Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лікування розповсюджених форм колоректального раку Елоксатином

Лікування розповсюджених форм колоректального раку Елоксатином

Назва:
Лікування розповсюджених форм колоректального раку Елоксатином
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Кожного року в Україні реєструється понад 15 тис. хворих на колоректальний рак. Майже 50% з них гинуть протягом першого року з дня встановлення діагнозу. Тому проблема лікування розповсюджених і занедбаних форм раку ободової і прямої кишок є однією з найактуальніших і найгостріших проблем клінічної онкології.

Поява нових цитостатичних препаратів, до яких чутливі колоректальні аденокарциноми, є завжди очікуваною подією, оскільки у клініцистів з’являється можливість надати реальну допомогу значному контингенту хворих, яких очікує лише симптоматичне лікування.

Тривале використання найбільш часто вживаного у таких хворих 5-фторурацилу дало змогу об’єктивно оцінити терапевтичні властивості цього препарату, показники ефективності якого не достатньо високі: лише у 20%-30% хворих на рак товстої кишки спостерігається як об’єктивне, так і суб’єктивне покращання стану при його паліативному застосуванні.

За свідченнями багатьох досліджень, що з’явились останнім часом, завдяки розробці нових хіміотерапевтичних препаратів ситуація змінюється на краще. І саме поява Елоксатину породжує надії на успішну хіміотерапію хворих на колоректальний рак.

В рандомізованих багатоцентрових дослідженнях з наступним тривалим клінічним контролем отримано свідчення, що підтверджують доцільність застосування Елоксатину на початкових етапах лікування метастатичного колоректального раку. Елоксатин призначався разом з 5-фторурацилом (5-ФУ) та фолієвою кислотою (ФК). Таке поєднання дало можливість досягти тривалої ремісії у понад 50% хворих і значно подовжити тривалість життя без ознак прогресування захворювання, а також покращити якість життя. Показники виживання вдалося збільшити до 19,4 місяців у порівнянні з 11,5 у групі хворих, що отримали лише 5-ФУ+ФК. Аналогічний показник у хворих, які отримали лише симптоматичну терапію, склав лише 5 місяців. Лікування хворих з метастатичним колоректальним раком шляхом введення СРТ-11+5-ФУ+ФК та за схемою мітоміцин +5-ФУ+ФК призвело до подовження життя хворих відповідно до 14,2-16,2 та 17,6 місяців.

Крім того є відомості про те, що хіміотерапія із застосуванням Елоксатину подовжує життя хворих на колоректальний рак з метастазами в печінці за рахунок збільшення числа хворих, у яких з’являється можливість хірургічного видалення метастазів. Наведені дані можуть розцінюватись як свідчення певних успіхів, досягнутих впродовж останніх років, завдяки яким з’явився шанс змінити перспективи у лікуванні прогресуючого раку товстої кишки на краще, в тому числі і хіміорезистентних форм.

Отримані дані дають підстави сподіватися на покращання прогнозу при лікуванні занедбаних форм колоректального раку завдяки оптимальному поєднанню нових препаратів, таких як Елоксатин, та традиційних, широковживаних.

За даними іншого мультицентричного дослідження, у хворих на РТК з прогресуванням процесу на фоні інфузійної терапії 5-ФУ додаткове призначення Елоксатину супроводжувалось в 20,6% позитивною відповіддю на лікування. Крім того у 34% пацієнтів спостерігалась тривала стабілізація захворювання, а тривалість життя у половини досліджуваних склала 11 місяців.

Отримані результати свідчать про те, що завдяки значній протипухлинній активності монотерапії Елоксатином і його синергічній взаємодії з 5-ФУ, новий препарат можна застосовувати в режимі як монохіміотерапії, так і поліхіміотерапії в першій лінії лікування хворих з прогресуючим метастатичним колоректальним раком, резистентним до 5-ФУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Лікування розповсюджених форм колоректального раку Елоксатином

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок