Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Захист від сонця (косметичні аспекти). УФ-промені і зір

Захист від сонця (косметичні аспекти). УФ-промені і зір

Назва:
Захист від сонця (косметичні аспекти). УФ-промені і зір
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,41 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Захист від сонця (косметичні аспекти)

Сучасне суспільство, в основному, проінформовано про необхідність захищати шкіру від сонця і про небезпеку виникнення раку шкіри, але люди переконані, що все-таки від засмаги більше користі, ніж шкоди, і що коли вже щось погане і станеться від надлишку сонячних променів, то тільки не з ними. Уявлення про здоров'я, зокрема і про дію сонячного випромінювання та методи захисту шкіри, сильно варіюють у людей різних груп і залежать від їхньої професії, віку і статі. Наприклад, молоді люди більше покладаються на сонцезахисну косметику, а старше покоління воліє закриватися від сонця одягом. Ці відмінності в мисленні необхідно враховувати в практиці косметолога-естетиста. Жінки більш стурбовані здоров'ям і здоровим способом життя, ніж чоловіки. Вони приділяють більше уваги профілактичним заходам. Проте жінки не поспішають відмовитися від наміру засмагнути і попрощатися з уявленням про те, що засмага додає їм гарного здорового вигляду. Отже, хоч люди загалом більш-менш обізнані про небезпеку тривалого перебування на сонці і шкідливість засмаги, але багато хто ще вважає, що здоровим і привабливим є засмагле тіло, а закриватися від сонця одягом — це не-сучасно.

Високі дози УФ-випромінювання спричинюють розширення судин у шкірі людини й еритему (почервоніння). Мінімальну дозу опромінення, що викликає еритему, назвали мінімальною еритемною дозою, скорочено МЕД.

МЕД — це не постійна величина, вона залежить від індивідуума, кольору його шкіри, віку, від ділянки тіла і сезону. Меланоцити починають виробляти меланін залежно від дози УФ-опромінення. Відомо, що УФ-А-випромінювання викликає слабшу еритему і пігментацію, ніж УФ-В.

Існують два шляхи захисту від сонця: хімічні засоби, які поглинають ультрафіолетові промені, і фізичні засоби, що відбивають чи розсіюють сонячне світло. Ефективність сонцезахисних засобів залежить від їхньої здатності до УФ-поглинання, концентрації, хімічного складу і здатності залишатися на шкірі при купанні і потовиділенні.

Сонцезахисні засоби існують уже 60 років, їхня безпека й ефективність залежать від кількісного і якісного складу. Фізичний захист представлений в основному неорганічними сполуками: окисом цинку чи двоокисом титану у вигляді мікрочастинок розміром 10-100 нм, що відбивають і розсіюють УФ-промені. Суміш часток окису цинку і двоокису титану здатна відбивати випромінювання із широким спектром довжин хвиль. Ці речовини навіть у вигляді дрібніших часток не проникають у шкіру, хімічно інертні, не викликають алергічних реакцій і починають діяти відразу ж після нанесення на шкіру.

Однак вони можуть знебарвлювати шкіру.

Типові хімічні УФ-В-фільтри — це октилтриазон, урокані-нова кислота, октилметоксицинамат, параамінобензойна кислота та ін.

У 1956 р. Шульц увів показник SPF (Sun protection factor — фактор сонячного захисту). Він визначається в такий спосіб: спини добровольців опромінюють ультрафіолетом і визначають МЕД (мінімальну еритемну дозу) на захищеній і незахищеній шкірі. Потім визначається відношення МЕД на захищеній УФ-фільтрами шкірі до МЕД незахищеної шкіри після 24 годин опромінення. Якщо сонцезахисний засіб збільшує вдвічі час появи еритеми, його індекс SPF — 2; якщо час подовжується в 15 разів, SPF-15.

За наступні 25 років цей показник міцно ввійшов у косметологічну практику.

Нині переконання щодо об'єктивності SPF переглядається, тому що виникнення еритеми в людей навіть з однаковим типом шкіри (за Фіцпатриком) відбувається через різні проміжки часу. Крім того, через 24 години можна оцінити тільки гостру дію сонячних променів і не можна адекватно оцінити їхню хронічну дію (імуносупресія, старіння шкіри, рак шкіри). Проте кращого показника, ніж SPF, не запропоновано.

SPF є середньою величиною, виведеною з біологічних тестів з типовими для таких тестів великими відхиленнями. Тому можна припустити, що частина споживачів захищена надмірно, а частина — недостатньо. Істотним моментом є товщина використовуваного сонцезахисного засобу. У тестах наносять 2 мг/см2, а у реальних умовах — від 0,5 мг до 3 мг/см2 — це залежить від звичок користувача. Так що абсолютно точно розрахувати час дозволеного перебування на сонці неможливо. Дерматологи вважають, що значення SPF сонцезахисного засобу з урахуванням звичайного способу нанесення треба, як правило, поділяти на З чи 4.

Підводячи підсумок, можна наголосити: незалежно від того, яка погода надворі, виходячи з дому, захищайте свою шкіру від ультрафіолетового випромінювання і стежте, щоб ваші діти теж були захищені.

Доктор Вернер Фосс (Німеччина) пропонує такі рекомендації щодо захисту шкіри від УФ-випромінювання:

— носіть одяг із щільних натуральних тканин, який добре закриває тіло (довгі рукави, довга спідниця чи штани);

— використовуйте одяг, де на етикетці зазначений SPF (фактор захисту), більший 40. Тести показали, що тканина блокує УФ-випромінювання значно ефективніше, ніж сонцезахисні фільтри у косметичних засобах;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Захист від сонця (косметичні аспекти). УФ-промені і зір

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок