Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Інфузійна терапія і парентеральне живлення

Інфузійна терапія і парентеральне живлення

Назва:
Інфузійна терапія і парентеральне живлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,63 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Інфузійна терапія і парентеральне живлення. У післяопераційний період та під час лікування хворих, котрі перебувають у критичному стані, інтенсивну терапію проводять на тлі адекватної ін-фузії різних середовищ. Показаннями для її призначення є від-шкодування втрат організмом води, крові, білка та електролітів при неможливості або утрудненні їх нормального надходження природним шляхом через травний канал.

Інфузійну терапію здійснюють з метою поповнення об'єму внутрішньосудинної та міжклітинної рідини, корекції порушень КОС, забезпечення парентерального живлення, регуляції реологічних властивостей крові, поповнення формених елементів та окремих компонентів крові, введення лікарських препаратів.

Інфузійну терапію доцільно починати в передопераційний період і продовжувати під час операції та в післяопераційний період. Ефективність та безпека інфузії великою мірою залежить від правильного вибору вени, в яку її проводять. Під час вибору судини необхідно враховувати: вираженість підшкірної венозної мережі та необхідність забезпечення певної рухливості хворого.

Особливу увагу приділяють дотриманню всіх вимог асептики Щоб запобігти виникненню повітряної емболії, медична сестра псі винна ретельно стежити за герметичністю приєднання голки aöq катетера до судинного русла хворого. Слід враховувати об'єм пла-нованого введення інфузійних засобів, а також тривалість інфузії.

У разі проведення нетривалої (до 2—3 діб) інфузійної терапії перевага віддається пункції або катетеризації периферичних вен. Щоб запобігти проколюванню вени під час руху руки хворого, доцільно використовувати голки з пластиковою насадкою, яка залишається у вені після пункції. Проводячи тривалу інфузійну терапію, для катетеризації центральних вен використовують одноразові силіконові катетери. У вену їх проводять через голку.

Важливою умовою ефективності та безпечного проведення інфузійної терапії є розподіл кількості рідини протягом доби. Рідину слід уводити під контролем AT, ЦБТ, частоти пульсу.

Характеристика основних інфузійних засобів. Розрізняють такі інфузійні засоби:

донорська кров і її препарати (еритроцитна та тромбоцитна маса, відмиті еритроцити, суха та нативна плазма, альбумін, протеїн), розчини глюкози, препарати парентерального живлення, гідролізати, амінокислотні препарати та жирові емульсії;

колоїдкі синтетичні препарати, що справляють онкотичну дію (поліглюкін, желатиноль тощо), та препарати, що мають дезинтоксикаційні та реологічні властивості (реополіглюкін, гемодез тощо);

кристалоїдні розчини для поповнення дефіциту води та солей (розчин солей натрію, калію з додаванням солей кальцію, магнію, хлору, фосфору тощо).

Донорська кров. У разі різкої крововтрати переливають кров та плазмозамінні розчини в різних співвідношеннях. У-„разі -тривалої артеріальної кровотечі слід використовувати тільки кров. Об'єм інфузії при крововтраті залежить від її величини та строків подання допомоги. У разі пізнього поповнення він повинен на 50—100 % перевищувати об'єм крововтрати.

З метою поповнення крововтрати використовують консервовану донорську кров та її компоненти, заготовлені із застосуванням різних консервантів.

Нині дедалі більшого поширення набуває переливання еритроцитів, відмитих від антитіл та нежиттєздатних еритроцитів. Трансфузії відмитих еритроцитів призначають хворим із значною крововтратою, гіперкаліємією, онкологічними захворюваннями та при обмінних переливаннях крові. Відмиті еритроцити необхідно переливати в перші 3—4 год з моменту їх заготовки на станції переливання крові. У цьому разі їх трансфузія дуже ефективна і безпечна, не спричиняє гіперсенсибілізації хворого та розвитку небажаних реакцій.

Медичні працівники середньої ланки можуть переливати кров тільки під контролем лікаря.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Інфузійна терапія і парентеральне живлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок