюджених — за даними ВООЗ від залізодефіцитної анемії (ЗДА) на земній кулі страждає більше 700 млн. населення, серед якого переважно жінки та діти. Зокрема, у жінок дітородного піку ЗДА зустрічається у кожної дев'ятої особи, а прихований, або латентний залізодефіцит — у кожної четвертої. На ЗДА страждають 27% дітей білої раси і 40% — дітей негрів. Серед підлітків 16-18 років ця патологія зустрічається у 6,5%), і переважна більшість із них особи жіночої статі. Чоловіки страждають на ЗДА значно рідше — 1,2%.

До цього слід додати, що жінка, яка хворіє па ЗДА, ніколи не зможе народити повноцінну дитину. Діти у таких матерів здебільшого недосконалі як у фізичному, так і розумовому аспекті.

Які ж найсуттєвіші причини розвитку даної патології? Найчастіше до виникнення залізодефіциту призводять хронічні крововтрати. На першому місці серед них стоять маткові кровотечі: об'ємні і довготривалі місячні, післяабортні і післяпологові кровотечі, кровотечі на грунті запальних захворювань статевих органів (ендометрити, ендексити), маткові кровотечі при захворюваннях крові та інші. Найчастіше з них зустрічаються надмірні .крововтрати з місячними. І в цьому плані найбільш вражаючим є те, що більшість жінок не знають не тільки допустимих ( "нормальних" ) крововтрат з місячними, а й своїх особистих. Я вважаю, що це злочин стосовно себе і здоров'я своїх майбутніх дітей.

Другим вагомим джерелом втрат заліза у жінок є вагітність, пологи і вигодовування дітей грудним молоком. На виношування, народження і вигодовування однієї дитини жінка витрачає в середньому 800 мг заліза, що складає майже п'яту частину всього заліза в організмі. І щоб відновити ці витрати при нормальному харчуванні, необхідно мінімум чотири роки!

У дівчаток підліткового віку розвиток ЗДА пов'язаний з початком місячних (некомпенсовані крововтрати) та швидким фізичним розвитком у цей період, на який витрачаються запаси заліза.

Рідше причинами розвитку ЗДА бувають шлунково-кишкові кровотечі при виразковій хворобі, ерозивному гастриті, варикозному розширенні вен, хворобах стравоходу та інвазіях глистами. Варто зауважити, що серед багатьох

причин ЗДА може бути і часте донорство. За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я донор-чоловік може здавати кров не більше трьох разів на рік, а донор-жінка — тільки двічі з обов'язковим прийомом препаратів заліза — протягом двох тижнів після кожної кровоздачі.

Якщо ж уникнути розвитку залізодефіцитної анемії не вдалося, то необхідно знати головні прояви хвороби, що супроводжують ЗДА, і при їхній появі негайно звернутись до лікарів. Найпершим із них є загальне нездужання, в'ялість, підвищена втомлюваність, втрата працездатності. Це той період хвороби, коли зниження гемоглобіну і еритроцитів у крові ще немає. Є тільки зниження запасів заліза і зменшення його кількості в тканинах та залізовмісних ферментах, які необхідні для повноцінної роботи м'язів. Так що поява немотивованої втомлюваності найчастіше є першим "дзвіночком" ЗДА. З'являються прискорене серцебиття, запаморочення, головний біль. Пізніше — блідість та сухість шкіри, поява тріщин на шкірі рук та ніг, зокрема в куточках рота (заїди). Разом з тим відбувається деформація нігтів — сплющення, увігнутість, потоншення, поперечна та поздовжня горбистість, ламкість. Частою ознакою ЗДА с біль і почервоніння язика, згладження сосочків на ньому, а також затруднене ковтання. Цікавим проявом ЗДА є спотворення смаку — з'являється бажання їсти крейду, глину, сирі крупи чи тісто або фарш: спотворення нюху — починають подобатися запахи ацетону, бензину, лаку для нігтів, вихлопних газів автомобілів чи паровозів.

Характерною ознакою ЗДЛ є нестерпні позиви на сечоспускання — неможливість стримати сечу під час кашлю та сміху — частіше у дівчаток-підлітків та дітей.

Інколи, особливо у дітей, спостерігається підвищення температури тіла до 37-37,2 градуса за Цельсієм, яку батьки, а часом і лікарі, пояснюють хронічною інфекцією, яку настирливо шукають, лікують, але ніщо не допомагає.

Отже, при прояві однієї чи кількох із вище перерахованих клінічних ознак ЗДА радимо негайно звернутися до лікаря. Чим швидше ви це зробите, тим більше шансів у вас буде на повне вилікування.

Однак слід пам'ятати, що хворобу легше попередити, ніж вилікувати. Це особливо стосується залізодефіцитної анемії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Залізодефіцитна анемія (малокрів'я)

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок