Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Коронарна ангіопластика та стентування в лікуванні ішемічної хвороби серця

Коронарна ангіопластика та стентування в лікуванні ішемічної хвороби серця

Назва:
Коронарна ангіопластика та стентування в лікуванні ішемічної хвороби серця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
55,98 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
План

1.Вступ

2.Основні етапи розвитку інтервенційної кардіоангіології і катетерної хірургії

3.АНГІОПЛАСТИКА

4.СТЕНТУВАННЯ

5.Ризик і ускладнення

6.НОВЕ В ІНВАЗИВНІЙ КАРДІОЛОГІЇ

7. Вступ

В останнє десятиліття балонна ангіопластика і стентування одержують усе більше поширення. В даний час ці нові технології стали прекрасною альтернативою традиційним хірургічним і медикаментозним методам у лікуванні таких розповсюджених захворювань як ІХС (ангіопластика і стентування коронарних судин), артеріальна гіпертонія (ангіопластика і стентування ниркових артерій), порушення мозкового кровообігу (ангіопластика і стентування сонних і вертебральних артерій), облітеруючого атеросклерозу (ангіопластика і стентування артерій нижніх кінцівок).Усе частіше використовується методика балонної дилатації і стентування при звуженні жовчних проток, стравоходу, уретри й ін.н.

Сьогодні у світі виконується понад 1 млн. інвазивних втручання на коронарних судинах і їхня кількість неухильна зростає з року в рік. Збільшення досвіду виконання ангіопластики і стентуванння є основними провідниками ідеї впровадження цієї методики в різних галузях медицини.

Основні етапи розвитку інтервенційної кардіоангіології і катетерної хірургії

Історія розвитку інтервенційної кардіоангіології і катетерної хірургії

Історія розвитку транскатетерної ренгенхірургії серця і судин - це приклад утілення сміливих наукових рішень, приклад стійкості дослідників, що перебороли протистояння консерваторів і іронію скептиків. Це зразок самовідданості вчених, що не зупиняються навіть перед ризиком для власного здоров'я і, звичайно, блискуче співробітництво клінічної медицини, ренгенології і високих технологій.

В історії розвитку інтервенційної кардіології і катетерної хірургії умовно можна виділити три основні періоди:

• перший досвід катетеризації серця і судин у тварин і розвиток методики вивчення

центральної гемодинаміки;

• проведення катетеризації периферичних судин, порожнин серця і селективної коронароангіографії в людини;

• перший досвід і подальший розвиток транскатетерної хірургії.

Першим всліпу катетеризацію порожнин серця ссавців зробив Claude Bernard, що у 1844 провів серію експериментів по виміру температури артеріальної і венозної крові в коня, уводячи через сонну артерію і яремну вену в порожнину лівого і правого шлуночків ртутний термометр. Робота Claude Bernard продовжувалося близько 40 років. За цей період дослідник описав методику й особливості катетеризації артерій і вен у різних тварин. Саме Bernard уперше вимірив тиск у порожнинах серця в експерименті.

Наступним важливим кроком була робота Adolph Fick, що у 1870 році запропонував метод виміру об'ємного кровотоку, що і сьогодні активно використовується для визначення серцевого викиду. Метод заснований на тому, що різниця між концентраціями кисню в артеріальній і змішаній венозній крові відбиває кількість кисню, що поглинається одиницею об'єму крові в міру проходження її через легені. Звідси можна розрахувати серцевий викид (СВ) по кількості кисню, спожитого хворим за визначений період часу, і по показниках насичення кисню проб артеріальної і змішаної венозної крові. При цьому СВ розраховується по формулі: поглинання О2 легенями (мл/ хв)*100/(1,36 v кількість кисню, що може зв'язати 1 грам Нв * Нв) * (sa2 v sv2).

Роботи Claude Bernard і Adolph Fick лягли в основу вивчення фізіології кровообігу тварин і людини, ставши фундаментом для визначення основних параметрів центральної гемодинаміки.

Далі варто згадати відкриття Рентгена (Roentgen, 1895), що стало основною умовою для розвитку ренген-хірургічних методів дослідження і лікування.

За кілька років до робіт Claude Bernard J.F.Dieffenbach опублікував свій досвід використання еластичного катетера для видалення крові в загиблого холерного хворого. Для цього він уводив катетер у плечову артерію на максимально можливу глибину, однак факт катетеризації порожнини серця дослідником підтверджений не був. У 1912 році німецькі дослідники F.Bleichroeder, E.Unger і W.Loeb опублікували опис методики катетеризації судин у людини. Не переслідуючи ніякої крім дослідницької мети, автори довели можливість безперешкодного проведення еластичного гумового катетера в людини від вен передпліччя до аксілярної вени і від вен стегна - до нижньої порожньої вени. У докладних протоколах, є опис процедури, коли при просуванні катетера заведеного в кубітальну вену (Unger and Loeb уводили катетер у кубітальну вену Bleichroeder), піддослідний відзначив появу гострого болю за грудиною. Можливо, у цей момент дослідниками була виконана катетеризація порожнини правого шлуночка, однак цей факт залишається лише припущенням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Коронарна ангіопластика та стентування в лікуванні ішемічної хвороби серця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок