Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Карієс та його профілактика

Карієс та його профілактика

Назва:
Карієс та його профілактика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,14 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Зміст

Етилогія карієсу

Патогенез

Клініко-діагностика карієсу

Профілактика карієсу

Лікування

Список використаної літератури Карієс зубів (Caries dentis) - це патологічний процес, що виявляється після прорезиванія зубів, при якому відбувається демінералізация і размягче-ніє твердих тканин зубів з подальшим утворенням дефекту у вигляді порожнини.

Карієс зубів є вузловою проблемою стоматології, вельми цікавої в теоретичній і виключно важливої в практичному відношенні.

Згідно номенклатурі ВІЗ для оцінки ураженості зубів карієсом ісполь-зуют три основні показники:

1. Поширеність захворювання. Це індекс, відсотком осіб, що мають каріозні, пломбовані і видалені зуби в тому або іншому населеному пункті, районі, місті, області, що визначається.

2. Інтенсивність поразки зубів карієсом визначається по числу поражен-них карієсом зубів. Для цієї мети комітет експертів ВІЗ по стоматології (1962) запропонували для дорослих використовувати індекс КПУ (До - каріозний зуб, П - пломбований, У - видалений зуб); для дітей з тимчасовим або молочним прикусом - кп (до - каріозний, п - пломбований); для дітей із змінним прикусом - КПУ+кп. Щоб полегшити порівняльну оцінку захворюваності карієсом на різних контингентах миру, ВІЗ в 1980 році запропонувала виділяти 5 ступенів ураженості залежно від КПУ у де-тей 12 років:

1) дуже низька - від 0 до 1,1;

2) низька - 1,2 - 2,6;

3) помірна - 2,7-4,4;

4) висока - 4,5-6,5;

5) дуже висока - 6,6 і вище.

Для отримання достовірних даних при визначенні поширеності і інтенсивності карієсу зубів повинні оглядатися групи населення з урахуванням віку і підлоги, кліматогеографічеських і соціально-економічних умов. Зазвичай обстежуються діти у віці 5-6 років, 12 років, 15 років, дорослі 35-44 і 65 років. Найбільш показовими віковими групами населення є 12- і 15- літні діти.

3. Приріст інтенсивності або захворюваності. Визначається у однієї і тієї ж особи або контингенту через певний термін (1, 3, 5, 10 років). Відмінність в значенні показника між першим і другим оглядами і складає приріст інтенсивності карієсу.

За допомогою епідеміологічного стоматологічного обстеження можна оп-ределіть поширеність і інтенсивність основних стоматологічних забо-льованій, якість санації порожнини рота, ефективності профілактики карієсу зубів і хвороб пародонту, рівень гігієнічного стану порожнини рота, а також виявити потребу кожного обстежуваного в лікуванні карієсу зубів, бо-лезней пародонту і слизистої порожнини рота. Таке обстеження дозволяє соста-віть індивідуальний план лікувальних і профілактичних заходів для каж-дого пацієнта.

Етіологія.

Для пояснення етіології і патогенезу карієсу зубів запропоновано близько 400 теорій, найвідоміші з яких сприяли накопиченню відомостей, по-зволівших висловлювати певну завершену думку з цієї проблеми.

Не зупиняючись детально на всіх наявних теоріях, нижче приводяться ті, хоч би якоюсь мірою, дають пояснення походженню самого распростра-ненного патологічного процесу - карієсу.

Теорії походження карієсу зубів.

1) Хіміко-паразитарна теорія карієсу Міллера (1884г.). Свого часу ця теорія була прогресивною, мала визнання і досить широке распро-страненіє. У наш час ця теорія карієсу була покладена в основу совре-менной концепції патогенезу карієсу.

Згідно даної теорії, каріозне руйнування відбувається дві стадії: а)деминерализация твердих тканин зуба. Що утворюється в порожнині рота мо-лочная кислота в результаті молочнокислого бродіння вуглеводних остат-ков їжі розчиняє неорганічні речовини емалі і дентину; б) проїс-ходіт руйнування органічної речовини дентину протеолітичними фер-ментами мікроорганізмів.

Разом з такими чинниками, як мікроорганізми і кислоти, Міллер прі-знавал існування сприяючих чинників. Він указував роль ко-лічества і якості слини, чинника живлення, питної води, підкреслював значення спадкового чинника і умов формування емалі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Карієс та його профілактика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок