Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Історія хвороби: гострий некалькульозний катаральний холецистит

Історія хвороби: гострий некалькульозний катаральний холецистит

Назва:
Історія хвороби: гострий некалькульозний катаральний холецистит
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,57 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Прізвище, ім’я, по-батькові

Клінічний діагноз

Основного захворювання. Гострий некалькульозний катаральний холецистит.

Ускладнення основного. Гострий панкреатит.

Діагноз супутнього захворювання. ІХС.

Куратор – студент ІІІ курсу 15 групи

Початок курації 23.03.00.

Кінець курації 30.03.00.

Історія хвороби здана 19.04.00.

Історія захищена

Оцінка

Підпис викладача

Тернопіль - 2000

І. ПАСПОРТНІ ДАНІ

1. П.І.П. –

2. Вік – 77 років.

3. Стать – жіноча

4. Освіта – неповна середня

5. Професія –

6. Місце роботи – пенсіонерка

7. Адреса –

8. Дата поступлення – 21.03.2000р.

9. Госпіталізована –

10. Діагноз при направленні – .

11. Клінічний діагноз– жовчно-кам’яна хвороба, гостра обтураційна жовтяниця.

12. Заключний діагноз :

Основний:. .

Ускладнення:

Супутній:.Ішемічна хвороба серця.

12. Дата виписки – .

13. Результат лікування – .

ІІ. СКАРГИ ХВОРОГО (QUERELLE AEGROTI)

На момент першої курації (1.03) хвора скаржилась на постійну легку важкість у правому підребер’ї, часом неінтенсивний поколюючий біль в епігастрії та правому підребер’ї, відсутність апетиту, сухість і наявність гіркого присмаку у роті, неінтенсивний зуд шкіри, загальну слабкість, періодичну (3-5 разів на добу) короткотривалу нудоту.

ІІІ. АНАМНЕЗ ЗАХВОРЮВАННЯ (ANАMNESIS MORBІ)

Захворювання почалось поступово. Приблизно в середені лютого хвора відмічала зниження апетиту, слабкість. Через 5-7 днів з’явилась постійна помірна важкість у правому підребер’ї та гіпо-, а потім і ахолчний кал. Зв’язок болю з їжею не прослідковувався, тому що хвора їла зовсім мало. Тоді ж з’явився помірний зуд шкіри, сухість легкий гіркий присмк у роті. Температури не було. Через кілька днів після появи болю родичі хворої помітили жовтушність склер і шкіри. Сеча потемніла безпосередньо перед появою жовтяниці. Звернулась в сільську амбулаторію (23.02), де їй порадили звернутись в інфекційне відділення ТМЛШД через підозру на вірусний гепатит. У лікарню звернулась 26.02 і була госпіталізована в інфекційне відділення ТМЛШД. Було запідозрено вірусний гепатит. Проведені параклінічні обстеження. В загальному аналізі крові (від 28.02) Er 3,15 Т/л, Hb 84 г/л, КП 0,8, Le 4,9 Г/л, е-1, п-6, с-60, л-25, м-8. В заг. анаізі сечі: колір – інтенсивно червоний, інше – N. У біохімічному аналізі крові (від 27.02) білірубін заг. 280,86 мкмоль/л, біл. прямий 256,40 мкмоль/л, біл. непрямий 24,16 мкмоль/л, сечовина 5,8 ммоль/л, креатинін 0,086 ммоль/л, АлАТ 3,19 ммоль/л•год, амілаза 29,8 ммоль/л•год. На УЗД органів черевної порожнини від 28.02 знайдено: печінка збільшена, гомогенна, печінкові протоки розширені в лівій долі; холедох в дистальному відділі нерозширений, в проксимальному – 17 мм в діаметрі, в просвіті холедоха конкремент до 20 мм; жовчний міхур відключений, нафарширований конкрементами; підшлункова незбільшена гомогенна; нирки і селезінка незмінені.

1.03 була переведена у 1-ше хірургічне відділення ТМЛШД.

IV. АНАМНЕЗ ЖИТТЯ (ANAMNESIS VITAE)

Народилася 1924р. в Тернопільській області, де прожи все життя. Отримала неповну середню освіту. Була одружена, має дочку. Все життя пропрацювала у колгоспі виконоуючи важкі польові роботи. Харчування оцінює як задовільне

На туберкульоз, хворобу Боткіна та сифіліс не хворіла. Спадкові захворювання заперечує. Алергії на ліки не має, непереносимості – теж. Оперативних втручань не було. Препаратів крові та кровозамінників хворій не переливали. Шкідливих звичок не має.

V. ЗАГАЛЬНИЙ АНАМНЕЗ (ANAMNESIS COMMUNIS)

Дихальна система:

Носове дихання вільне, без відчуття сухості в носі. Виділень немає, носових кровотеч – теж. Гортань при розмові не болить, голос тихий. Болей в ділянці грудної клітки хвора не відчуває. При фізичному навантаженні з’являється незначна задишка. Кашлю, кровохаркання не спостерігалось.

Серцево-судинна система:

При значному фізичному навантаженні або психічному збудженні з’являється серцебиття і гострий біль за грудиною, що триває 5-20 хв, проходить після відпочинку. Перебої в роботі серця та відчуття пульсації в різних частинах тіла хвора заперечує. На набряки скарг не було.

Органи травлення:

Апетит – поганий. Смак збережений. Скаржиться на помірну сухість і гіркий присмак в роті; спраги та слинотечі нема. За добу випиває близько 1 л води, в основному у вигляді чаю. Ковтання їжі не затруднене. Проходження твердої та рідкої їжі по стравоходу вільне. Скаржиться на періодичну (3-5 разів на добу) короткотривалу нудоту. На блювоту, відрижку та печію не скаржиться. Відмічає постійну легку важкість у верхньому поверсі живота, більше справа, що часом супроводжується несильним поколюєчим болем. Акт дефекації самостійний, відходження газів вільне, стілець неоформлений, ахолічний, без домішок крові, слизу та гнійних виділень.

Сечовидільна система:

Болей в ділянці попереку та над лобком не відмічається. Сечопуск вільний, сеча насичено червоно-коричневого кольору. На біль в ділянці геніталій хвора не скаржиться.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Історія хвороби: гострий некалькульозний катаральний холецистит

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок