Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Криза трьох років

Криза трьох років

Назва:
Криза трьох років
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,63 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Чим дорослішим стає ваш малюк, тим більше "сюрпризів" з'являється в його поведінці. Після перших катаклізмів того етапу, коли дитині виповнився рік і вона проявила прагнення до самостійності та незалежності, настав відносно спокійний період. Але минув час, й спокій змінився черговою кризою, що в психології отримала назву "кризи трьох років".

У цей період найголовніше завдання, яке вирішує маленька людина, - це необхідність самоутвердитися в світі, довести свою самостійність та незалежність. "Я сам" - такі слова супроводжують кожен крок дитини. І це не примха, а життєва необхідність.

Таким чином, криза трьох років - це період у житті малюка, коли він за будь-яку ціну повинен довести право на самостійність рішень, на власні бажання й потреби, що не залежать від волі дорослих, які його оточують. Причому, якщо дитині не вдасться переконати в цьому, в першу чергу, саму себе, в подальшому житті їй буде надзвичайно важко.

В цей період відбувається повна перебудова стосунків дитини з дорослими, які її оточують. Криза трьох років - це ламання усталених взаємин, для того, щоб побудувати нові форми стосунків між дитиною та дорослим. До кінця раннього віку в малюка виникає тенденція до самостійності, що знаменує собою не лише появу цієї самостійності, помітної зовні, але й одночасно відділення дитини від дорослого. До цього малюк сприймав людей, які його оточують, як частину себе. Тепер дитяче життя із світу, обмеженого предметами, перетворюється на світ дорослих людей.

Знову батьки із здивуванням спостерігають прояви впертості, непослуху, свавілля, протесту, бунту, а іноді навіть деспотизму зі сторони маляти. І якщо у віці одного року дитина просто робила, або, принаймні, намагалася робити усе по-своєму, то тепер така поведінка супроводжується словами "Я сама". І дійсно, дитя намагається усе робити самостійно або, ще частіше, чинить навпаки: коли кличуть обідати, відповідає "не хочу", коли пропонують збиратися на прогулянку, стверджує, що хоче їсти тощо.

Що ж сталося? А має місце те, що дитина вперше усвідомила себе як особистість, відокремила себе від батьків. Відтепер вона сама прагне стати дорослою, діяти так, як діють старші. Звичайно, це їй не завжди вдається, тому й викликає протест та негативізм. Дитина відмовляється підкорятися вимогам, які ставлять дорослі, наполягає на власній думці, на своєму рішенні, іноді це буває схоже на те, що дитина оголосила війну батькам і протестує проти всіх усталених правил та звичаїв, які існували раніше. В принципі, ваш малюк виборює зараз своє право не просто на фізичну самостійність, як це було під час кризи одного року. Тепер дитина самостійно осмислює і вирішує, які її наміри та бажання.

Що можуть зробити батьки? Вихід такий, як і під час попередньої кризи - проявити максимум терпіння, надати дитині якомога більше самостійності в тих сферах, де це можливо. Таким чином, маляті треба більше свободи дій. Звичайно ж, зараз усе по-іншому, малюк уже досить дорослий, щоб його можна було просто відволікти від негайного здійснення якогось конкретного бажання. Тепер, коли в дитини уже є сприйняття себе як особистості, реальне бачення своїх власних "хочу", її наміри стають свідомими. Таку маленьку людину вже неможливо "переключити" на щось інше. Керувати поведінкою трирічного малюка стає набагато важче. Відтепер не можна просто нав'язувати йому свою волю, звичайно, мова не йде про крайні випадки, наприклад, коли прояв самостійності може зашкодити дитині.

Як діяти в таких ситуаціях? Проявити максимум терпіння, надати синові чи доньці право вибору, можна завчасу попереджувати малюка, наприклад, про те, що "скоро ми підемо гуляти, ти завершуй гру і починай збиратися". Побачите, що й справді незабаром ваша дитина буде готова вирушати на прогулянку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Криза трьох років

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок