Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Інфекції сечових шляхів у дітей та дорослих

Інфекції сечових шляхів у дітей та дорослих

Назва:
Інфекції сечових шляхів у дітей та дорослих
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,26 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Визначення поняття

Інфекції сечових шляхів і нирок (ІСШН) є найчисельнішою групою в структурі нефрологічних захворювань та посідають друге-третє місце серед інфекцій організму людини загалом. Поряд з маніфестними проявами хвороби, існують малосимптомні варіанти. Останні нерідко мають латентний перебіг, маніфестують на тлі інтеркурентних інфекцій в дитячому віці та з початком статевих зносин у підлітків. Пізніше ознаки ІСШН можуть поновлюватися під час вагітності. В репродуктивному віці інфекції сечових шляхів документуються у вигляді хронічних циститів (переважно у жінок) та простатоциститів. Тривалий перебіг цих захворювань призводить до зниження функцій нирок за рахунок тубулоінтерстиціального процесу та порушень уродинаміки. Кінцевим етапом розвитку процесу є зморщена нирка та ХНН. Згідно до сучасних знань визначають такі ІСШН: безсимптомна бактеріурія, інфекції нижніх (уретральний синдром, цистит, простатоцистит) та верхніх сечових шляхів (пієлонефрит первинний та вторинний, карбункул нирки, апостематоз нирки, паранефрит).

МКБ10 N 10 Гострий тубуло-інтерстиціальний нефрит

N 11 Хронічний тубуло-інтерстиціальний нефрит

N 13 Обструктивна та рефлюкс-уропатія

N34 Уретрит і уретральний синдром

При необхідності ідентифікувати інфекційний збудник використовують додатковий код (B95-B97).

Виключено: хвороба Рейтера (M02.3)

уретрит при захворюваннях, що передаються переважно статевим шляхом (A50-A64), уретеротригонит (N30.3)

N34.0 Уретральний абсцес

Виключено: уретральний карбункул (N36.2)

N34.1 Уретрит неспецифічний

N34.2 Інші уретрити

N34.3 Уретральний синдром не уточнений

N30 Цистит

Виключено: простатоцистит (N41.3)

N30.0 Гострий цистит

Виключено: променевий цистит (N30.4)

тригонит (N30.3)

N30.1 Інтерстиціальний цистит (хронічний)

N30.2 Інший хронічний цистит

N30.3 Тригонит

N30.4 Променевий цистит

N30.8 Інші цистити

N30.9 Цистит не уточнений

Збудники. Збудником інфекцій сечових шляхів найчастіше є мікробна грам негативна флора. Етіологічним чинником також може бути віруси, найпростіші, гельмінти, внутрішньоклітинні збудники та зоонозні інфекції. Діагностичні критерії. Безсимптомна бактеріурія документується за наявності в середній порції ранішньої сечі бактеріурії понад 104-105 мікробних тіл/мл (МТ/мл) за відсутності інших клініко-лабораторних ознак захворювання сечовидільної системи. Симптом верифікується при наявності одного того ж збудника в 2-3 послідовних дослідженнях. Найчастіше зустрічається у хворих на цукровий діабет, за наявності сечового катетера, у дітей (у 1% дівчаток в дошкільному віці і 5% до 15 років) та в похилому віці (частіше у жінок). У 2/3 дівчаток з безсимптомною бактеріурією в подальшому спостерігається маніфестна інфекція сечових шляхів під час вагітності. Ризик народження дитини з низькою вагою від матері з бактеріурією складає понад 50%. При цукровому діабеті безсимптомна бактеріурія у жінок нерідко ускладнюється інфекцією нижніх сечових шляхів, у чоловіків - простатитом. Як і за наявності інфекції сечових шляхів, безсимптомна бактеріурія у більшості випадків представлена грам негативною флорою, насамперед, E. Coli. Безсимптомна бактеріурія також діагностується за наявності Klebsiella, Proteus, Pseudomonas, Enterococcus i Staphylococcus epidermalis (останній частіше у немовлят і дорослих жінок). Вивчення титрів антитіл в крові до виявленого збудника є додатковим методом діагностики.

Інфекцію нижніх сечових шляхів (ІНСШ) діагностують за наявності клінічної симптоматики разом з бактеріурією 103 МТ/мл і вище. ІНСШ включає: гострий уретральний синдром (понад 2 місяці - хронічний) і гострий цистит (понад 3 місяці - хронічний). Уретральний синдром документується на підставі частих болючих сечовипускань (особливо на початку сечовипускання), дизурії, імперативних потягів до сечовипускання разом з бактеріурією 10?-105 МТ/мл та нейтрофільною (більше, ніж 50% нейтрофілів) лейкоцитурією. У хлопчиків уретральний синдром найчастіше виникає за наявності фімозу, баланіту, баланопоститу, у підлітковому віці із початком статевих зносин та в похилому віці при краурозі препуціальної тканини. У дівчаток найчастіше уретральний синдром зустрічається при вульвовагініті, на початку статевих зносин, у жінок похилого віку із краурозом вульви та наразі швидко переходить в цистит. У дітей дошкільного віку цистит зустрічається у 8% дівчаток і 1,5% хлопчиків, найбільша частота спостерігається в періоді від 15 до 30 років, потім знов зменшується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Інфекції сечових шляхів у дітей та дорослих

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок