Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Здорові ніжки стрибають по доріжкам

Здорові ніжки стрибають по доріжкам

Назва:
Здорові ніжки стрибають по доріжкам
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Діти набагато активніші, енергійніші, ніж дорослі. Не вірите? А ви спробуйте наздогнати свого малюка і побачите, що це зовсім нелегко. Діти бігають та стрибають, грають у м'яча, катаються на роликах, легко підкорюють пагорби і без будь-яких зусиль спускаються до рівчаків, де весело дзюрчать струмки, в яких так хочеться похлюпатися. Діти намагаються взяти від життя все, на повну швидкість своїх прудких ніжок. А батьки, в свою чергу, повинні подбати, щоб вони мали відповідне взуття.

За статистичними даними, в більше 98 відсотків дітей від народження здорові ступні, а залишаються вони такими лише в 40 відсотків дорослих. Багато вад у розвитку ступні виникає вже з дитячого віку через невідповідне для ноги взуття. Тому завдання батьків - не допустити, щоб у майбутньому в дитини були проблеми зі здоров'ям ніг, виробленням навичок правильної ходи, формуванням постави. Для цього важливо знати анатомічні особливості дитячої ступні, етапи її розвитку, швидкість росту.

Ступня дитини - це не просто зменшений варіант ноги дорослого. Ріст та розвиток дитячої стопи проходить декілька стадій і в середньому завершується до 18-річного віку. За цей час змінюється все, що пов'язане з її формою, пропорціями та структурою. Перші два роки, коли дитина вчиться ходити, ступні та ноги, одержавши функціональне навантаження, починають розвиватися. Їх м'язи, зв'язки та сухожилля "вчаться" звикати та пристосовуватися одне до одного. Ступня у цьому віці дуже м'яка й гнучка. Кістки ще не зміцніли, а склепіння не сформовані, складаються із жирової тканини та недорозвинених м'язів. Це надає ступні схожого на плоскостопість вигляду. Широкий передній відділ - характерна особливість її форми в цьому віці.

В період від двох до трьох років починають розвиватися м'язи та склепіння ступень. Стопи починають звужуватися, але їх передній відділ все ще залишається ширшим, порівняно з ногою дорослого. М'якість і гнучкість теж ще характерні дитячим ступням. Тільки до дванадцяти років їх склепіння стають майже повністю розвиненими, схожими на ступні дорослої людини, хоча передній відділ залишається ще відносно широким. В цей період гнучкість вони вже втрачають. Остаточний розвиток стопи, як уже згадувалося, триває до вісімнадцяти років. Варто зауважити, що і швидкість росту ступні у різному віці теж різна. Перші два роки вона збільшується в довжину приблизно на 20 мм за рік. У 2-3 річному віці цей показник становить 10-15 мм, тобто 2-3 розміри взуття. Надалі ріст стопи сповільнюється і тримається до 13-15 років на рівні 5-10 мм за рік, тобто 1-2 розміри.

Звичайно, для нормального розвитку ніжки краще, коли діти будуть ходити босими. Це зміцнює кістки та м'язи, що дуже важливо в ранні роки дитинства. Але навколишнє середовище зараз не завжди дарує таку можливість. Тому і настає момент, коли батьки опиняються перед дилемою, - яке взуття купити своїй дитині.

Перш за все, взуття дитини повинно оберігати ноги від механічних пошкоджень, забезпечувати сприятливий мікроклімат для ступні, відповідати її анатомічним та фізіологічним особливостям. І хоча головним показником зручності дитячих черевичків чи сандаликів для вас має бути власна думка вашого чада, потрібно знати й "теорію". Майте на увазі, що невідповідне взуття може деформувати кістки пальців ніг, розвинути плоскостопість чи призвести до хрящових наростів, навіть якщо в малюка немає жодних скарг на незручності. До речі, пам'ятайте, що діти не відчувають болю, коли ходять у надто тісному взутті. Це пояснюється наявністю жирового прошарку на дитячій ступні, який притуплює відчуття болю від тісного черевичка. Тому обов'язково звертайте увагу на те, щоб взуття малюка відповідало розміру ніжки і було б з оптимальним "вільним простором", що необхідний ступні під час ходи. Однак якщо воно буде надто великим, це теж погано - ступня залишиться без будь-якої опори, а шкіра ноги натиратиметься. Крім цього, купуючи взуття, необхідно враховувати і повноту ніжки. Провідні компанії-виробники виготовляють його трьох видів повноти в межах кожного розміру. А деякі з них почали випускати й найменшим діткам черевички для лівої та правої ступень, що дуже важливо для їх правильного формування.

Щодо матеріалів, з яких виготовляють дитяче взуття, то, незалежно від того, черевички це, спортивні кросівки чи туфлі "на вихід", - кращих за натуральні вам не знайти. До таких матеріалів належать не тільки шкіра, але й тканини: шерсть, напівшерсть, фетр, повсть тощо. Майте на увазі, що у дітей ступні ніг дуже пітніють, оскільки на невеликій загальній поверхні їх шкіри міститься стільки ж потових залоз, що й у дорослих, крім того, діти постійно рухаються. Тому взуття повинно бути з таких високоякісних матеріалів, які дозволяють ступням "дихати", залишаючи їх сухими. Треба, щоб піт та конденсована вода за їх допомогою виводилися назовні, а вологість оточуючого середовища не потрапляла всередину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Здорові ніжки стрибають по доріжкам

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок