Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Наркотики — ліки чи...?

Наркотики — ліки чи...?

Назва:
Наркотики — ліки чи...?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,69 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Під наркоманією мається на увазі загальна назва хвороб, що виявляються через потяг до постійного прийому у зростаючих кількостях наркотичних лікарських засобів і нарко-тичних речовин унаслідок стійкої психічної та фізичної залежності від них з розвитком абстенції при припиненні їх прийому.

Наркоманія серед підлітків—наболілий факт. Усе починається просто: для веселощів у компанії чи заради інтересу пробується перша сигарета «з начинкою» або приймаються таблетки. Яка перша реакція організму? Відторгнути отруту! І не потрібно говорити, що це цікаво і весело. Спочатку, можливо, буде і весело, і цікаво, але потім настають не найприємніші хвилини, коли нудить, болить голова, важко керувати власним тілом.

Залежно від якості компанії, проба наркотиків може продовжитися, і непомітно,! з повним усвідомленням того, що «коли захочу, тоді й кину», підліток розуміє, що кинути він уже не в змозі. Впоратися власними силами з наркотичною залежністю не вдається практично нікому, а звернутися за допомогою до батьків страшно, тому що таке зізнання може спричинити скандал, крики, істерики тощо. У результаті цього підліток заходить у тупик: не приймати наркотики він уже не може, до того ж, потрібні гроші, щоб їх здобувати. Звідси випливає злочинність. Неповнолітній наркоман починає виносити з будинку цінні речі (добре, якщо вчасно оговтаються батьки) і продавати їх за безцінь, потім «брати» те, що погано лежить в інших. При потребі організму в новій дозі підліток через розпач і болі, що мучать його, іде на злочин.

Вище описана проста схема того, як стають наркоманами. Але в кожного підлітка завжди перед першою пробою наркотику є вибір, він може відмовитися, не боячись виявитися в очах однолітків боягузом. Адже відстоювання власних поглядів й ідей це не боягузтво. А от «слабинка», страх виглядати «білою вороною», саме і е слабість та боягузтво.

Утім, щоб людина не стала наркоманом, дуже багато чого залежить від виховання. Факторами ризику є особистісні й соціальні фактори. До соціальних, як уже було сказано вище, належать ті умови, у яких безпосередньо реалізується формування особистості. Під особистісними розуміють особливості протікання нервових процесів, темпераменту, характеру, рівня психічного розвитку, поглядів, установок, цінностей і т. д.

До особистісних факторів належать такі:

* обтяжена алкоголізмом чи психічними захворюваннями спадковість, що прослідковується майже в третини хворих;

* підвищена сугестивність, наслідування— як правило в осіб із рисами психічного інфантилізму і помірною розумовою відсталістю (констатується в 60 % хворих);

* розлади поведінки з невротичними реакціями, часто на тлі наслідків помірного органічного ураження головного мозку;

* риси емоційної нестійкості, підвищеної збудливості або замкнутості;

* психічні розлади з відхиленнями потягів;

* деякі хронічні соматичні захворювання, що послабляють нервово-психічну діяльність (туберкульоз, патологія печінки й ін.);

* перехідний період, що важко протікає, —13—16 років;

* відсутність чи недостатність позитивних мотивацій у період формування особистості, прагнення реалізувати тільки найближчі цілі, які. пов'язані з почуттям задоволення і не вимагають зусиль;

* почуття самітності, непотрібності, ізоляції і розчарування. До соціальних факторів належать такі:

* рання поява шкідливих звичок, зокрема, прилучення до алкоголю;

* часті застілля, які спостерігає чи в яких бере участь дитина;

* важкі й постійні конфлікти в сім'ї, алкоголізм батьків, неповна сім'я (останнє зустрічається майже в одній третині випадків);

* відсутність належної уваги з боку батьків або, навпаки, надмірна опіка;

* вживання психоактивних засобів у найближчому оточенні конформної молодої людини;

* залежність від компанії, у якій випивають чи вживають психоактивні речовини;

* емоційний стрес у сім'ї, навчальному закладі, на роботі;

* низьке задоволення від життя.

Поштовхом до вживання наркотиків можуть стати як один, так і декілька з перелічених вище факторів. Від поєднання факторів ризику, так само як і від різновиду наркотичної речовини, віку, у якому починається вживання, залежить складність протікання наркоманії. Дослідження показали, що більше половини наркоманів — особи молодші 30 років, з них до 12% дівчат.

З історії наркотиків

Опійна наркоманія — одна з найбільш давніх в історії людства. Вона пов'язана з прийомом препаратів, виготовлених з маку, а також самого маку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Наркотики — ліки чи...?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок