Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Здоров’я дітей – проблема сьогодення

Здоров’я дітей – проблема сьогодення

Назва:
Здоров’я дітей – проблема сьогодення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,20 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Статистичні дані свідчать про зростання за останні 10 років захворювань серед дітей України на 20 %, поширеність хронічних захворювань в 2,87 раза, на 22,9 % збільшився контингент дітей-інвалідів. Найбільш поширеними є хвороби ендокринної системи (збільшенням в 3,5 раза), хвороби крові та кровотворних органів (в 2,8 раза), хвороби системи кровообігу (в 1,8 раза), хвороби сечостатевої системи (в 1,0 раза), вроджені вади розвитку зросли на 77,6 %, хвороби нервової системи - на 43,4 %. Залишається високою загальна захворюваність дітей.

У 2002 р. захворюваність дітей становила 1243,7 проти 1070,0 на 1000 дітей у 1990 р. Найбільший рівень захворюваності мають діти першого року життя, але він також високий у дітей різних вікових груп. Останніми роками збільшилось народжування нежиттєздатних дітей: зростання захворюваності новонароджених, що пов"язано з високою кількістю ускладнених пологів, які сягають 68 %.

Наші дослідження засвідчили, що до школи приходить велика група дітей з відхиленнями в стані здоров"я, 40 % з них мають хронічну патологію. Неблагополучна картина спостерігається і серед дітей шкільного віку. В березні - травні 2003 р. нами проведено обстеження понад 1000 школярів. Аналіз отриманих показників їх здоров"я засвідчив, що лише 2,8 % дітей можна віднести до групи здорових, 34 % дітей мали функціональні відхилення в різних органах і системах організму, а у 64,5 % дітей були виявлені хронічні захворювання. Причому хронічна патологія зростала від 1-го (41 %) до 11-го класу (64 %). Слід відмітити, що серед патології перші місця займають захворювання носоглотки (73 %), захворювання органів травлення (64,5 %), хвороби ендокринної системи (55 %).

Привертають до себе увагу такі поширені відхилення в стані здоров"я, як деформації хребта, грудної клітини та порушення постави, які становлять близько 34%. Понад 38% дітей мали неврологічну симптоматику, які виявляються більше всього у підлітків старших класів. Важливим показником стану здоров"я школярів є фізичне здоров"я та, на жаль, за даними київської програми "Школяр", лише 1,6 % дітей мають високий рівень його, середній - 33,5 %, нижче середнього - 33,5 % і низький - 23,6 %. Обставини, які склалися в нашій державі, породжують групи соціально незахищених дітей. Особливої уваги потребують діти, які залишалися в силу тих чи інших причин без опіки батьків - це категорія соціальних сиріт.

Нами було обстежено понад 200 дітей-сиріт, які виховуються в школі-інтернаті. При оцінці фізичного розвитку дітей було встановлено, що 32 % з них мали дисгармонійний розвиток, менше 3 % дітей інтернату були здоровими, до ІІІ групи здоров"я було віднесено 76 % дітей. Найбільш поширеними серед них були хвороби органів травлення, нервової системи, ендокринної системи.

Сучасна загальноосвітня школа та репродуктивне здоров"я 45 Діти-сироти потребують соціального підходу в питаннях реабілітації і оздоровлення. Слід при цьому враховувати їх біологічний, соціальний стан, треба вивчати їх спадковість: вплив негативних факторів сім"ї, в якій вони народилися і виховувались.

Дедалі наростаючий ритм сучасного життя, збільшення емоційної і нервовопсихічної напруженості, зниження фізичної активності, погіршення харчування, поява факторів середовища, що негативно впливають на здоров"я, висувають нові завдання перед органами освіти, охорони здоров"я і соціальної служби по збереженню здоров"я дітей.

В даний час вважається доведеним сприятливий вплив активного руховового режиму, занять фізичною культурою і спортом, дотримання режиму праці і відпочинку на показники здоров"я дітей. Тим часом наші дослідження свідчать, що лише 7-10 % дітей займаються спортом, а 43 % дітей займаються фізкультурою тільки на уроках фізичного виховання.

Анкетування школярів засвідчило, що лише 47% з них мали тривалість сну, яка відповідала віковій нормі, близько 65 % дітей мало проводили часу на свіжому повітрі. Останніми роками багато часу діти і підлітки витрачають на перегляд телепередач і комп"ютерні ігри.

Порушення режиму праці і відпочинку викликає перевантаження центральної нервової системи, веде до її хронічної перевтоми. Проведені дослідження науковцями інституту (Л. І. Омельченко та інші, 2003 р.) засвідчили, що у більшості обстежених дітей мали місце прояви хронічної інтоксикації у вигляді скарг на підвищену втомлюваність у 55%, емоційна лабільність у 11%, неспокійний сон у 14%, підвищена пітливість у 30 %, головний біль у 55%, артралгії у 22%, міальгії у 26%.

Порушення стану запам"ятовування мали 30,3% дітей 1-го класу, 18,4% - 2-го та 16,7% школярів 3-го класу. Серйозною проблемою для здоров"я підлітків є шкідливі звички, що останнім часом стали дуже поширеним явищем серед них.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Здоров’я дітей – проблема сьогодення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок