Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Інтимне життя

Інтимне життя

Назва:
Інтимне життя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЕРІОД СТАТЕВОГО ДОЗРІВАННЯ

Психологи, лікарі та педагоги стверджують, що період з 12 до 18 років є найбільш складним і найбільш відповідальним у житті людини. У цей період людина розвивається як фізично, так і фізіологічно, а також здійснюється активне самопізнання, самоутвердження і формування особистості. Цей період характеризується як період статевого дозрівання.

Період статевого розвитку (пубертатний) тісно пов'язаний з діяльністю ендокринної системи й особливо з діяльністю нижнього мозкового придатка —гіпофіза. Ця залоза виробляє гормони, що потрапляють у кров і розносяться по всьому організмі, стимулюючи ріст і фізичний розвиток. У цей період рівень гормонів у крові підлітка збільшується в десятки разів. З цим пов'язано багато різких змін, що відбуваються з кожним підлітком. Ці зміни легко побачити: у хлопчиків — «ламається» голос, потім стає низьким, з'являється волосяний покрив на обличчі, інтенсивно росте кістяк і м'язова маса; у дівчаток — розвиваються молочні залози, розширюються кістки тазу.

У період статевого дозрівання для багатьох підлітків надзвичайно актуальними стають проблеми статевих стосунків. У цьому немає нічого дивного чи неприродного, тому що саме в цей період організм готується до виконання основної біологічної функції будь-якої особи — продовження свого виді роду.

Статеве дозрівання в хлопчиків відбувається з 11 до 18 років. Першими ознаками є збільшення розмірів зовнішніх статевих органів: пеніса і яєчок, у яких починають дозрівати сперматозоїди і вироблятися чоловічий статевий гормон. Під дією гормонів формуються вторинні статеві ознаки: ріст і зміна статевих органів, поява волосяного покриву на лобку і під пахвами, а також на обличчі. Починають функціонувати потові залози, шкіра на обличчі й на тілі стає маслянистою, з'являються вугрі. У фізичному відношенні — формується чоловіча фігура, змінюється голос. Цей період називають мутацією. Підліток у цей час говорить то басом, то фальцетом, голос постійно зривається, але поступово стає низьким, глибоким, виразним. З 14 років починає посилено вироблятися і виділятися сперма. Її мимовільне виділення називають еволюцією. Це явище найчастіше відбувається вночі 2—3 рази на місяць і це нормально, хлопчик стає юнаком. Порушенням є надмірне виділення сперми не тільки вночі, але і вдень. Цьому може сприяти дуже м'яка постіль, тісний одяг (особливо трусики), гостра їжа, вживання алкоголю, читання на ніч збудливої літератури. Утворення сперматозоїдів і статевих гормонів у дорослого чоловіка відбувається до 50—55 років, потім поступово скорочується і припиняється зовсім.

Статеве дозрівання дівчаток відбувається в період від 9 до 16 років. У цей період посилено виділяються статеві гормони під впливом гормонів гіпофіза. Під їх впливом посилено розвиваються жіночі вторинні статеві ознаки: розвиваються молочні залози, волосяний покрив на лобку і під пахвами, інтенсивно росте кістяк і м'язи, набуваючи жіночих форм. Приблизно в 12—14 років у дівчаток починається менструація — ознака дозрівання яйцеклітини у фалолієвих трубах. Менструація триває від 3 до 6 днів і відбувається приблизно через 28 днів. Спочатку менструація може бути нерегулярною, але через 2— 3 роки цикл стає регулярним. Крововтрата при менструації становить в середньому 50—100 мл. Між 45 і 50 роками настає менопауза — менструація стає нерегулярною, короткою чи тривалою, а потім зовсім припиняється.

Однак, незважаючи на те, що біологічна здатність до відтворення формується в дівчаток з появою менструації, а в хлопчиків — полюцій, справжня статева зрілість настає пізніше: у дівчат у 18—20 років, у хлопчиків — у 20—24 роки. До цього часу біологічна здатність до продовження роду доповнюється психічною і соціальною зрілістю.

Підлітки — це вже не діти, але ще і не дорослі люди. Підвищення секреції статевих гормонів обумовлює підвищену емоційність підлітків, зміну характеру. У цей період закладається багато рис, властивих конкретній особистості, виробляється уміння контролювати своє поводження, здатність володіти собою, своїми вчинками, настроєм, формуються моральні якості людини, її цілеспрямованість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інтимне життя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок