Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Медицина в Західній Європіу 12-17 століттях

Медицина в Західній Європіу 12-17 століттях

Назва:
Медицина в Західній Європіу 12-17 століттях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,43 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Феодальний лад установився в різних країнах світу в різні історичні терміни. Цей процес переходу від рабовласництва до феодалізму протікав у специфічних для кожної країни формах. Так, у Китаї це відбулося біля ІІІ-ІІ століття до н.е. , в Індії - у перші сторіччя нашої ери, у Закавказзі і Середній Азії в ІV-VІ століттях, у країнах Західної Європи - у V-VІ століттях, у Росії - в ІX столітті.

Падіння Західної Римської імперії в 476 р. н.е. представляє для Західної Європи історичну грань між рабовласницькою формацією і прийшовшій їй на зміну новою формацією - феодальної, між так називаною стародавністю і середніми століттями. Середньовіччя - епоха феодальних, чи кріпосницьких, відносин охоплює 12-13 століть.

При феодалізмі існувало два основних класи: феодали і залежні кріпаки . Згодом з ростом міст підсилився шар міських ремісників і купців - майбутній третій стан, буржуазія. Між двома основними класами феодального суспільства протягом усього середньовіччя йшла боротьба, що неприпиняється.

Феодальний лад Франції, Німеччини, Англії пройшов три стадії. Перша стадія феодалізму (з V по X-XІ в.) - раннє середньовіччя - випливала безпосередньо за падінням рабовласницького ладу в Римі в результаті повстання рабів і вторгнення "варварів".

Прогресивні риси феодального ладу позначилися не швидко. Нові форми громадського життя складалися повільно. Кельтські і німецькі племена, що перемогли рабовласницькі держави, принесли із собою пережитки родового ладу з його економічними і культурними рисами, насамперед з натуральними формами господарства. Перехід від античного світу до середньовіччя в Західній Європі був зв'язаний спочатку з глибоким економічним і культурної спадком. У раннім середньовіччі переважало натуральне господарство. У країнах Західної Європи а плин ряду століть відзначався занепад науки.

В другій стадії феодалізму в Західній Європі (приблизно з XІ по XV століття) - у розвинутому з ростом продуктивних сил росли міста - центри ремесла і торгівлі. Ремісники в містах поєднувалися в цехи, розвиток яких характерно для даної стадії. Поряд з натуральним господарством одержало розвиток мінове господарство. Міцніли товарно-грошові відносини. Розвивалася і росла торгівля усередині країни і між країнами.

Уся духовна культура середньовіччя знаходилася иод гнітом церковної ідеології, що затверджувала божественну незмінюваність існуючого класового порядку і гноблення. "Світогляд середніх століть був по перевазі геологічним . церква була найвищим узагальненням і санкцією існуючого феодального ладу", Блаженний Августин в ІV столітті виставив характерне в цьому відношенні положення: "Авторитет священного писання вище всіх здібностей людського розуму". Офіційна церква борола проти єресей-спроб критично відноситися до священного писання і церковних авторитетів. У цих єресях знаходив висвітлення соціальний протест селян і городян. Для придушення єресей наприкінці цього періоду в католицьких країнах Західної Європи був створений особливий орган - інквізиція. Звідси саме собою випливало, що церковна догма була вихідним моментом і основою всякого мислення. Юриспруденція, природознавство, філософія - весь зміст цих наук приводився відповідно до навчання церкви. В епоху середньовіччя науку вважали служницею церкви, і їй не було дозволено виходити за межі, установлені вірою.

У X-XІІ століттях домінуючою формою філософії в Західній Європі стала схоластика. У XІІІ столітті схоластика досягла свого розквіту. Зміст схоластики полягав в обґрунтуванні, систематизації і захисті офіційної церковної ідеології шляхом штучних формалістичних логічних хитрувань. Класове значення схоластики полягало у виправданні феодальної ієрархії і релігійної ідеології з метою найжорстокішої експлуатації трудящих і удушення прогресивної думки.

Схоластика виходила з того положення, що всі можливі эднання вже дано або у священному писанні, або в утворах батьків церкви.

Філософською основою середньовічної науки було а першу чергу навчання Аристотеля, значною мірою перекручене і поставлене на службу богослов'ю. У середні століття Аристотель був канонізований схоластичною наукою, його називали "предтечей Христа в поясненні природи". Космогонія і фізика Аристотеля виявилися надзвичайно зручними для навчань богословів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Медицина в Західній Європіу 12-17 століттях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок