Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Історія хвороби: алкогольний цироз печінки, активна фаза

Історія хвороби: алкогольний цироз печінки, активна фаза

Назва:
Історія хвороби: алкогольний цироз печінки, активна фаза
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,61 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
СКАРГИ ХВОРОГО

При опитуванні пацієнта були виявлені наступні скарги

1. Біль:

¨ У правому підребер'ї, що має тупий, ниючий характер;

¨ З іррадіацією в ліву поперекову область та епігастральний кут;

¨ Слабкої інтенсивності, приступоподібний;

¨ Тривалістю від 20 до 40 хвилин;

¨ Біль рідко виникає в спокої, частіше напад болю провокується прийомом жирної, смаженої або гострої їжі, фізичним навантаженням;

¨ Купіюється прийомом таблетки Но-Шпа, інтенсивність болю зменшується при положенні на правому боці з приведеними до живота ногами.

2. Задишка інспіраторного типу, що виникає при незначному фізичному навантаженні (підйом на третій поверх)

3. Щомісячні носові кровотечі

4. Запаморочення, «мушки» перед очима при переході із лежачого в ортостатичне положення

5. Сухість у роті, періодична спрага

6. Слабість, швидка стомлюваність

Госпіталізований з приводу різкого погіршення стану

АНАМНЕЗ ДАНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ

Пацієнт вважає себе хворим близько 2років, коли став відзначати кровотечі з гемороїдальних вен. Госпіталізований, ургентно прооперований. Стан покращився. У 2001р. відмічає гостре отруєння невідомою речовиною.

Друге погіршення відбулося 05.2005., характеризувалось диспепсичними явищами і пожовтінням склер. Лікувався стаціонарно в гастроентерологічному відділенні. Потім лікувався повторно в вересні 2005

В зв’язку з важкістю стану отримав Ігр. інвалідності.

Останнє погіршення відбулося 24.05.2006. Хворий вказує на важкість і біль в правому підребер'ї, нудоту, у цей же час з'явилися сухість у роті й спрага.

Опитування про стан окремих органів і систем

Серцево-судинна система.

Болі в ділянці (cardialgia) серця відсутні. Нападів гіпертензії хворий не відчуває. Наявні постійні набряки (oedema) на кінцівках. Є задишка (dyspnoe), яка виникає при фізичному навантаженні. Перебої в серці (cor palpitationis irregularis) не турбують, переміжна кульгавість(claudicatio intermittens) відсутні.

Система органів дихання:

Дихання здійснюється через ніс, без напруги. Виділень з носа і носових кровотеч нема. Кашель відмічається помірний, переважно під час або після задишки. Виділюване харкотиння слизового характеру. Нюх не порушений. Голос не змінюється.

Органи травлення.

Апетит (appetitus) знижений, відмічається спрага (sites) сухість в роті. Кількість випитої за день рідини – до 2.5л. Слинотеча (salivatio), (siccitas in ore), болі та печія в язиці не турбують. Гіркота в роті (amarities ore) не виникає. Ковтання та проходження їжі по стравоходу зі слів хворого трохи утруднене. Турбують періодичні ниючі болі в правому підребірї з іррадіацією в ліву поперекову область та епігастральний кут;

Слабкої інтенсивності, приступоподібні Наявна нудота (nausea), яка передує блювоті. Блювота (vomitus) не приносить полегшення. Появу нудоти і блювоти хворий не пов'язує з прийомом їжі. Блювотні маси складаються з їжі та мають вигляд кавової гущі з аміачним запахом. Відрижка повітрям (regurgitatio aere), печія, здуття живота (meteorismus), бурчання в животі відсутні. Стілець регулярний, оформеної консистенції, в перші дні перебування в стаціонарі кал мав дьогтеподібне забарвлення, на даний момент – коричневий, без патологічних домішок. Свербіння, болі в ділянці заднього проходу не турбують.

Сечостатева система:

Болю в ділянці попереку та над лоном не відмічається. Сечопуск вільний, 7-9 рази на добу в кількості 1,5-2 л. Сеча солом’яно-жовтого кольору, прозора, звичного запаху. Мимовільного сечопуску не відмічав. На біль в ділянці геніталій хворий не скаржиться.

Ендкринна система.

Порушень в рості не виявлено. Вага нормальна. Шкіра бліда, чиста, без висипань, крововиливів, розчухів, пролежнів. Вологість шкіри знижена на долонях і стопах, тургор і еластичність м'яких тканин збережені. Ріст волосся за чоловічим типом. Гіпертрихозу, дифузного чи вогнищевого облисіння, підвищеної ламкості волосся не виявлено.

Локомоторна система.

Болі в суглобах, кістках, м'язах – відсутні. Припухлість, деформація суглобів, болі при рухах в хребті – відсутні.

Нервова система та органи чуття:

Хворий повідомляє про періодичні головні болі в ділянці потилиці, які ні з чим повязати не може. Втрати свідомості заперчує. Сон рівний, глибокий. Працездатність знижена. Корчі, парестезії не пригадує. Характер спокійний, врівноважений. Пам’ять хороша. Слух, нюх та смак, тактильна чутливість збережена. Відмічає погіршення зору.

АНАМНЕЗ ЖИТТЯ

Народився в місті Ужгород, у родині був єдиною дитиною, вигодовувався грудьми, ознак рахіту в дитинстві не було, жив разом з батьками в задовільних побутових умовах. Ріс здоровою дитиною. Фінансові і житлові умови родини були задовільними. В 7 років пішов у школу. У розумовому й фізичному розвитку від однолітків не відставав. Статеве дозрівання наступило вчасно (12-13 років). Одержав середню освіту.

Служив в армії, у будівельному батальйоні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Історія хвороби: алкогольний цироз печінки, активна фаза

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок