Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Матеріальна відповідальність аптечних працівників. Документальне оформлення договору

Матеріальна відповідальність аптечних працівників. Документальне оформлення договору

Назва:
Матеріальна відповідальність аптечних працівників. Документальне оформлення договору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
237,75 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ПЛАН

Вступ

1. Мета, підстави та суб'єкти матеріальної відповідальності

2. Оформлення матеріальної відповідальності і порядок відшкодування збитків

Вступ

Матеріальна відповідальність - це юридична відповідальність за майнові збитки, заподіяні аптеці.

Приймання товару в аптеці здійснюється матеріально відповідальними особами, оскільки в бухгалтерському обліку приймання товару тісно пов’язане з матеріальною відповідальністю персоналу.

Матеріальна відповідальність полягає в забезпеченні збереження майна, цінностей аптеки та відшкодуванні заподіяних збитків. При прийманні на роботу оформляється договір з працівником аптеки про повну матеріальну відповідальність за ввірені цінності

Види матеріальної відповідальності подано в табл. 1.

На завідувача аптеки покладається обов'язок створити працівникам умови, необхідні для нормальної роботи І забезпечення повного збереження довіреного майна.

1. Мета, підстави та суб'єкти матеріальної відповідальності

Основна мета матеріальної відповідальності - це забезпечення працівником або групою працівників збереження доручених йому або їм товарно-матеріальних цінностей і грошових засобів та відшкодування збитків, завданих у результаті недбайливих, необережних або умисних дій.

Матеріальна відповідальність вводиться на роботах, пов'язаних з реалізацією (відпуском) товарів, підготовкою їх до реалізації, а також на роботах з приймання на зберігання, обробки, зберігання, відпуску товарно-матеріальних цінностей. Вона буває повною і обмеженою. У першому випадку на працівника покладено обов'язок відшкодувати нане-сену ним шкоду в повному розмірі без будь-яких обмежень, у другому -в розмірі не більше його місячного заробітку. Повна матеріальна відповідальність може бути індивідуальною або колективною (бригадною).

Матеріально відповідальною особою є працівник, якому доручені у зв'язку з характером трудових обов'язків товарно-матеріальні цінності і грошові засоби та на якого в силу законодавства (касири) або за угодою (завідувачі аптек, якщо вони несуть матеріальну відповідальність, їх заступники, завідувачі відділів, їх заступники, провізори, фармацевти, молодші фармацевти, завідувачі аптечних пунктів і кіосків) покладена повна матеріальна відповідальність за збитки, завдані з їх вини.

Індивідуальна матеріальна відповідальність покладається на:

- касирів;

- завідувачів аптечними закладами, завідувачів відділами аптеки, де немає можливості ввести колективну (бригадну) матеріальну відповідальність;

- завідувачів і працівників відокремлених структурних підрозділів аптеки.

В аптеках, де є відділи та організоване окреме зберігання товарів і облік товарно-матеріальних цінностей, вводиться бригадна матеріальна відповідальність. В аптеках, в яких відсутні відділи, а також коли неможливо відокремити матеріальну відповідальність кожного працівника аптеки і укласти з ним договір про індивідуальну відповідальність, оформляється договір про колективну матеріальну відповідальність.

До складу колективу (бригади) включають завідувачів аптек (якщо вони здійснюють матеріальну відповідальність), їх заступників, завідувачів відділів та їх заступників, провізорів, фармацевтів, молодших фармацевтів.

В аптечних закладах матеріальну відповідальність не здійснюють старші провізори, провізори-аналітики, фасувальники, бухгалтери, санітарки-мийниці, прибиральниці, працівники віком до 18 років.

У випадку, коли деякі з цих працівників беруть участь у прийманні, виготовленні, зберіганні і відпуску товарно-матеріальних цінностей, вони (крім тих, що не досягли вісімнадцятирічного віку) можуть бути включені в склад колективу матеріально відповідальних з обмеженою відповідальністю за можливі збитки.

2. Оформлення матеріальної відповідальності і порядок відшкодування збитків

Матеріальна відповідальність оформляється письмовою угодою, укладеною між працівником (працівниками) і аптекою. У випадку відмови працівника від підписання угоди про колективну (бригадну) матеріальну відповідальність власник аптеки може запропонувати працівнику іншу роботу, яка відповідає його кваліфікації. При відсутності такої роботи або відмови працівника від запропонованої роботи він може бути звільнений у відповідності з чинним законодавством.

При зміні керівника колективу (бригади) або звільненні більше 50% від його початкового складу угода про матеріальну відповідальність переоформляється. Угоду не переоформляють при вибутті зі складу колективу (бригади) окремих працівників або при прийманні в колектив (бригаду) нових працівників (крім керівника). У таких випадках навпроти звільненого члена колективу (бригади) вказується дата його вибуття, а новий працівник підписує угоду і вказує дату вступу в колектив (бригаду).

Основою для притягнення членів колективу (бригади) до матеріальної відповідальності є майнові збитки, які підтверджуються результатами інвентаризації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Матеріальна відповідальність аптечних працівників. Документальне оформлення договору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок