Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Наркотичні речовини і їх шкідливість

Наркотичні речовини і їх шкідливість

Назва:
Наркотичні речовини і їх шкідливість
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,57 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Багато тисяч років тому люди звернули увагу на те, що деякі речовини мають особливий вплив на людину - спричиняють галюцинації , заспокоєння , припиняють болісні відчуття , покращують сон , формують стан душевного комфорту , задоволення , емоційного піднесення .Вживання цих речовин найчастіше було пов’язане з релігійними містеріями.

Ейфорія та неадекватна веселість, а потім дивне заніміння після вживання зілля із різних рослин незмінне супроводжували грецькі вакханалії, релігійні свята мешканців джунглів Амазонки або верхів’я Нілу. Якщо в минулих століттях їх використовували доволі рідко, то в XX ст. наркоманія розповсюдилася дуже широко і головним чином у великих містах.

Багато людей вважають , що наркоманія – значно більше зло , ніж алкоголізм , і тому вже краще пити , ніж вживати наркотики. Насправді ж порівнювати , що жахливіше-черга алкоголіків з руками , що трусяться, чи декілька худих наркоманів – цілком безглуздо. Як би не здавалось дивним , але саме спроба позбавитись від тютюнової залежності призвела до першого спалаху зловживання наркотиками в Європі .

Які ж фактори впливають на початок вживання наркотиків серед молоді ?

Перш за все – мода ,прагнення вписатися в те оточення , в ту компанію ,яка важлива для молодої людини , цікава і де вживання наркотиків – норма . Можливо , молодь приваблює поширене помилкове судження , що вживання наркотиків - ознака сучасного способу життя .

Психологи вважають , що вживання наркотиків – одна із сходинок втечі від реального життя . Наступна – самогубство .Серед інших причин можна назвати такі:

Ø погані стосунки в родині, з близькими і друзями ;

Ø антисоціальна поведінка та гіперактивність ;

Ø дружба з однолітками, які вживають наркотики ;

Ø нелюбов до школи, неуспішне навчання ;

Ø економічні та соціальні труднощі ;

До яких наслідків приводять наркотики ?

Вже через 2-3 роки вживання наркотиків приведе до повного виснаження організму. Людина худне, її шкіра набуває жовтуватого відтінку , з’являється крихкість нігтів , починає випадати волосся, повна і необоротна імпотенція. Вона втрачає здатність навіть до найменших фізичних і психічних навантажень. Настає передчасне старіння з ознаками слабоумства.

Повністю втрачають попередні почуття і інтереси, єдиною турботою стає добування наркотику будь-якою ціною. Настає остаточна моральна та інтелектуальна деградація – повний розпад особистості. Чи можна вилікувати наркоманів?

Так, але вилікувати дорослого наркомана легше, адже підліток несформований психологічно. Але це не означає , що допомогти підліткові неможливо. Причина, через яку вилікувати підлітка складніше ,та ж сама ,що й при алкоголізмі, - у дітей деградація протікає в 4 рази швидше, ніж у дорослих. Скажімо, людина яка вперше спробувала наркотики після 20років, до 30 років стане невиправним наркоманом, але збережеться при цьому як особистість, а дитина, яка почала колотися в 13років до 23 як особистість повністю деградує.

Майже у всіх містах України при звичайних поліклініках є наркологічні відділення, де надають медичну та психологічну допомогу анонімно і безкоштовно, що, безумовно, приваблює

приваблює пацієнтів, які вирішили припинити вживати

наркотики.

Шкром’юк І. М

Давайте замислимось! Ви дізналися про шкідливість, якої зазнають організм, психіка від вживання наркотику. І подумайте про те, що чекає вас в майбутньому якщо ви будете курити, пити

спиртне і вживати наркотичні речовини.

У важки хвилини згадайте слова Джека Лондона: „Хмільне завжди простягає руку, коли нас спіткала невдача, коли ми підупадаємо в силі, коли й стомлені, і вказує надзвичайно легкий вихід з такого становища. Але обіцянки ці фальшиві : під впливом хмільного ми втрачаємо справжнє уявлення про цінність речей” .

Якщо ви все зважили, то зробіть ще одне зусилля і вирішіть ніколи не торкатися чарки, сигарети й наркотиків.

Пам’ятайте: здоров’я, справжня радість життя і щастя не сумісні з тютюном, наркотиками і спиртними напоями.

Людина, що всерйоз захопилася наркотиками, поступово потрапляє до злочинного середовища. Світ наркоманів та злочину жорстокий, і людське життя тут нічого не варте. Відомо, що для здобуття грошей на наркотики наркоманам доводиться красти, грабувати людей, продавати та займатися проституцією.

Наркотики та злочинність ідуть у парі. Звичайно, все в житті починається з дрібних крадіжок у магазинах чи кишенькового злодійства, а закінчується більш серйозними злодійствами – пограбуваннями, розбоєм та насильством.

У всіх країнах торгівля наркотиками контролюється владою. І майже скрізь, виробництво, зберігання і розповсюдження та вживання знаходиться поза законом.

У наркоманів виникає велика проблема матеріальної залежності від тих, хто забезпечує „ білою смертю”. Уникнути її практично не можливо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Наркотичні речовини і їх шкідливість

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок