Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лептоспіроз (Leptospirosis)

Лептоспіроз (Leptospirosis)

Назва:
Лептоспіроз (Leptospirosis)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,47 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Лептоспіроз (син.: хвороба Васильєва—Вейля, водна гарячка) — гостра інфекційна хвороба з групи бактеріальних зоонозів; спричиняється лептоспірами, передається аліментарним, контактним і аспіраційним шляхами, характеризується гарячкою, міальгією, склеритом, ураженням нирок, печінки і центральної нервової системи, у ряді випадків — жовтяницею і геморагічним синдромом.

Історичні дані. На існування цієї хвороби як самостійної нозологічної форми звернули увагу незалежно один від одного A. Weil (1886) і М. П. Васильєв (1888), які описали гостру інфекційну хворобу з жовтяницею і геморагічним синдромом.

Збудник іктерогеморагічного лептоспірозу був відкритий в 1914—1915 pp. японськими дослідниками R. Inada і Y. Ido і дістав назву Spirochaeta icterohaemorrhigae. У наступні роки в літературі з'являлись повідомлення про відкриття в різних країнах морфологічно подібних, але різних за своїми антигенними властивостями лептоспір. В 1973 р. підкомітет ВООЗ розділив рід Leptospira на два види: Leptospira interrogans (патогенні лептоспіри), резервуаром яких є тварини-носії; Leptospira biflera (вільноживучі сапрофіти).

Етіологія. Збудники лептоспірозу належать до роду Leptospira, родини Spirochaetaceae. Лептоспіри — аеробні мікроорганізми спі-р.алеподібної форми, рухливі, від 34 до 40 мкм і більше завдовжки, 0,3—0,5 мкм завтовшки. У нашій країні встановлено існування 13 серологічних груп, які об'єднують 26 сероварів лептоспір. У патології людини найбільше значення мають: L. icterohaemorrhagiae, L grippotyphosa, L. pomona, L. tarassovi, L. canicola, L. heb-domadis.

Лептоспір культивують звичайно в рідких і напіврідких (водно-сироваткових) живильних середовищах при температурі _ 28— ЗО °С. У вологому грунті лептоспіри зберігають життєздатність протягом 270 днів, довго (в природних водоймах — тижнями) зберігаються у воді, кілька днів — у харчових продуктах. Пряме сонячне і ультрафіолетове випромінювання діє на них згубно, так само, як кислоти і луги, навіть у мінімальних концентраціях" (0,1 —1,0 %), і дезинфікуючі засоби. З лабораторних тварин найбільш сприйнятливі до лептоспір морські свинки.

Епідеміологія. Джерелом інфекції при лептоспірозі є хворі і перехворілі дикі, свійські та промислові тварини, які виділяють лептоспір із сечею і заражають навколишнє середовище, утворюючи різні осередки інфекції: природні, антропургічні, змішані.

Для природних осередків характерна їх етіологічна стійкість і літньо-осіння сезонність захворюваності людей. Епідеміологія природних осередків лептоспірозу нерозривно пов'язана з епізоотією. Основними носіями лептоспір є щури, польові миші, землерийки, їжаки, у яких лептоспіроз перебігає як латентна інфекція, але після нього на багато місяців залишається лептоспірурія.

Поширення лептоспірозу серед сільськогосподарських тварин з утворенням антропургічних осередків привело до формування самостійного типу хвороби, яка тепер може існувати як сільськогосподарський зооноз без зв'язку з природними осередками інфекції. Антропургічні осередки можуть з'являтись також у місцях, де резервуаром інфекції є щури, велика рогата худоба, свині, собаки. Від людини до людини хвороба, як правило, не передається.

Існує кілька механізмів інфікування лептоспірами: аліментарний — через воду і продукти харчування, інфіковані лептоспірами; контактний — під час купання у водоймищах, різних видів сільськогосподарських робіт («купальні», «покосні» спалахи), у разі укусу хворими тваринами, пошкодження шкіри інфікованими предметами; аспіраційний — під час заготівлі сіна і сільськогосподарських продуктів. Значну питому вагу захворюваності мають професійні захворювання у працівників сільського господарства, в містах— у сантехніків, робітників боєнь і м'ясокомбінатів, іноді у шахтарів (джерело — щури в обводнених забоях).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Лептоспіроз (Leptospirosis)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок