Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Застосування Мікоспору в лікуванні оніхомікозу у хворих з «діабетичною стопою»

Застосування Мікоспору в лікуванні оніхомікозу у хворих з «діабетичною стопою»

Назва:
Застосування Мікоспору в лікуванні оніхомікозу у хворих з «діабетичною стопою»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Грибкове ураження у хворих з діабетичною стопою є досить поширеною патологією. При цьому мікотичний процес характеризується торпідністю до протигрибкової терапії і може бути одним із факторів розвитку виразково-некротичних проявів «діабетичної стопи». Лікування таких хворих є досить складною проблемою. Тривале застосування препаратів системної дії є недоцільним, оскільки останні виявляють певну токсичність та імунодепресивну дію. Місцеве лікування оніхомікозів за допомогою цілої низки антимікотичних засобів вимагає попереднього видалення нігтів та інструментального чищення лунки, що може призвести до небажаної травматизації тканин, особливо небезпечної за наявності у хворих виразково-некротичних вогнищ. Очевидно, що для лікування цієї категорії пацієнтів необхідно застосовувати високоефективні препарати саме для місцевої терапії оніхомікозу, використання яких буде позбавлено необхідності травматичного видалення нігтьових пластинок. В зв’язку з цим, нашу увагу привернула мазь у наборі для лікування нігтів Мікоспор виробництва компанії «Bayer» (Німеччина). Активний компонент препарату — біфоназол — пригнічує синтез ергостерину (одного із важливих складових мембрани грибків), що забезпечує ефективність дії Мікоспору проти широкого спектра патогенних мікроорганізмів [6]. До складу мазі входить також сечовина, кератолітична дія якої сприяє безбольовому шаровому видаленню пошкодженого нігтя, що полегшує лікування його ложа.

Було проведене дослідження, де визначалась терапевтична ефективність Мікоспору для лікування оніхомікозу у хворих з діабетичною стопою з урахуванням можливого впливу препарату на метаболічні процеси та стан імунної системи.

Об’єкт і методи дослідження

При проведенні клінічних та лабораторних досліджень обстежили 21 хворого (9 жінок та 12 чоловіків) з діабетичною стопою 1 та 2 ступеня за класифікацією Вагнера [8]. Серед них у 15 діагностовано ізольований оніхомікоз, а у 6 він супроводжувався мікотичним ураженням шкіри між пальцями. У 6 виявлено поодинокі ураження нігтів, у 15 — множинні. Діагноз оніхомікозу був підтверджений результатами мікроскопічного та культурального досліджень. У 18 пацієнтів збудником мікозу був Trichophyton rubrum, у 2 — Aspergillus niger і у 1 — дріжджоподібні грибки. Тривалість мікотичного ураження становила 1-7 років. У 12 пацієнтів діагностовано цукровий діабет І типу, в решти — цукровий діабет ІІ типу. Вік хворих становив від 21 до 63 років, тривалість основного захворювання — від 2 до 24 років. Групу порівняння складали 9 хворих з діабетичною стопою без ознак мікотичного ураження (4 жінки та 5 чоловіків), із них з цукровим діабетом І типу — 6 осіб, і з цукровим діабетом ІІ типу — 3. Контрольну групу складали 12 практично здорових донорів відповідного віку.

Всі пацієнти з «діабетичною стопою», включаючи і хворих на цукровий діабет ІІ типу, одержували для регуляції вуглеводного обміну інсулін короткої дії. Інсулін вводили підшкірно 4-5 разів на добу в дозі від 40 до 86 ОД на добу. Для комплексного лікування виразково-некротичних процесів застосовували Ципробай, колоїдний розчин декстрану, a-ліпоєву кислоту, проводили місцеве оброблення ран. Хворих на оніхомікоз лікували згідно з методичними рекомендаціями [1] за схемою: на першому етапі застосовували біфоназол-сечовинну мазь до відшарування всього нігтя, а потім наносили Мікоспор у формі крему на ложе нігтя один раз на день протягом 4-5 тижнів. У разі змішаних форм мікозу разом з Мікоспором використовували крем для лікування міжпальцевих складок.

Стан вуглеводного метаболізму вивчали за рівнем глікемії натще та постпрандіальної глікемії; ліпідного обміну — за рівнем загального холестерину, тригліцеридів та b-ліпопротеїдів. Визначали спектр білкових фракцій, рівень фібриногену, С-реактивного білка (СРБ), аланінамінотрансферази (АЛТ), аспартатамінотрансферази (АСТ) і фібринолітичну активність крові згідно із загальноприйнятими методами.

Окрім цього, визначили загальну кількість лімфоцитів та їх субпопуляцій у периферичній крові за допомогою проточної лазерної цитофлуорометрії та концентрації імуноглобулінів основних класів за методом Манчіні.

Статистичне оброблення отриманих результатів проводили за критерієм Стьюдента (р

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Застосування Мікоспору в лікуванні оніхомікозу у хворих з «діабетичною стопою»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок