Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Косметичні недоліки шкіри

Косметичні недоліки шкіри

Назва:
Косметичні недоліки шкіри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,54 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Щоденна практика косметика ставить перед ним дві групи завдань: перша — гігієнічний догляд за шкірою обличчя; друга — корекція косметичних недоліків за бажанням пацієнтів.

1. ПОРУШЕННЯ ПІГМЕНТАЦІЇ

Ластовиння — це прояв генетичних особливостей пігментації шкіри, що успадковується за аутосомно-домінантним типом. З'являється у дитячому віці чи юності, частіше в рудих або блондинів у вигляді дрібних світло-коричневих плям на відкритих ділянках шкіри обличчя, рук, спини (рис. 3.1). Під впливом сонячних променів кількість ластовиння збільшується, колір його стає яскравішим.

Для видалення ластовиння застосовують пілінг різних видів, шліфування шкіри мікрокристалами, відбілювальні креми, маски

Рис. 3.1. Ластовиння

для салонного і домашнього догляду. Пік лікування ластовиння припадає на осінньо-зимовий період. Обов'язкова умова успішної боротьби з ластовинням — використання сонцезахисних засобів протягом року, причому величина SPF повинна наростати у вес-няно-літній період.

Хлоазма — набуті плями коричневого кольору, що розміщуються переважно на обличчі. Хлоазма має неправильні обриси і різкі межі. Колір її підсилюється під впливом УФ-променів. Причини виникнення хлоазми можуть бути різними. Найчастіше — це ендокринні зміни в організмі вагітних жінок, гінекологічні захворювання, хвороби печінки. Хлоазма може

зникати чи ставати менш помітною після усунення причини, що її викликала. Без цього усунути хлоазму косметичними засобами практично неможливо.

У сучасній косметології термін «хлоазма» перетворився на термін «мелазма», що підкреслює, таким чином, пігментне її походження.

Методи корекції: пілінг різних видів, механічне і лазерне шліфування, відбілювальні процедури в салоні, обов'язкове застосування сонцезахисних засобів.

Депігментації — вогнищеве зменшення пігменту чи його повна відсутність у шкірі. Причини цього явища на сьогоднішній день не з'ясовані. Для корекції застосовують камуфлювальний макіяж.

2. КУПЕРОЗ

Зовнішній вигляд шкіри багато в чому залежить від стану судин, які її живлять. Під впливом різних шкідливих факторів судини шкіри можуть розширюватися. Розширення може бути як тимчасовим, так і постійним. Постійно розширені дрібні судини шкіри діаметром від 0,1 мм і більше називаються телеангі-ектазіями. Телеангіектазії, що розвинулися з артеріол, — тонкі, прямі судини яскраво-червоного кольору; що розвинулися з венул — трохи товщі, звивисті, синюшного кольору. Розрізняють кілька типів телеангіектазій: прості (лінійні), зірчасті («павучки») і плямисті.

Шкіра реагує на шкідливі зовнішні впливи печінням, поколюванням, сверблячкою, іноді почервонінням і навіть запаленням. Почервоніння шкіри однорідні, без чітких меж і виникають, як правило, на щоках, носі, чолі, підборідді. Спочатку почервоніння і печіння можуть бути тимчасовими. Згодом судини розширюються і втрачають еластичність: почервоніння стає постійним та ін-тенсивнішим. Це і є та стадія куперозу, коли у людини розширені дрібні судини шкірного покриву.

Термін «купероз» є збірним, під ним розуміють такий стан шкіри обличчя, коли ми бачимо надмірну щодо впливу зовнішніх і внутрішніх подразників реакцію у вигляді почервоніння шкіри в поєднанні з уже наявними телеангіектазіями.

Купероз переважно розвивається у людей зі світлою шкірою. Захворювання супроводжується неприємним відчуттям печіння, тому може створити для людини труднощі у соціальному і професійному плані.

Рис. 3.3. Схема куперозу. Телеангіектазії різних типів:

1 — прості (лінійні); 2 — деревовидні; 3 — зірчасті (павукоподібні); 4 — плямисті (пантиформні)

Причини розширення судин. Оскільки купероз має судинну природу, його розвиткові сприяють будь-які фактори, під впливом яких виникає венозний застій. Так, почервоніння може бути спровоковано:

— вживанням гострої чи занадто гарячої їжі, алкоголю;

— палінням;

— різкими перепадами температури;

— деякими захворюваннями внутрішніх органів;

— тривалим місцевим застосуванням кортикостероїдних кремів.

Проблеми, пов'язані із судинами, поглиблюються впливом ультрафіолетового проміння, гормональними порушеннями, стресами.

При виникненні цієї проблеми необхідно зміцнювати стінки кровоносних судин, відрегулювати тиск у судинах, поліпшити мікроциркуляцію, попередити утворення телеангіектазій. Шкірі потрібен особливо дбайливий догляд. Для вирішення проблеми куперозу косметолог може запропонувати таку схему:

— очищення шкіри від поверхневого механічного забруднення (лосьйони, молочко, гель);

— глибоке очищення шкіри (пілінг, гідропілінг, активний концентрат вітаміну Е, маски, вітамін А, сироватка, крем для обличчя);

— зміцнення стінок судин (маски, що містять екстракт кінського каштана, гінкго білоба, арбутин);

— закріплення ефекту (крем для обличчя, до складу якого входять SPF).

3. ЗМОРШКИ

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Косметичні недоліки шкіри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок