Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Методи індивідуальної гігієни порожнини рота

Методи індивідуальної гігієни порожнини рота

Назва:
Методи індивідуальної гігієни порожнини рота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,98 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Гігієна порожнини рота

Раціональна гігієна порожнини рота з використанням зубної щітки й пасти є невід'ємною частиною загальної гігієни людини. її ефективність багато в чому залежить від методів чи-щення зубів і ясен. Існує багато способів видалення зубних відкладень. Однак більшість людей недостатньо ознайомлені з правильними методами чищення зубів. Спеціальними клінічними дослідженнями встановлено, що багато хто чистить зуби горизонтальними поступальними рухами, при цьому наліт видаляється лише з вестибулярних поверхонь зубів. Такий спосіб чищення зубів приводить до того, що м'який наліт переноситься з по-верхні зубів у міжзубні проміжки. Крім того, виникає небезпека появи клиноподібних дефектів у пришийних ділянках зубів, можуть ушкоджуватися ясенні сосочки.

Найбільш доцільно чистити зуби, поєднуючи горизонтальні, вертикальні й кругові рухи. При цьому визначальними факторами ефективності гігієни порожнини рота є систематичність, точність і старанність виконання процедури. При такому способі чищення зубів зубний ряд умовно поділяють на кілька відрізків. Чищення зубів і ясен починають з ділянки в районі верхніх правих великих корінних зубів. Послідовно проводять чищення зубів верхньої, а потім нижньої щелепи.

При чищенні щічних поверхонь великих і малих корінних зубів верхньої і нижньої щелепи щетинки зубної щітки повинні бути спрямовані під гострим кутом до поверхні зубів. Рухами, які ніби «підмітають», вниз — для верхньої щелепи і вгору — для нижньої щелепи зубний наліт видаляється одночасно і з ясен. Потім роблять кілька горизонтальних зворотно-поступальних рухів і закінчують чищення круговими рухами, причому тиск на щітку роблять тоді, коли вона, проходячи від ясен, тре по зубі. Потім зустрічне півколо виконують без тиску до повернення щітки у вихідне положення. Після цього зубну щітку пересувають на одну ділянку вперед і всю комбінацію рухів повторюють. Жувальні поверхні великих і малих корінних зубів верхньої і нижньої щелеп очищують щетинками щітки, спрямованими перпендикулярно до жувальної площини. Вони проникають глибоко у фісури (природні заглиблення на жувальних поверхнях зубів) і міжзубні проміжки. Повільні обертальні рухи голівки щітки (без зміни її положення) чергують з горизонтальними зворотно-поступальними рухами.

Піднебінні поверхні великих і малих корінних зубів верхньої щелепи та язичні нижньої щелепи чистять так само, як інші поверхні. При чищенні піднебінних поверхонь верхніх і нижніх передніх зубів виконують такі ж рухи, як і при чищенні щічних поверхонь корінних зубів.

При чищенні піднебінних поверхонь верхніх і язичних поверхонь нижніх передніх зубів ручку щітки ставлять паралельно до жувальної площини, причому два чи три пучки щетини охоплюють зуби та ясна. Роблять горизонтальні зворотно-поступальні рухи. Потім положення щітки змінюють так, щоб голівка щітки була спрямована перпендикулярно до площини змикання зубів верхньої і нижньої щелепи (оклюзійної поверхні), а щетинки щітки знаходилися під гострим кутом до них і захоплювали краї ясен. Рухами щітки вниз очищають не тільки зуби, але й ясна. Тривалість чищення зубів повинна складати 2—2,5 хв. Протягом цього періоду часу робиться 200—300 рухів зубною щіткою.

Ефективний метод догляду за порожниною рота за Рейте. Відповідно до цього методу щетинки щітки встановлюють паралельно до осі зуба, вільними кінцями вони повинні прилягати до ясенного краю.

При чищенні виконують рухи, що скочуються, від ясен до коронки зуба. Наприкінці руху щетинки встановлюються під прямим кутом до осі зуба. Процес повторюють. Язичні по-верхні зчищають тим же способом, жувальні поверхні — рухом щітки назад.

Важливим гігієнічним засобом є полоскання порожнини рота водою кімнатної температури після кожного прийому їжі.

У наш час існує безліч моделей зубних щіток. Кожна зубна щітка складається з ручки і робочої частини — голівки з насадженими в неї кущиками щетинок. Наявні тили зубних щіток відрізняються формою і розмірами голівок, розташуванням і густотою, довжиною та якістю щетинок (натуральна щетина чи синтетичне волокно), розміром і формою ручок.

Довгі роки для зубних щіток використовували лише натуральну щетину, останнім часом перевагу віддають синтетичному волокну (нейлон, сетрон, перлон, дерлон, поліуретан та ін.). Зубні щітки зі штучного волокна мають ряд переваг перед щітками з натуральної щетини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Методи індивідуальної гігієни порожнини рота

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок