Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Невідкладна допомога при травмах ока і допоміжного апарату

Невідкладна допомога при травмах ока і допоміжного апарату

Назва:
Невідкладна допомога при травмах ока і допоміжного апарату
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,25 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Зоровий аналізатор є складовою частиною людського організму і від його нормального функціонування значною мірою залежить нормальна діяльність усіх систем організму. Але ще більшою є залежність органа зору від стану органів та систем цілого організму. Багато захворювань ока розвиваються як наслідок тих чи інших захворювань. Це такі захворювання, як гайморит, хронічний тонзиліт, карієс, ревматизм, туберкульоз, сифіліс, вірусні інфекції, а також колагенози, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба тощо. Нерідко зміни з боку очей можуть бути першими ознаками серйозних захворювань. Такими, наприклад, є зміни на очному дні у разі пухлин головного мозку, черепно-мозкових травм, цукрового діабету. Тому так часто лікарі інших спеціальностей посилають хворих на консультацію до окуліста.

Чому таке велике значення надається офтальмології? Це пов'язано з тим, що зір відіграє велику роль у життєдіяльності людини. Більшість інформації, яку ми отримуємо ззовні, проходить через зоровий аналізатор. Недаром народне прислів'я говорить, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Коли зір знижується, людина нерідко втрачає можливість працювати за спеціальністю, у разі значного зниження зору настає втрата за-гальної працездатності, сліпнучи, людина стає інвалідом. Для багатьох людей нема нічого гіршого, ніж перестати бачити.

Перша офтальмологічна (кваліфікована) допомога здійснюється в МСБ, що при великому потоку уражених повинний бути посилений офтальмологічною групою. Обсяг лікувальної допомоги також мінімальний, головною задачею є ретельне сортування поранених і евакуація їх по призначенню. Лише в рідкісних випадках можливо виконання найпростіших операцій типу кон’юнктивітомії і накладення захисно-ізолюючих швів на віка.

Евакуацію уражених роблять по таких напрямках: 1) осіб із важкими і середньою тяжкістю пораненнями і контузіями органа зору - у госпіталь для поранених у голову, шию, хребет; 2) осіб із важкими опіками очей - у госпіталь для обпалених або в госпіталь із відділенням для обпалених; 3) осіб із легкими і середньою тяжкістю опіками, легкими пораненнями і захворюваннями органа зору - у госпіталь для легкоранених (ГЛР).

При поєднально-комбінативних ураженнях, що викликають травму очей, сортування ранених особливо складне і повинна проводитися по ведучому ураженню.

Спеціалізована офтальмологічна допомога надається в госпіталях для поранених у голову, шию, хребет. У першу чергу проводяться невідкладні хірургічні втручання, до числа яких відносяться: хірургічна обробка поранень очного яблука з ушивання, герметизацією ран, заміщення склоподібного тіла при його значній утраті, що спрямовують шви при великих розірваннях і відривах вік, операції при важких опіках. Всі інші втручання, у тому числі і видалення внутрішньоочних сторонніх тіл, не є невідкладними і провадяться в другу чергу, коли масове надходження уражених у госпіталь припиняється і спеціалізована офтальмологічна допомога може бути здійснена в повному обсязі, на рівні сучасних вимог.

Невідкладна допомога при контузії очного яблука. Хворим з контузією очного яблука вводять гемостатики (10 % розчин хлористого кальцію внутрішньовенне, дицинон, вікасол в ін'єкціях чи таблетках), накладають пов'язку і негайно направляють до окуліста.

Невідкладна допомога при пораненні придатків. За наявності ран придатків ока, так само як ран будь-якої локалізації, хворому вводять протиправцеву сироватку. Якщо хворий не був щеплений, вводять також протиправцевий анатоксин. Рани повік промивають 2 % розчином перекису водню. В око закрапують антибактеріальні краплі, накладають стерильну пов'язку і хворого направляють до окуліста.

Невідкладна допомога при пораненні очного яблука. Хворих з проникаючими пораненнями ока необхідно терміново направити до офтальмологічного травматологічного центру. Для цього використовують машину швидкої допомоги або машину підприємства, де стався нещасний випадок.

Хворому закрапують антибактеріальні краплі і накладають бінокулярну пов'язку. Транспортування хворого здійснюють у положенні лежачи на спині. Його повинен супроводжувати фельдшер або медична сестра.

Невідкладна допомога при проникаючому пораненні очного яблука. Сторонні тіла рогівки необхідно зразу ж видалити. Для цього після епібульбарної анестезії списовидною голкою «підважують» стороннє тіло і вида-

ляють його. Рухи списовидної голки повинні бути спрямовані від центру рогівки до периферії. Якщо навколо стороннього тіла є поясок іржі, його теж треба видалити. Під час маніпуляції хворий не повинен рухати головою і оком. Повіки фіксують великим і вказівним пальцями.

Сторонні тіла з глибоких шарів рогівки може видаляти лише офтальмолог з використанням щілинної лампи або операційного мікроскопа.

Після видалення сторонніх тіл обов'язково призначають антибактеріальні краплі і мазі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Невідкладна допомога при травмах ока і допоміжного апарату

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок