Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Історія профілактичного щеплення людей проти сказу

Історія профілактичного щеплення людей проти сказу

Назва:
Історія профілактичного щеплення людей проти сказу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,28 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Великим ученим Луї Пастером 6 липня 885 р. уперше були початі профілактичні щеплення людині проти сказу. 80 років людство в усьому світі користається вакциною, що врятувала від невблаганної смерті незліченна безліч людей, покусаних скаженими тваринами. Згадуючи цю дату і чудовий шлях, пройдений геніальним ученим, шлях, що обезсмертив його ім'я в століттях, ми не можемо не згадати і про ту важку боротьбу, яку довелося йому вести за своє відкриття.

Воістину тернистий і важкий був шлях вченого в боротьбі за визнання і впровадження в практику вакцини проти сказу. Важко сказати про пастеровські щеплення краще, ніж це зробив відомий французький учений, сучасник Пастера, Вюльпіан: «Відкриття запобіжного лікування сказу після укусу, зобов'язане винятково експериментальному генію Пастера, є одне з прекрасніших відкриттів, що коли-небудь, були зроблені, як з наукового погляду, так і з загальнолюдської».

Історія відкриття геніальним ученим вакцини проти сказу й особливе впровадження її в практику повна драматичних сторінок. Правда, світове визнання прийшло до Пастера ще при житті, але багато років були отруєні боротьбою з запеклими нападками супротивників.

Навіть у стінах Французької академії наук Пастер змушений був вислухувати тяжкі обвинувачення в тім, що він «не лікує, а поширює сказ», що його щеплення небезпечні. Особливо сумним у всім цьому було те, що знаходилися і такі «учені», що затверджували, що «таємничі щеплення» Пастера суперечать науковій медицині. «Щеплення Пастера, — говорили ці псевдовчені,— не більше і не менше, як сміливий експеримент, якого користь силкуються довести підтасуванням статистики».

У кращому випадку це були вчені, що помиляються, що знаходилися в полону в старих медичних доктрин, що не зуміли зрозуміти геніального злету пастерівської думки. А скільки заздрості, наклепу і недоброзичливості стояло на шляху безсмертної ідеї Пастера! Справа доходила до того, що перед прокурором Франції був поставлений питання про заборону пастерівських щеплень. І це після відкриття воістину світового масштабу і значення!

Зараз, коли пастерівські щеплення проти сказу одержали визнання в усьому світі, коли порятунок людей, покусаних скаженими тваринами, полягає тільки в щепленнях (і це повинна знати кожна людина), важко представити усю вагу боротьби, що довелося винести вченому.

Схиляючи перед генієм Пастера, ми проте повинні бачити і помилки, яких, на жаль, не уник навіть такий геніальний учений. Але занадто важка була проблема, за якої він узявся першим у світі. Творчі помилки вченого є для нас дуже повчальними.

Так називалася доповідь Луї Пастера, з яким він виступив у 1882 р. на з'їзді в Женеві. З напруженою увагою слухали його вчені, ті, що зібралися з різних країн земної кулі.

.За роки славної творчості і дивних відкриттів, що і привели вченого на цю трибуну з доповіддю, що хвилює все людство .

Після того як Луї Пастер відкрив мікробну природу процесів гниття, «хвороб» пива і провина, думка його про те, що причиною хвороб шовковичних хробаків також є мікроорганізми, блискуче виправдала себе. Але учені люди «жадібні». Їм мало того, що вони знають. І задовольнитися тим, що уже відкрито, було не в характері Пастера. Прагнення до розкриття всі нових і нових таємниць, бажання зробити свої наукові вишукування надбанням практики, наблизити їх до життя — от девіз творчого життя і мрія вченого.

Думка Пастера все частіше й частіше звертається до питань боротьби з заразними хворобами людини і тварин. Як мікробів «убиваючих» зробити мікробами «захищаючими»? Як використовувати мікробів у боротьбі з мікробами?

Отже, мікроби проти мікробів! Ця думка, геніальна у своїй простоті, заволоділа вченим, поглинувши його увагу на багато років. Пастер-хімік ввійшов в область ветеринарії і медицини. Цей крок був сміливим і відповідальним. Він дозволив Пастеру зробити найбільші відкриття, приніс йому світову славу, але разом з тим і багато страждань.

Лебединою піснею його в науці було відкриття вакцини проти сказу, відкриття, що врятувало і донині рятує безліч людських життів в усьому світі.

« .Антирабічні щеплення,— згадував наш видатний учений, почесний академік Н. Ф. Гамалея,— були останнім відкриттям, зробленим Пастером, і перемога над сказом обійшлася йому занадто дорого. Тут, бути може, у перший і єдиний раз виявилося, наскільки важко було не лікарю займатися медичними питаннями. Після прямолінійної простоти своїх досвідів Пастеру довелося зануритися в складні умови клініки з її різноманітними невдачами, суперечливими вимогами, а головне, із щохвилинною тривогою за людське життя».

Одержанню вакцини проти сказу передували інші чудові «відкриття Пастера — вакцини проти курячої холери і сибірської виразки. Мало того що ці відкриття були важливі самі по собі, вони мали винятково велике значення для розвитку науки.

На основі проведених досліджень Пастером було створене навчання про запобіжні щеплення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Історія профілактичного щеплення людей проти сказу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок