Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Кисломолочні продукти в подоланні дисбактеріозу

Кисломолочні продукти в подоланні дисбактеріозу

Назва:
Кисломолочні продукти в подоланні дисбактеріозу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
49,30 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
В останні роки загальновизнаним є твердження, що здоров'я населення і виникнення багатьох "хвороб цивілізації" значною мірою визначається станом нормальної мікрофлори організму людини. Саме тому в розвинутих країнах у 90-х роках XX століття значного поширення отримав новий напрямок медицини та харчової біотехнології - промислове виробництво і масове застосування продуктів харчування, спрямованих на корекцію нормальної мікрофлори травного тракту. Отож, сьогодні мова піде про кисломолочні продукти та їх роль у збереження здоров'я. Ще раз про дисбактеріоз - проблему тисячоліття

В нормальній мікрофлорі кишечника людини переважають корисні мікроби (96-99 відсотків від загальної кількості), а мікроорганізми, що здатні викликати різні захворювання, знаходяться в абсолютній меншості, і такий стан називається нормобіоценозом.

Якщо в мікрофлорі відбувається зменшення кількості біфідо- та лактобактерій, спостерігається ріст умовно-патогенних і навіть патогенних мікроорганізмів, тоді розвивається дисбактеріоз.

Ми звикли пов'язувати дисбактеріоз тільки з порушенням травлення. Закрепи, проноси, нудота, погіршання апетиту, підвищене газоутворення, здуття живота, відчуття важкості в шлунку - це, дійсно, яскраві ознаки дисбактеріозу. Але існує багато і прихованих його проявів, оскільки функції, які здійснюють корисні бактерії, є набагато ширшими.

Корисна мікрофлора перешкоджає розвитку алергій, позитивно впливає на імунну систему, тому діти та дорослі з нормальним її станом значно рідше хворіють на гострі респіраторні вірусні інфекції, і ці захворювання в них мають набагато легший перебіг. Корисні мікроорганізми регулюють всмоктування холестерину, отже, ведуть боротьбу з атеросклерозом. Зрозуміло, що коли нормальний мікробіоценоз порушується, усі перераховані вище функції не виконуються чи здійснюються не в повному обсязі. На цьому тлі активізуються захворювання всіх систем організму: травної, імунної, урогенітальної, дихальної, кровотворної, серцево-судинної, нервової, кістково-м'язової. Тобто, дисбактеріоз часто стає однією з ланок у ланцюзі хворобливих станів. Якщо хтось страждає на рахіт, остеопороз, анемію, авітаміноз, імунодефіцит, імовірно, що в нього можна знайти і дисбактеріоз.

Поряд із біопрепаратами, для лікування і профілактики дисбактеріозу та супровідних йому захворювань фахівці все частіше рекомендують пацієнтам функціональні продукти харчування. В першу чергу, до них належать кисломолочні продукти з введеними у них "живими" біфідобактеріями: біойогурти і біокефіри. Такі продукти набувають все більшої популярності. В Японії, наприклад, яка вийшла на перше місце в світі щодо середньої тривалості життя, до 30 відсотків різних продуктів, аж до цукерок і морозива, збагачується біфідобактеріями. Японці вважають, що це зміцнює здоров'я нації. У нас поки що біфідобактеріями збагачують тільки кисломолочні продукти. В першу чергу, це біокефіри. Вони відрізняються один від одного тільки тим, які штами біфідобактерій із відомих п'яти у них внесені. Як правило, додають тільки один, максимум, два штами, і найчастіше - B.bifidum. Що таке кисломолочні продукти

Кисломолочні продукти - це група молочних продуктів, що, крім високої харчової цінності, мають і лікувальні властивості. Головну роль у процесі їх виробництва відіграють молочнокислі мікроорганізми, які утворюють молочну кислоту. До цих продуктів відносять, перш за все, кефір, йогурт, катик (національний татарський продукт), сметану, ряжанку та велику кількість інших.

Йогурт виробляють шляхом сквашування молочнокислими культурами суміші, що складається з натурального і сухого молока, завдяки чому цей продукт має щільну густину і підвищений вміст сухих речовин - до 15%. Вміст жиру в ньому 1,5%.

Біойогуртом вважають йогурти, які, окрім основних характеристик цих продуктів, містять ще "живу" біфідофлору.

Сметана являє собою вершки, "підкислені" чистими культурами молочнокислих мікроорганізмів і піддані дозріванню. Вона має ніжний смак, густу консистенцію. Сметана широко використовується в кулінарії і для безпосереднього вживання. Завдяки високому вмісту жиру, вона є висококалорійним продуктом, що рекомендується людям, які мають поганий апетит і малокрів'я, незамінною складовою для салатів, сирних, борошняних виробів, приправою до супів тощо. Кефір має свою історію

Батьківщиною кефіру вважається Північна Осетія в Росії. Тому саме "особи кавказької національності" змогли першими оцінити як чудові органолептичні, так і цілющі властивості цього продукту. В жителів Північного Кавказу існувало правило, згідно з яким секрет готування кефіру заборонялося розголошувати іноземцям. Кефірні грибки не могли бути об'єктом купівлі-продажу, обміну, дарування тощо. Порушника цього, на сучасний погляд, дивного звичаю очікувало суворе покарання. Тому іноземці, які подорожували Кавказом, могли куштувати кефір, але довідатися таємницю його приготування були не в змозі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Кисломолочні продукти в подоланні дисбактеріозу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок