Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Контактна корекція зору

Контактна корекція зору

Назва:
Контактна корекція зору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,29 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Контактна корекція зору.

Ідея застосовувати лінзи, що знаходяться в прямому контакті з очима не нова. Ще в 1508 р. Леонардо да Вінчі описав лінзу, яка при приміщенні на око повинна була змінити оптичні властивості ока. Є навіть малюнок "Око з надітою на нього ванною, заповненою водою". Триста років опісля, в 1827 р., англійський астроном Джон Гершель описав скляну контактну лінзу, виготовлену так, щоб її форма відповідала формі ока. А в 1887 р. Ф. Мюллер помістив сформовану видуванням скляну лінзу на око пацієнта, у якого були видалені віка. Лінза захищала око і запобігала втраті вологи. Пацієнт носив цю лінзу більше 20 років. Перші скляні лінзи для рогівки розробив і встановив Е Кальт. В 1938 р. Мюллер і Обріг сконструювали першу склеральну контактну лінзу повністю з пластика. Кевін Таухи розробив першу роговичную контактну лінзу з ПММА в 1947 р. Розуміючи необхідність обмивання ока слізною рідиною, що забезпечує доступ кисню, він встановив стандарт на підбір ТВЕРДИХ контактних лінз.

В кінці 1950-х рр. чеський вчений Отто Віхтерле розробив полімерний гидрогель, що став основою для матеріалів, що використовуються зараз при виробництві сучасних М'ЯКИХ контактних лінз. Полімер (гидроксиэтилметакрилата) ГЕМА - це матеріал, що володіє здатністю поглинати воду. При цьому він стає м'яким і гнучким і пропускає кисень. З моменту появи м'яких контактних лінз було зроблено багато удосконалень в їх конструкції, що дозволило поліпшити їх експлуатаційні показники. Перші лінзи мали велику товщину, що часто викликало спотворення зорового сприйняття. У міру вдосконалення конструкції і процесу виготовлення лінз зорове сприйняття і показники носіння поліпшувалися. Полімер ГЕМА і до цього дня є основою більшості матеріалів м'яких контактних лінз, хоча різними виготівниками використовуються деякі модифікації.

Загальна інформація про контактну корекцію зору.

Око - це оптична система, в якій відбувається заломлення світла. Порушення заломлення називаються аномаліями рефракції (від латинського refractio- заломлення). До аномалій рефракції відносяться короткозорість, далекозорість і астигматизм. У ока з 100% зором, відстань рогівки рівно приблизно 23.5 мм і саме на цій відстані від неї розташовується сітківка. В цьому випадку людина бачить чітке зображення предмету. У ока з аномаліями рефракції виникає невідповідність між фокусною відстанню рогівки і місцеположенням сітківки. В результаті, зображення проектується перед сітківкою або за нею. Це і викликає короткозорість, далекозорість або інші хвороби очей.

Контактні лінзи, без сумніву, є найчудовішим пристосуванням для корекції зору. Контактні лінзи володіють поряд незаперечних переваг перед окулярами. Правильно підібрані контактні лінзи створюють більше по величині і краще за якістю зображення на сітківці ока, тим самим підвищують гостроту зору, розширюють поле зору, відновлюють бінокулярний зір. Окрім цього, користування контактними лінзами зменшує явища зорового стомлення і підвищує зорову працездатність. Все це, поза сумнівом, позитивно впливає на загальний стан організму, підвищує життєвий тонус, розширює зону інтересів і можливостей людини. Із слів пацієнтів, контактні лінзи дають не тільки інше, краща якість зору, але і краща якість життя в порівнянні з окулярами. На жаль, при масі достоїнств контактні лінзи мають не менше число недоліків. Навіть найдосконаліші контактні лінзи залишаються чужорідним тілом для ока і можуть викликати широкий спектр ускладнень, у тому числі важких.

Підбір контактних лінз для корекції зору надзвичайно відповідальна справа. Це твердження вірно і для очкової корекції, але у випадку з контактними лінзами вірно удвічі. Переносимість навіть найсучасніших лінз суто індивідуальна. Неправильно підібрані лінзи можуть бути причиною важких ускладнень з боку рогівки ока, аж до серйозної втрати зору.

Контактні лінзи зможуть продемонструвати всі свої чудові якості, тільки тоді, коли вони оптимально відповідають особливостям ваших очей.

Підбір контактних лінз для корекції зору бажано довірити кабінетам і клінікам, спеціально що займається цими питаннями і володіючим всім необхідним устаткуванням для повного визначення параметрів зору. Там не тільки підберуть відповідні вам контактні лінзи, але і навчать правильному обігу і догляду за ними. Якщо ви користуєтесь контактними лінзами бажано регулярно відвідувати фахівця по контактній корекції зору. Деякі ускладнення можуть розвиватися поволі, без помітних порушень зору і відсутності неприємних відчуттів з боку очей. Якщо ж при використовування лінз з'явилося відчуття сверблячки, дискомфорту, відчуття піску, засміченості в очах потрібно негайно звернеться в спеціалізовану клініку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Контактна корекція зору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок