Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Косметичні засоби: лосьйони, тоніки, емульсії, креми, маски, ампульні препарати

Косметичні засоби: лосьйони, тоніки, емульсії, креми, маски, ампульні препарати

Назва:
Косметичні засоби: лосьйони, тоніки, емульсії, креми, маски, ампульні препарати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,47 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Лосьйони чи тоніки — це водно-спиртові розчини або розчини, що не містять спирту. Вони можуть доповнюватися різними біологічно активними речовинами органічного чи неорганічного походження, солюбілізаторами — поверхнево-активними речовинами, а також парфумерними добавками.

Призначення лосьйонів і тоніків — очищення та освіження шкіри, її дезінфекція, зменшення подразнення після гоління.

Склад лосьйонів, тоніків підбирається залежно від типу шкіри клієнта. Лосьйони, що містять високу концентрацію спирту і дезінфікуючих речовин, ні в якому разі не можна наносити на все обличчя, їх використовують тільки локально, наприклад, на ділянку гноячка. Слід пам'ятати, що такі лосьйони можуть зашкодити жирній шкірі не менше, ніж сухій.

Існують емульсії двох типів:

— олія у воді (о/в) — крапельки олії, завислі у воді;

— вода в олії (в/о) — крапельки води, завислі в олії. Емульсія о/в призначена для жирної шкіри, а в/о — для сухої. Бувають і змішані емульсії, що поєднуть обидва типи.

Креми за складом поділяються на жирові, емульсійні і гелеві.

Жирові креми містять сплав твердих і рідких жирів у кількості, що перевищує потреби шкіри, тому вони повністю не всмоктуються, а вкривають шкіру жировою плівочкою. Найчастіше їх використовують із захисною метою в холодну пору року. Жирові креми деяких видів застосовують при масажі для кращого ковзання рук. Ці креми протипоказані в системі догляду за жирною шкірою.

Емульсійні креми можуть бути рідкими чи густими, що залежить від кількості води, компонентів, які утворюють структуру крему, та особливостей виготовлення. Рідкі емульсійні креми — це косметичне молочко чи косметичні вершки, які звичайно ви-користовуються для очищення сухої і нормальної шкіри.

Косметичні гелі і желе не містять жирів узагалі або містять їх у мінімальних кількостях. Як колоїдні системи, гелі містять воду, гліцерин, БАР тощо. Гелі можуть використовуватися для шкіри будь-якого типу, вони не забивають пори, добре всмоктуються, пом'якшують і зволожують шкіру, не залишаючи після себе жирного блиску. Саме така форма є найкращою для догляду за шкірою навколо очей.

За механізмом впливу розрізняють живильні, зволожувальні й захисні креми.

Живильні креми, 3 віком у шкірі людини збільшується дефіцит життєво необхідних речовин, які вона отримує з плазми крові. Якщо до складу крему ввести вітаміни, амінокислоти, гормоноподібні речовини, вуглеводи, мікроелементи, ліпіди та ін., він набуде живильних функцій, що дасть змогу підтримувати шкіру в здоровому стані.

Як зазначалося раніше, однією з основних причин передчасного старіння шкіри є надмірне утворення вільних радикалів. Отже, необхідним компонентом сучасної косметики є антиоксиданти. До них належать:

— вітамін Е: запобігає окисленню ненасичених жирних кислот, стабілізує клітинні мембрани;

— вітамін С: стимулює синтез колагену, гальмує вироблення меланіну, стимулює імунні реакції, запобігає перекисному окисленню ліпідів;

— вітамін А: нейтралізує вільні радикали, нормалізує диференціювання клітин.

Шкіра людини є гормонозалежним органом. У клітинах шкіри є рецептори для естрогенних гормонів. Місцеве застосування препаратів, які містять естрогенні гормони, може справити позитивний загальний вплив на організм жінки і порушити деякі життєво важливі функції. Тому в косметології використовуються гор-моноподібні речовини рослинного походження — фітоестрогени:

— ізофлавони — особливо багаті на них соя, червона конюшина, люцерна;

— флавони містяться в червоних сортах винограду, червоному вині;

— флавоноїди містяться у звіробої, вербені, шавлії та ін.;

— лігнани містяться в зерні злакових рослин, у цитрусових, моркві, капусті.

Останніми роками популярним компонентом кремів проти старіння став коензим Q-10 (убіхінон), який сприяє нормальному перебігу окисно-відновних процесів у клітинах. Він також є антиоксидантом; завдяки маленькій молекулі глибоко проникає через міжклітинний простір.

Зволожувальні креми. Збереження оптимального водного балансу у шкірі є одним з основних завдань косметології. З одного боку, компонентами зволожувальних засобів є речовини, що перешкоджають утраті вологи, з іншого — речовини, які активно зв'язують воду у тканинах. Для того, щоб запобігти випаровуванню води, необхідно створити на шкірі плівку, а для того, щоб утримати воду у тканинах, потрібні ліпофільні (незамінні жирні кислоти, цераміди) й гідрофільні (гіалуронова кислота, колаген, фітозан) речовини.

Крім того, до складу зволожувальних кремів часто входять гліцерин, сорбітол, пропіленгліколь, молочна кислота, сечовина, АНА-кислоти, NMF (натуральний зволожувальний фактор).

Захист креми — це велика група косметичних засобів, до якої входять сонцезахисні креми для шкіри різних типів, які містять сонцезахисний фактор, а також креми, що захищають шкіру від шкідливих впливів професійного характеру. Це, як правило, захисні креми для рук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Косметичні засоби: лосьйони, тоніки, емульсії, креми, маски, ампульні препарати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок