Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Історія хвороби: ІХС, стенокардія напруги ІІІ ФК

Історія хвороби: ІХС, стенокардія напруги ІІІ ФК

Назва:
Історія хвороби: ІХС, стенокардія напруги ІІІ ФК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,01 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
I.Паспортна частина.

1.П.І.П. –

2.Вік – 55 років

3.Стать – чоловіча

4.Посада – сторож

5.Місце роботи – автостоянка

6.Місце проживання – с.Підгороднє

7.Дата госпіталізації – 02.02.2001р. 1215

II.Скарги хворого.

При поступленні у клініку хворий скаржився на значну задишку після фізичного навантаження, при підйомі по сходах; задишка проходила після відпочинку, особливо в положенні лежачи, після виходу на свіже повітря; крім того задишка іноді виникала вночі, від чого хворий просинався, і проходила після того як він певний час сидів.

Іноді задишка супроводжувалася кашлем спочатку сухим, а потім з виділенням слизистого харкотиння незначної кількості.

Наступною скаргою хворого був біль в ділянці серця (який виникає при звичайному ходінні на невеликі відстані, значно виражений при фізичному навантаженні), тривав 3-5хв, проходив самостійно (рідко) або після прийому 1-2 таблеток нітрогліцерину; біль іррадіював у ліву руку і під ліву лопатку.

Епізодично хворий відчуває помірне серцебиття у спокої, що не пов‘язане з фізичним навантаженням, а також інтенсивне при хвилюванні та після навантаження.

Непокоїть підвищення АТ, яке не проходить самостійно, а потребує вживання лікарських середників.

Хворий скаржився на тверді, ціанотичні набряки на ногах, які переважно виникали до кінця дня та зменшувалися за ніч.

Крім того турбує головний біль, який виникає переважно у першій половині доби.

Характерним ще було відчуття важкості у правому підребер‘ї, особливо після фізичного навантаження.

Притаманним також є швидка втомлюваність, зниження працездатності, загальна слабкість.

III.Історія даного захворювання.

Хворий вважає себе хворим з 1990р., коли з`явився підвищенний (до 150-170/90-100мм рт ст) тиск. Появу підвищенного тиску хворий пов`язує із фізичним перевантаженням, нервовим збудженням (хвороба матері, проблеми на роботі).

В кінці 1998р. хворий відмітив, що в нього почали виникати болі тиснуючого характеру в ділянці серця 2-3 рази в тиждень.

В вересні 1999 року почала непокоїти задишка після незначного фізичного навантаження, вночі, що змушувало хворого просинатися; після тривалого сидіння або виходу на свіже повітря задишка проходила. Згодом з‘явився сухий кашель, який змусив хворого звернутися у районну поліклініку, де йому було зроблено рентгенологічне обстеження органів грудної клітки (патології не виявлено), ЕКГ (зважаючи на виявлену патологію було призначено каптопрес, анаприлін, які хворий приймав у випадку підняття АТ).

Восени 2000 року хворий переніс двобічне запалення легень, після якого відмітив погіршення загального стану (більш часте, тривале підвищення АТ, задишка при підйомі по сходах, відчуття серцебиття, почастішали напади болю у ділянці серця).

28 грудня 2000 року хворий простудився і захворів на грип; під час хвороби спостерігалося підняття температури до 40-41°С, кашель (спочатку сухий, а потім із значним виділенням слизистого харкотиння), реніт. У зв‘язку із тривалим утриманням симптомів захворювання (утримання кашлю, реніту, субфебрильної температури, підсиленням задишки і появою важкості у правому підребер‘ї) хворий звернувся до обласної поліклініки 25 грудня 2001 року, звідки і був направлений у кардіологічне відділення ТОКЛ, де був госпіталізований 2.02.2001 року.

IV.Розпитування по органах і системах

Система органів кровообігу:

Відмічається біль за грудиною стискуючого характеру який іррадіює в ліву руку і під ліву лопатку. Болі виникають після фізичного і емоційного перевантаження, іноді при підйомах по сходах. Під час нападу болю намагається зменшити фізичне навантаження, а якщо це не допомогає - то приймає 1-2 таб. нітрогліцерину і через 3-5хв болі проходять.

Епізодично хворий відчуває помірне серцебиття у спокої, що не пов‘язане з фізичним навантаженням, а також інтенсивне при хвилюванні та після навантаження.

Крім того іноді хворий зауважує перебої у діяльності серця, появу яких він пояснити не може, і проходять вони самостійно.

Як відмічалося, основною скаргою хворого є задишка після фізичного навантаження, при підйомі по сходах; задишка проходила після відпочинку, особливо в положенні лежачи, після виходу на свіже повітря; крім того задишка іноді виникала вночі, від чого хворий просинався, і проходила після того як він певний час сидів.

У хворого незначні набряки на дистальній частині гомілок, які переважно виникають до кінця дня та зменшуються за ніч або при вживанні сечогінних препаратів.

Система органів дихання:

Дихання здійснюється через ніс, без напруги. Виділень з носа і носових кровотеч нема. Кашель відмічається помірний, переважно під час або після задишки. Виділюване харкотиння слизового характеру. Нюх не порушений. Голос не змінюється.

Система органів травлення:

Апетит добрий. Спрага, сухість у роті не турбують. Жування,ков тання та проходження їжі по стравоходу вільне. Печія, нудота, блювота не відмічаються. Стілець регулярный, акт дефекації безболючий, відходження газів вільне.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Історія хвороби: ІХС, стенокардія напруги ІІІ ФК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок