Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Нервово-психічний розвиток дитини. Органи дихання

Нервово-психічний розвиток дитини. Органи дихання

Назва:
Нервово-психічний розвиток дитини. Органи дихання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,75 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Нервово-психічний розвиток дитини відбувається під впливом навколишнього середовища. Моторний і психічний розвиток тісно взаємозв'язані. Розумовий розвиток дитини, її здатність пізнавати навколишній світ значною мірою залежать від уміння пересуватися в просторі і активно взаємодіяти з оточенням. Тому статокінетичний розвиток доцільно розглядати разом з психічним, об'єднавши їх поняттям нервово-психічного розвитку.

У новонароджених переважає талашшалідарний рівень керування рухами, рефлекторної діяльності. Рухи мають некоординований, рефлекторно-стереотипний і атетозоподібний характер, їх можна порівняти з плавальними рухами. Новонароджена дитина здається зовсім безпорадною, її існування дуже залежить від догляду матері. Проте відразу після народження функціонують безумовні рефлекси, вони й забезпечують існування дитини. Добре виражені ссальний, ковтальний і захисний рефлекси. Якщо новонародженого покласти обличчям на підстилку або подушку, він повертає голову набік, забезпечуючи собі вільне дихання. При ураженні центральної нервової системи (ЦНС) під час вагітності або пологів ці рефлекси можуть бути відсутні або пригнічені, такі діти потребують дуже уважного спостереження. З інших безумовних рефлексів найбільше практичне значення мають:

а) долонно-ротовий рефлекс — відкривання рота при натискуванні на підвищення великого пальця;

б) хватальний рефлекс — схоплення і міцне утримання предмета при доторканні ним до поверхні долоні;

в) охоплювальний рефлекс (Моро) — охоплювальні рухи руками (від розведення плечей при раптовому закиданні голови, поплескуванні по сідницях або підстилці, на якій лежить дитина, при розгинанні стегон;

г) автоматична хода: якщо дитину підтримувати під руки, поставити на столик і нахилити вперед, то вона «крокує»;

д) рефлекс повзання: якщо доторкнутися долонею до підошови поверхні стоп новонародженої дитини, що лежить на животі, вона відштовхується ніжками від долоні, тобто «повзе».

Здоровій новонародженій дитині властивий симптом Бабінського, який протягом перших двох років змінюється підошовним рефлексом. У новонародженого можна викликати сухожильні рефлекси, які пригнічуються уві сні.

Для новонародженої дитини характерна фізіологічна м'язова гіпертонія. Переважає тонус згиначів, кінцівки перебувають у зігнутому положенні, кисті стиснуті в кулаки, які час від часу повинні розкриватися. Новонародженій дитині властиві відчуття дотику, нюху і смаку. Вона розрізняє яскраве світло і темряву, реагує на голосні звуки. Перші три відчуття, як більш давні, розвинені краще до моменту народження. Новонароджена дитина майже весь час спить, прокидаючись в основному в періоди годування.

Між першим і другим місяцями життя дитина починає фіксувати погляд на яскравих предметах, піднімати голову, лежачи на животі, видає невизначені звуки (агукає), починає посміхатися, спить близько 20 год на добу.

У 3 міс дитина звичайно стежить очима і головою за рухомим яскравим предметом, повертає її в напрямі звуку, добре утримує голову у вертикальному положенні, піднімає її разом з грудьми, лежачи на животі. У цей час формуються умовні рефлекси. Дитина відкриває рота, коли бачить материнські груди або пляшечку замість безладного шукання грудей ротом. Зникають примітивні безумовні рефлекси новонародженого: долонно-ротовий, хватальний, охоплювальний рефлекс Моро, рефлекс повзання. На зміну хватальному рефлексу приходить вольове охоплювання предмета кистю.

У 4—5 міс дитина дедалі впевненіше захоплює предмети і тягне їх до рота. У 6 міс вона добре впізнає матір, уміє непогано сидіти без підтримки, намагається самостійно сідати. З початку другого півріччя вона починає вимовляти окремі склади: «ма», «ба», потім повторювати їх: «ма-ма-ма», «ба-ба-ба», «та-та-та» і т. ін., а також прості, часто вживані слова, не розуміючи їхнього значення.

У 8 міс дитина встає, чіпляючись за бар'єр, у 10—12 міс починає спочатку з підтримкою, а потім самостійно ходити, після 10 міс— розуміти значення простих слів. У річному віці вона має запас приблизно з 7 слів, деякі предмети називає спрощеними словами (наприклад, корова — «му»). Однорічна дитина спить 15—16 год на добу.

На другому році життя дитина починає ходити більш упевнено, поступово розширює свій запас слів. Вона вчиться малювати, виконувати прості практичні маніпуляції, привчається до охайності, починає гратися м'ячем, підкоряється вимогам дорослих. З'являється потреба в спілкуванні з іншими дітьми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Нервово-психічний розвиток дитини. Органи дихання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок