Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Інші відділи аптеки. Структурні підрозділи Центральної районної аптеки

Інші відділи аптеки. Структурні підрозділи Центральної районної аптеки

Назва:
Інші відділи аптеки. Структурні підрозділи Центральної районної аптеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

Вступ

1. Особливості діяльності аптечних пунктів як структурних підрозділів аптеки

2. Аптечні кіоски та організаційні умови роботи підрозділів ЦРА

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

У містах, селищах і селах аптеки можуть створюватися у встановленому порядку відокремлені структурні підрозділи у вигляді аптечних пунктів та аптечних кіосків.

Центральною районною аптекою (ЦРА) називається аптека, на яку покладене адміністративне й організаційно-методичне керівництво аптеками сільського чи міського адміністративного району (при відсутності міжрайонних контор).

ЦРА організується в сільському чи міському районному центрі і виконує всі задачі по лікарському забезпеченню населення, покладені на госпрозрахункову аптеку. Крім того, виконує ряд додаткових функцій. Вона є центром організаційно-методичного й адміністративного керівництва всіма аптечними установами району, відповідає за організацію, постановку і якість лікарського обслуговування населення району.

Регламентовано порядок відкриття ЦРА. Такі аптеки створюються в сільському і міському адміністративному районах, де відсутні міжрайонні контори. Число аптек у районі повинне бути не менше трьох. ЦРА створюються на базі кращої аптеки районного центру.

ЦРА проводить заходу щодо розвитку аптечної мережі в районі, раціональне розміщення аптек і аптечних пунктів. Розвиток мережі аптечних установ погоджується з розміщенням лікувально-профілактичних установ з обліком економічного і соціального розвитку району. ЦРА забезпечує зміцнення матеріально-технічної бази аптечного господарства району, здійснює будівництво, реконструкцію і ремонт аптечних установ.

ЦРА здійснює консультативну і методичну допомогу аптекам району з усіх питань фармацевтичної діяльності: організації лікарського обслуговування населення, постачання лікувально-профілактичних установ і контролю якості лікарських засобів; ЦРА проводить обстеження фармацевтичної і господарської діяльності аптек і вносить пропозиції по усуненню виявлених недоліків і поліпшенню роботи; перевіряє якість лік, що відпускаються населенню з аптек району, шляхом проведення аналізів на чи місці вилучення лік на аналіз (при чи обстеженнях окремих відвідуваннях) і напрямку їхній у контрольно-аналітичну лабораторію аптечного управління.

1. Особливості діяльності аптечних пунктів як структурних підрозділів аптеки

Аптечний пункт - це структурний підрозділ аптеки, який створюється у лікувально-профілактичному закладі для торгівлі готовими лікарськими засобами. Він розміщується у відокремленому ізольованому приміщенні з виділенням або без виділення торговельного залу. Приміщення аптечного пункту обов'язково обладнується стелажами, шафами, холодильником, сейфом або металевою шафою для зберігання отруйних лікарських засобів, з виділенням місця для санітарної обробки рук. Площа аптечного пункту не може бути меншою 18 кв. м.

По характеру роботи аптечні пункти поділяються на аптечні пункти I групи з правом приготування лік і аптечні пункти II групи без права виготовлення лік.

Аптечний пункт I групи.Аптечний пункт I групи є філією прилеглої госпрозрахункової аптеки. Завідувач аптекою несе відповідальність за діяльність пункту.

В аптечному пункті працює фармацевт, тому йому надане право готувати ліки по рецептах і відпускати їх населенню. Завідувач аптечним пунктом I групи призначається завідувачем аптекою, до якої пункт прикріплений, і є штатним працівником аптеки за посадою рецептаря-контролера.

Окреме приміщення аптечному пункту надається лікувальною установою, при якій він розміщається. Приміщення повинне бути цілком придатним для приготування лік, збереження медикаментів і аптечних товарів, а також зручним для обслуговування населення.

Аптека, до якої прикріплений аптечний пункт, забезпечує його необхідним інвентарем, постачає товарами, переважно в готовому до відпуску виді. Постійний контроль за якістю відпускаються з аптечного пункту лік здійснюється головним лікарем лікувальної установи і завідувачем аптекою.

Аптечний пункт із правом виготовлення лік має наступне устаткування й інвентар: стіл-прилавок із заскленими вітринами, шафа з заскленою верхньою частиною для предметів ручного продажу, шафа для медикаментів і готових лік, асистентський стіл на одне робоче місце, шафку для медикаментів з відділенням для збереження під замком отрутних (окремо) і сильнодіючих засобів відповідно до списків А і Б і інше устаткування й інвентар відповідно до затверджених норм. Крім того, аптечні пункти забезпечуються довідковою літературою.

Збереження медикаментів виробляється з дотриманням усіх передбачених правил. При збереженні і відпустці отрутних і сильнодіючих засобів завідувач аптечним пунктом керується затвердженими правилами для госпрозрахункових аптек.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інші відділи аптеки. Структурні підрозділи Центральної районної аптеки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок