Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Історія хвороби: схема написання

Історія хвороби: схема написання

Назва:
Історія хвороби: схема написання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,37 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
І. Паспортна частина

Прізвище, ім`я по батькові

Вік (дата народження)

Домашня адреса

Місце праці батьків (посада)

Дитячий заклад (якщо відвідує)

Скеровуючий медичний заклад

Діагноз при скеруванні

Діагноз при поступленні

Повний клінічний діагноз (дата його встановлення)

Ускладнення

Супутні захворювання

Наслідок хвороби

Дата поступлення на стаціонарне лікування

Дата виписування зі стаціонару

Кількість ліжко-днів (для виписаних хворих)

ІІ. Скарги

На день курації (зі слів хворого, його батьків, чергового медичного персоналу).

Мета: перерахувати скарги характерні для хвороби, а також ті, які відображають ускладнення, фонові та супутні захворювання.

Безперечною умовою успіху є цілеспрямована деталізація скарг хворого чи його батьків, врахування їх поєднання, та безумовно знання клінічної картини захворювання при різних інфекціях.

Одним з важливих напрямків опитування інфекційних хворих є оцінка наявності ураження шкіри та слизових, їх характеру. Важливо встановити коли виник висип, з чим пов”язане його виникнення, чи були аналогічні зміни на шкірі та слизових раніше (встановити наявність харчової, побутової чи іншої алергії), чи супроводжувалась поява висипань підвищенням температури тіла, де локалізувались перші висипання і який характер вони носили, як поширювались і видозмінювались, чи супроводжуються сверблячкою, болем.

У хворих зі скаргами на жовтяницю має значення уточнення послідовності появи жовтяничного відтінку чи забарвлення склер, шкіри, потемніння сечі та посвітління калу, наявність болей в правому підребер”ї, вираженої сверблячки шкіри.

При характеристиці болей важливо оцінити в міру можливості ступінь їх інтенсивності, локалізацію, тривалість, посилення чи послаблення в залежності від певного положення чи при зміні останнього, поєднання з іншими симптомами (головокружінням, блюванням, тощо), відношення до аналгетиків.

При інфекціях, що перебігають із синдромом ангіни ведучими є скарги на болі в горлі. Має значення вияснення інтенсивності болей, зв”язок їх з актом ковтання.

Характеристика гарячки передбачає не лише вказання граничних меж коливання температури тіла, але й врахування добових коливань, наявність лихоманки, профузних потів, реакції на жарознижуючі препарати, відчуття жару.

Тип дихання. Наявність задишки, її характер.

Кашель є одним з ведучих симптомів при інфекціях дихальних шляхів. Необхідне додаткове розпитування для оцінки характеру кашлю: сухий (непродуктивний), вологий (продуктивний, малопродуктивний), інтенсивний, помірно інтенсивний, приступоподібний, постійний, частий, рідкий, переходячий в ядуху, судомний (при кашлюку). При наявності харкотиння потрібно його якомога детальніше описати: кількість, характер (слизисте, слизисто-гнійне, гнійне). Наявність домішок (кров, її кількість).

Вельми варіабельна і характеристика нежитю - зі скупими чи рясними виділеннями, серозними, слизистими, слизисто-гнійними чи цукровичними. Важливим є поєднання кашлю та нежитю.

Великої уваги завжди заслуговують скарги на блювання (нудоту). Необхідно вияснити кратність повторювання симптому, характер та об’єм блювотних мас, приносить полегшення чи ні, супроводження тими чи іншими симптомами (виражені головні болі, гарячка, тощо), зв’язок з іншими проявами захворювання та прийомом їжі.

Ведучим симптомом при кишкових інфекціях є діарея. Важливо уточнити частоту, об’єм дефекацій, характер покликів, ступінь розрідження стільця (рідкий, кашкоподібний, водянистий, сформований), колір фекалій, наявність та об’єм патологічних домішок (слиз, кров, тощо).

Клінічні прояви інфекційних захворювань дуже варіабельні, тому потрібно враховувати весь спектр можливих скарг.

ІІІ. Історія теперішнього захворювання

Мета: отримати інформацію про послідовність появи усього спектру симптомів захворювання для вирішення питання діагностики захворювання уже в початковому періоді.

Тривалість хвороби (дата і по можливості година доби початку захворювання для оцінки його тривалості). Перші симптоми хвороби та їх динаміка до появи основних симптомів (посилення, послаблення, зміна характеру) для оцінки початку хвороби (гострий, підгострий чи поступовий). Можлива причина захворювання зі слів батьків (персоналу дитячої установи). Ким спостерігалась, де лікувалась дитина. Яке проводилось лікування і його ефект. Прояви захворювання в період розпалу та їх динаміка на тлі проведеного лікування (до поступлення і за час перебування в стаціонарі до моменту початку курації).

ІV. Анамнез життя

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Історія хвороби: схема написання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок