Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Нові підходи до створення вакцин

Нові підходи до створення вакцин

Назва:
Нові підходи до створення вакцин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,48 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Вступ

Протягом останнього десятиліття інфекційні хвороби як і раніше вносили значний вклад у захворюваність і смертність і лягали важким тягарем на ресурси національних органів охорони здоров'я. У багатьох районах світу вірусні інфекції займають важливе місце в структурі захворюваності інфекційними хворобами і нерідко супроводжуються вторинними бактеріальними інфекціями. У деяких країнах завдяки використанню сучасних вакцин здійснюється ефективна профілактика визначених вірусних хвороб і боротьба з ними. Проте удосконалювання профілактики вірусних хвороб і боротьби з ними усе ще залишається дуже важливою задачею, при цьому особлива увага варто приділяти створенню вакцин проти тих вірусних хвороб, мір профілактики яким у даний час не існує, а також створенню більш безпечних і економічних вакцин замість тих, котрі в силу визначених причин використовуються в обмеженому масштабі. Ефективні противірусні лікарські засоби, за рідкісним винятком, створюються не так швидко, як хотілося б, і має бути проробити величезну роботу, перш ніж у нашому розпорядженні виявляться нові, безпечні й ефективні ліки для профілактики і лікування вірусних хвороб.

В останні роки ми були свідками ряду фундаментальних наукових і технічних досягнень. Деякі з нових біотехнологічних підходів мають саме безпосереднє відношення до створення нових чи поліпшених вакцин. Велику роль у цій області грає генна інженерія, що дозволяє "клонувати" вірусні геноми і вивчати їхній нуклеотидну послідовність, а також технологія створення ліній гібридних кліток, що секретують специфічні моноклональні, противірусні імуноглобуліни. Крім того, за останнє десятиліття істотно розширилися і поглибилися наші знання про численні і різноманітних компоненти імунних реакцій людини і тварин на вірусні антигени. Отримано, зокрема , багато нової інформації про клітки, що беруть участь в імунній відповіді, а також про гуморальні аспекти імунітету. Стає усе очевидніше, що імунна відповідь ссавців визначається складною мережею взаємозалежних компонентів. Усебічне розуміння функції імунної системи залежить від аналізу кожного її компонента і механізмів взаємодії між цими компонентами. Знання природи імунної відповіді є найважливішою передумовою розуміння механізмів дії вакцин і створення нових вакцин. Іншою областю, у якій також швидко накопичується інформація, що має безпосереднє відношення до створення вакцин, є антигенна характеристика самих вірусів. Зараз уже точно відома молекулярна структура й імунологічна роль окремих компонентів ряду вірусів, що мають важливе значення з медичної точки зору. Цьому багато в чому сприяло використання моноклональных антитіл.

Не виключено, що деякі з нових вакцин будуть являти собою невеликі пептиди і для забезпечення їх иммуногенности такі вакцини необхідно буде з'єднувати з відповідними чи носіями ж уводити їх у сполученні з іммуностимуляторами. Для визначення ефективності і безпеки нових вакцин необхідно буде провести всебічні клінічні іспити, а для їхньої стандартизації і контролю за їх якістю буде потрібно прийняти міжнародно визнані критерії на підставі спільних досліджень, які організуються ВІЗ.

Успіхи у вивченні розмаїтості, структури і властивостей інтерферопов, розширення знань про гени, що кодує інтерферони, і створення методів одержання високо очищених і активних інтсрферонов для клінічного використання також внесли істотний вклад у профілактику і лікування вірусних інфекцій. Крім того, у міру розширення знань про молекулярну біологію реплікації вірусів поліпшуються перспективи створення ефективних противірусних препаратів. Розвиток цих областей науки, поряд зі створенням вакцин, дозволить у майбутньому значно зменшити в глобальному масштабі захворюваність вірусними інфекціями.

Завдяки прогресу у фундаментальній імунології став можливим всебічний аналіз імунних реакцій на вірусні інфекції і їхньої регуляції. Однак для вироблення відповідних стратегій імунізації і запобігання шкідливих імунопатологічних реакцій, зв'язаних з імунізацією, необхідно точно знати захисні ланки імунної відповіді на кожен конкретний вірус.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Нові підходи до створення вакцин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок