Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Немедикаментозні методи лікування в нефрології

Немедикаментозні методи лікування в нефрології

Назва:
Немедикаментозні методи лікування в нефрології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,86 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Серед основних видів немедикаментозних методів лікування нефрологічних хворих виділяють: режим, лікувальне харчування, фітотерапію, рефлексотерапію, лікувальну фізкультуру, кліматотерапію, водолікування, теплолікування, апаратну фізіотерапію, психотерапію. Ці методи можуть застосовуватися як основні чи фонові, допоміжні в залежності від наявної патології та стану хворого. Вони сприяють зменшенню медикаментозного навантаження на організм, практично позбавлені побічних негативних реакцій, доступні, високоефективні для корекції порушень метаболізму, нейрогуморальної регуляції, особливо при лікуванні хронічних захворювань сечовидільної системи.

Немедикаментозні методи є невід'ємною частиною комплексного лікування нефрологічних хворих [1, 4–6]. Вони допомагають зменшити медикаментозне навантаження на організм, що особливо важливо в умовах екологічного дисбалансу, і використати свої переваги над медикаментозним лікуванням (відсутність побічних негативних реакцій, зокрема алергічних; можливість застосування їх як у формі монотерапії, так і в поєднанні з фармакологічними засобами; технічна простота, доступність, відносна дешевизна, висока ефективність при лікуванні больових синдромів і функціональних захворювань). Фізичні методи лікування є основними в санаторіях і все частіше використовуються в стаціонарах, поліклініках [2, 3, 7–12].

Серед основних видів немедикаментозних методів лікування нефрологічних хворих виділяють: режим, лікувальне харчування, фітотерапію, рефлексотерапію, лікувальну фізкультуру, кліматотерапію, водолікування, теплолікування, апаратну фізіотерапію, психотерапію.За механізмом дії фізичні методи, що застосовуються в нефрології, можна поділити на імунокоригуючі, детоксикаційні, дегідратаційні, антигіпертензивні, регенераторні, коригуючі порушенння метаболізму, мікроциркуляції тощо.За способом лікування розрізняють методи апаратної та неапаратної корекції. До неапаратних методів належать: акупунктура (Су-Джок), ентеросорбція, металотерапія, мануальна терапія (шіацу), психотерапія (музикотерапія), фітотерапія (аерофітотерапія), кліматобальнеотерапія, гідротерапія, дієтотерапія, ЛФК.

Режим лікування та відпочинку

Основні принципи стаціонарного, амбулаторного, санаторно-курортного режимів витримали перевірку часом. Режим регулює спосіб життя, всі процеси життєдіяльності організму, забезпечує певний ритм, послідовність праці та відпочинку, сну та бадьорості, діяльності та відносного спокою. Залежно від стадії захворювання, темпів прогресування хвороби, її клінічних проявів, самопочуття хворого призначають охоронно-лікувальний, охоронний або тренувальний режими. За умов лікувально-охоронного режиму усувають негативні чинники впливу, подовжують фізіологічний сон, коригують психічний статус хворого. Тренувальний режим розрахований на мобілізацію захисних механізмів і підвищення опірності організму, потребує активної поведінки хворого, спрямованої на якнайшвидше відновлення здоров'я та працездатності. Важливу роль у сповільненні темпів прогресування ниркових захворювань відіграє дисциплінованість хворого щодо виконання призначень лікаря і усвідомлення значущості самоконтролю за власним здоров'ям.

Лікувальне харчування

Лікувальне харчування хворих з ураженням нирок передбачає цільове призначення дієти, яка включає обмеження надходження білка залежно від функціональної спроможності нирок, забезпечення мінімальної добової потреби амінокислот, оптимальної енергетичної цінності їжі, індивідуалізації вживання кухонної солі, виключення продуктів, що подразнюють нирки (прянощі, соління, ефірні масла тощо).

Хворим з нефропатією, які мають мінімальну або помірну протеїнурію, за відсутності хронічної ниркової недостатності (ХНН) доцільно давати фізіологічну норму білка (90–110 г/добу при змішаному харчуванні). Цю кількість можна зменшити при вживанні високоякісних білків (яйця, м'ясо, риба, молоко та ін.). За даними ВООЗ, безпечний рівень вживання білка складає для чоловіків 0,57, для жінок — 0,52 (у г/кг маси тіла на добу) в перерахунку на яєчний білок.

У розробленому способі програмної дієтотерапії добовий раціон опрацьований для кожної клінічної групи хворих з урахуванням стану як ренальних, так і екстраренальних компенсаторних механізмів, з використанням оригінальних малобілкових дієт № 7А і 7Б та адаптованих українських страв (Т. Д. Никула, 1983; 2001). Кількість білків, переважно тваринного походження, в середньому обмежена до 80–40–20 г/добу при кількості жирів 85–99 г/добу і вуглеводів — 346–326 г/добу. Дуже важливою є заміна звичайних сортів хліба малобілковими (безбілковий безсольовий хліб, хліб безбілковий з пшеничного крохмалю) і використання харчових домішок у вигляді кето- та оксианалогів незамінних амінокислот (кетостерил). Програмна дієтотерапія усуває білкові перевантаження, зменшує протеїнурію, позитивно впливає на ліпідний, вуглеводний та інші види метаболізму, зменшує ендогенну інтоксикацію і сповільнює прогресування ХНН.

Фітотерапія

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Немедикаментозні методи лікування в нефрології

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок