Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Криза одного року

Криза одного року

Назва:
Криза одного року
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
В розвитку дитини психологи і педіатри виділяють три стабільних періоди: "немовля" - від народження до одного року, "раннє дитинство" - від року до трьох, і "дошкільне дитинство" - від трьох років до семи.

Кожна з цих стадій завершується так званою кризою розвитку. Криза - це необхідний та закономірний етап у житті дитини, коли накопичуються зміни в поведінці та розвитку і відбувається перехід на якісно новий етап. Кожна криза супроводжується появою впертості, непослуху, капризування, які малюк надзвичайно яскраво проявляє. Таким чином, цих криз також три: криза одного року, криза трьох років та криза семи років. Оминути їх не можливо, через це проходять практично всі діти. Але для одних цей перехід відбувається простіше, для інших - супроводжується більш серйозними, значними поведінковими проявами. Батьки дивуються, шукаючи причини таких раптових змін у поведінці доньки чи сина. Але ці зміни закономірні, властиві усім дітям у певному віці, тому їх назвали "кризами розвитку".

Так чому ж вони виникають? Перш за все, тому що в дітей з'являються нові потреби, а старі форми їх задоволення вже не підходять, часом навіть заважають, стримують, і тому перестають виконувати свої функції.

Давайте поговоримо про кризу одного року, про ті найважливіші завдання, які вирішуються на цьому етапі. Отже, в кінці першого року життя соціальна ситуація повного злиття дитини з дорослим наче вибухає зсередини. Маля починає розуміти і розмежовувати: я - малюк, а він - дорослий, ми - різні. В цьому суть кризи першого року життя. В цьому віці дитина набуває певного ступеня самостійності: з'являються перші слова, виробляється вміння ходити, розвиваються дії з предметами. Але діапазон можливостей для втілення цього ще досить обмежений.

Отже, ваш малюк зробив свій перший крок. Розширився простір його існування. Тепер він може самостійно подорожувати квартирою і не тільки, значить є можливість знаходити безліч дуже цікавих речей, які просто вимагають досконалого вивчення та експериментування з ними. Але чомусь з'ясовується, що мамі можна користуватися усіма предметами на кухні, а дитині - ні. Татові дозволяється скільки завгодно працювати з інструментами, а сину чи доньці знову ж таки забороняють брати до рук цвяхи або молоток. Чому? Дитяча цікавість, бажання знайомитися із усім, що зустрічається навколо, - це природна потреба цього віку. І заборони, яких малюк не розуміє, викликають у нього протест, що проявляється плачем, впертістю, незадоволенням, тобто всім тим, що так дивує батьків, і отримало в психології назву "кризи".

Звичайно ж, кожна дитина розвивається за своїм особливим "графіком", тому перші кроки маля може зробити і в дев'ять місяців, і в рік та три місяці. Так й перші прояви кризи часто вперше проявляються в різний час. Але здебільшого це відбувається саме тоді, коли дитині виповнюється рік.

Що ж стається з вашим малюком у цей період? Батьки можуть зауважити появу в поведінці рідного чада впертості, капризування. Раніше слухняне та спокійне, зараз воно починає вередувати з будь-якого приводу, і дуже часто батьки не можуть зрозуміти, що ж послужило причиною такого "нападу".

Перш за все, варто підкреслити, що ваш малюк уже багато розуміє та може, але він ще не вміє розповісти про свої бажання. Дитина все активніше пізнає світ. Раніше вона не вміла ходити, її пересування було обмежене. Від того моменту, коли вміння самому крокувати підкорилося малюку, його світ розширився і наповнився безліччю речей, які "вимагають" уваги до себе. Дитина подорожує квартирою і вивчає, як влаштовано плиту на кухні, що сховано в шафці для взуття, також вона прагне взяти до рук кожний предмет, оглянути, покрутити, спробувати "на зуб". Аж раптом з боку батьків лунає "Не можна". Вона зовсім не розуміє причин цього. Тому повторює спробу і плаче, коли заборона звучить ще раз. Дитина намагається усіма доступними їй способами донести до дорослих свої бажання. Маля ще не вміє говорити, щоб висловити своє незадоволення. А нові спроби пізнання світу викликають нові заборони.

Так воля маленької людини вперше зустрічається з волею дорослого. Дитина в рік хоче діяти сама, її більше не влаштовує становище ляльки, яку годують, сповивають, дають іграшки, коли хочуть розмовляють, коли не хочуть - не розмовляють. Вона прагне бути самостійною, причому спілкуватися з власного бажання. І тут ще один парадокс - прагнення до спілкування є, а слів, щоб висловити все це, ще немає. Важко буває зрозуміти, чого хоче малюк, хоча він і намагається донести до батьків власні бажання та потреби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Криза одного року

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок