Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Надання першої допомоги. Штучне дихання і непрямий масаж серия

Надання першої допомоги. Штучне дихання і непрямий масаж серия

Назва:
Надання першої допомоги. Штучне дихання і непрямий масаж серия
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
68,33 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Перша допомога.

Як прикро буває, коли хтось із близьких потрапляю в травматичну ситуацію, а ми не знаємо, чим і як йому допомогти. У цьому розділі є найбільш необхідне, що допоможе в потрібний момент виявитися на «висоті», допомогти не тільки собі, але й іншим.

Причини нещасливих випадків можуть бути різними: і запальний автолюбитель, що не владнав із керуванням, і необережний плавець, і, нарешті, людина, яка вступила у боротьбу з вогнем, — усі вони можуть виявитися потерпілими, що потребують кваліфікованої медичної допомоги. Однак далеко не завжди вона може бути надана відразу ж на місці події. Тим часом стан потерпілого буде погіршуватися з кожною хвили-ною. Виходить, ще до зустрічі з лікарем хворому повинна бути "зроблена перша медична допомога. Від якості її може залежати не тільки перебіг хвороби, але і саме життя людини.

Хто ж повинен надати першу допомогу? Будь-яка людина, що виявилася поруч. Іноді, якщо він у змозі, першу допомогу надає собі сам потерпілий.

Виходить, кожна людина повинна володіти необхідним мінімумом знань і навичок для надання медичної допомоги.

Нижче ми розглянемо цілий ряд спеціальних прийомів першої допомоги. Почнемо з двох методів, що повинні застосовуватися в тих випадках, коли людина непритомніє, перестає дихати чи різко слабшає діяльність серця. Такі стани можуть виникати при утепленні, ураженні струмом, отруєннях, пораненнях. Якщо в цих випадках не застосувати штучне дихання і непрямий масаж серця, то і лікарська допомога може вже не знадобитися.

Штучне дихання і непрямий масаж серия

Найбільш ефективними методами штучного дихання є так звані «рот у рот» і «рот у ніс».

Потерпілого, що знаходиться в непритомному стані, укладають горизонтально на спину, розстебнувши одяг, і максимально закидають його голову назад. Той, хто надає допомогу, розташовується праворуч від хворого, відкриває йому рот великим пальцем чи натискає йому на нижню щелепу двома руками. Вказівним пальцем, закутаним у носову хустку чи край сорочки, очищають рот від слизу, мулу (у випадку утопления) чи блювотних мас. Потім, утримуючи голову потерпілого в закинутому положенні, відтягають йому великими пальцями нижню губу. Той, хто надає допомогу, робить глибокий вдих і щільно притискає свій рот до накритого хусткою роту того, кого рятують, затискаючи одночасно йому ніс рукою. Вдмухування повітря продовжується до видимого розширення грудної клітки хворого. Видих відбувається пасивно. Частота вдмухувань — 12—15 разів на хвилину. При цьому методі частина повітря потрапляє в шлунок, тому час від часу потрібно натискати рукою на область під грудьми (мал. 32).

Мал 32. Штучне дихання методом рот у рот:

а — положення голови потерпілого;

б — вдихання повітря через рот

Якщо щелепи хворого міцно стиснуті, вдмухування повітря роблять у ніс. Рот потерпілого при цьому міцно затискають, піднімаючи його нижню щелепу.

Непрямим масаж називають тому, що серце масажується через стінку грудної клітки, на відміну від прямого масажу, застосовуваного в хірургії під час операції, коли розкрита грудне клітка і серце безпосередньо масажується рукою.

Метод базується на зсуві грудей при натисканні на них не 3—5 сантиметрів у напрямку до хребта, що спричиняє легке стискування серця і «видавлювання» з нього крові в судини (мал. 33, 34).

Мал. 33. Механізм зовнішнього масажу серця:

а — штучна систола (скорочення серця);

б — дистола серця (розслаблення і заповнення шлуночків кров'ю)

Хворого укладають на тверду поверхню: дошки, підлогу, дерев'яний щит, розстібають одяг. Той, хто надає допомогу, стає ліворуч від потерпілого і поміщає долоню однієї руки йому на нижню третину грудей. Інша рука накладається на тильний бік першої руки для посилення тиску.

Двома руками, використовуючи при цьому і масу тіла, енергійно та швидко натискають на груди. Такі натискання здійснюють з частотою 50—70 разів на хвилину і після кожного натискання швидко опускають руки, щоб груди могли розправитися, а серце — наповнитися кров'ю. Якщо одній людині доводиться одночасно проводити і штучне дихання і непрямий масаж серця, то після кожних 7—8 натискань на груди здійснюється вдмухування повітря в легені.

Мал. 34. Правильне розташування рук при зовнішньому масажі серця

Тепер, знаючи два основних методи, які використовуються для оживлення потерпілих, незалежно від причини, що спричинили зникнення (ослаблення) дихання і пульсу, розглянемо заходи першої допомоги, застосовувані при різних нещасливих випадках.

Слід твердо запам'ятати одне: домедична допомога здійснюється негайно на місці події, одночасно вживаються заходи або із виклику медичного персоналу (телефоном, з попутною машиною), або із транспортування потерпілого до найближчої медичної установи (лікарня, поліклініка, амбулаторія, аптека), якщо стан хворого дозволяє таке транспортування.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Надання першої допомоги. Штучне дихання і непрямий масаж серия

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок