Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Майбутня мама Зміни в організмі під час вагітності

Майбутня мама Зміни в організмі під час вагітності

Назва:
Майбутня мама Зміни в організмі під час вагітності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,34 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
1. Зміни в організмі вагітної жінки

Матка, навколоплідні води, пуповина і плацента – це своєрідні елементи першого навколишнього середовища дитини. Матка до вагітності має довжину приблизно 7–10 см і схожа на групу із м'язів. Шістьма зв'язками вона закріплена всередині так званого в акушерстві малого таза між лобковою кісткою і крижами, за сечовим міхуром. Завдяки еластичності зв'язок матка дуже рухлива, може стикатися, відхилятися вперед і назад і найголовніше – може збільшуватись під час вагітності. Після зачаття запліднена яйцеклітина просувається по фаллопієвій трубі в матку, в якій вона й імплантується. Внутрішній шар матки готовий прийняти зародок і допомагати йому розвиватися до самого народження. За час вагітності матка перетворюється на найбільший і найсильніший орган в організмі жінки.

У яєчнику розвивається нова гормональна залоза – жовте тіло, що виділяє гормон поргестерон, який знижує збудливість і скоротливу здатність матки. У терміні вагітності 14–16 тижнів закінчується розвиток плаценти. Плацента – унікальний і неповторний орган, що забезпечує життя і розвиток плода в матці. Вона складається з темно-червоної пористої тканини, в якій розгалужуються незліченні великі і малі кровоносні судини. Плацента переносить свіжу, збагачену киснем і поживними речовинами кров від матері в пуповинну вену дитини й одночасно приймає внутрішньоутробно відпрацьовані шлаки з артерій плода і виводить їх. Унікальність цього органа в тому, що кров матері не змішується з кров'ю дитини. Плацента виконує для ненародженої дитини функції легенів, нирок і органів травлення, крім того, вона діє ще й як фільтр від шкідливих речовин із крові матері, але алкоголь, нікотин, наркотичні речовини можуть проходити через цей бар'єр, тому важливо, щоб вагітна жінка не вживала того, що може зашкодити їй та її дитині.

При зачатті дитина отримує від батька 50% генетичної інформації, чужорідної для організму матері. Друга половина генетичної інформації спільна для неї і матері. В процесі розвитку вагітності між організмами матері та дитини виникають і формуються дуже складні імунологічні «взаємостосунки», які забезпечують правильний, гармонійний розвиток дитини, а плацента є своєрідним імунним та фізичним бар'єром, що захищає її від відторгнення. До пологів плацента має розмір із тарілку і масу приблизно 500 г. Довжина пуповини зазвичай складає 60–80 см, товщина 1,5–2 см, спірально покручена, зовнішня поверхня її гладенька, блискуча, біляста. Пуповина вільно плаває в навколоплідних водах поряд із дитиною. І мати, і дитина – обоє беруть участь в утворенні навколоплідної рідини. Ця безбарвна рідина – частина захисної системи, що оберігає плід від механічних, хімічних та інфекційних впливів, містить важливі поживні речовини. Навколоплідні води дуже швидко оновлюються: за годину приблизно до 1 л. Оскільки рідина добре проводить звукові хвилі, майбутня дитина може чути звуки навколишнього середовища матері, можливо, дещо приглушено.

Зміни в організмі жінки під час вагітності.

Зміни в організмі жінки починаються з самого початку вагітності. Численні функції організму під час вагітності зазнають змін, пристосовуючись до особливостей дитини, яка розвивається. Деякі зі змін, що відбуваються, очевидні (зовнішні зміни шкіри обличчя, збільшення розмірів живота за рахунок зростання матки), інші хоча зовні не виявляються, але значно впливають на організм вагітної жінки. Розуміння того, що відбувається, допомагає природним чином жінці сприймати ці зміни.

Перший триместр вагітності – це найважливіший період у розвитку майбутньої дитини. Саме в перші три місяці вагітності майже щодня утворюється (закладається) той чи інший орган плода, тобто відбувається органогенез, далі зростають органи і системи. Тому дуже важливо жінці про це знати і стежити за своїм способом життя, оскільки протягом перших 4–5 тижнів вона не підозрює про свою вагітність і наявність шкідливих звичок або інших поведінкових чинників ризику, які можуть вплинути на розвиток майбутньої дитини, аж до вродженої потворності або патології. У цьому значенні дуже важливим чинником є підготовка до майбутньої вагітності, а також планування дитини та ведення здорового способу життя.

Перші 12 тижнів життя ембріона (плода) – це період велико значущої організації і розвитку клітин (органогенез). До кінця цього періоду основні шкідливі аномалії, які можуть вплинути на плід, найчастіше присутні; і чим раніше вони починаються, тим більшої шкоди вони завдають. Тому спостереження за жінкою до і під час вагітності дозволяє виявити і лікувати такі стани на ранньому етапі, тоді, коли вони ще піддаються корекції та незначним чином могли вплинути. З цією метою важливо жінку переконати стати на облік до 12 тижнів вагітності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Майбутня мама Зміни в організмі під час вагітності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок