Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Методи підтримання дихання

Методи підтримання дихання

Назва:
Методи підтримання дихання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,81 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Оскільки під час непритомності у пацієнтів, що перебувають у стані клінічної смерті, в положенні на спині корінь язика закриває гортанний відділ глотки, то для здійснення ШВЛ треба забезпечити прохідність верхніх дихальних шляхів, що досягається розгинанням голови в атланто-поти-личному сполученні. При цьому язик витягують уперед, відкри-ваючи вхід у трахею.

З цією метою одна рука того, хто надає допомогу, підкладається під шию пацієнта і голова закидається назад. Двома пальцями другої руки затискають ніс, долонею цієї руки натискають на лоб пацієнта, допомагаючи цим розігнути голову. Першою рукою, що була підкладена під потилицю, охоплюють знизу нижню щелепу, висувають і піднімають її, а першим пальцем відкривають рот. У разі проведення дихання через ніс рукою, що підтримує нижню щелепу, закривають рот і повітря вдувають через ніс.

Для проведення ШВЛ людина, що надає допомогу, робить глибокий вдих, широко відкриває рот потерпілого і міцно притискається губами до рота пацієнта, вдуває повітря в його легені. Одночасно («краєм ока») контролює, як піднімається грудна клітка або надчеревна ділянка під час вдування. ШВЛ через ніс проводять тоді, коли щелепи хворого тісно стиснуті або важко домогтися герметизації у разі проведення дихання за методом рот до рота, а також при пораненні губ, порожнини рота, нижньої щелепи. Видих пасивний унаслідок повернення до вихідного положення еластичних структур легень.

Якщо вдування повітря неефективне, доцільно пальцем, що обгорнутий серветкою, звільнити порожнину рота від слизу, блювотини.

Не слід надто інтенсивно робити вдих, позаяк у разі часткового перекриття дихальних шляхів легко роздувається шлунок і може бути регургітація з аспірацією шлункового вмісту в легені. Якщо спостерігається помірне роздування шлунка, слід повторно перевірити і забезпечити прохідність дихальних шляхів — добре розігнути голову, висунути вперед нижню щелепу і продовжувати ШВЛ. Не слід намагатися видалити газ із шлунка, бо під час спроби видалити повітря з нього за допомогою натискання на надчеревну ділянку загроза регургітації зростає. У разі виникнення останньої пацієнта повертають на бік, звільняють рот і глотку від шлункового вмісту пальцем, загорнутим серветкою, і продовжують ШВЛ.

Реанімаційна допомога у разі ок-люзії чужорідним тілом гортані і повної зупинки дихання має деякі особливості. У цих випадках можна використовувати такі прийоми:

1) постукування в міжлопатковій ділянці;

2) стискання грудної клітки або верхніх відділів живота. Ці два прийоми застосовують з метою видалення чужорідного тіла з голосової щілини;

3) намагання видалити чужорідне тіло пальцем (обережно, щоб не змістити його вглиб). Як тільки вдається видалити чужорідне тіло, негайно посилюють ШВЛ за методом рот до рота (носа). Якщо звільнити дихальні шляхи неможливо, лікарю (фельдшеру) дозволяється здійснити конікотомію за життєвими показаннями.

МЕТОД ПІДТРИМКИ І ВІДНОВЛЕННЯ КРОВООБІГУ

Найпростішим і досить ефективним способом відновлення кровообігу є масаж серця за обов'язкової ШВЛ, що забезпечує достатню циркуляцію ок-сигенованої крові. При цьому відновлення коронарного кровотоку і механічне подразнення міокарда сприяють відновленню серцевої діяльності. Масаж показаний не тільки у разі зупинки серця, але і за різкого послаблення серцевої діяльності (за відсутності пульсу на магістральних судинах).

Сприятливого прогнозу можна чекати тоді, коли масаж починають не пізніше ніж через 4 хв з моменту раптового припинення кровообігу.

Існує два основних види масажу серця: закритий (зовнішній, непрямий) і відкритий (внутрішній, прямий). Суть закритого масажу зводиться до того, що серце, фіксоване в середостінні між грудною кліткою і хребтом, під час натискання на грудну клітку в передньо-задньому напрямку стискається, і з його порожнин кров виганяється в судини великого і малого кола кровообігу.

Після припинення натискання грудна клітка завдяки еластичності розправляється, і серце знову заповнюється кров'ю. У більшості випадків це дозволяє підтримувати систолічний тиск на рівні 60—70 мм рт. ст. протягом кількох годин. Однак такий кровообіг не дозволяє усунути гіпоксію тканин і її наслідки.

Масаж серця в поєднанні із ШВЛ і деякими іншими лікувальними заходами дозволяє лише зберегти протягом кількох годин життєдіяльність організму.

Техніка проведення закритого масажу серця полягає ось у чому. Хворого кладуть на спину на тверду основу (найчастіше на підлогу), розстібають ґудзики або розрізують одяг. Людина, що подає допомогу, стає на коліна збоку від потерпілого і кладе кисть однієї руки на нижньо-серединну третину груднини, а кисть другої — зверху впоперек (для збільшення тиску). Правильний вибір місця для натискування на груднину запобігає ускладненням, адже під час натискання на середину груднини можливий перелом її. У разі тиску на ребра в ділянці серця можливі перелом ребер, пошкодження плеври, легень, серця тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Методи підтримання дихання

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок