Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Нокардіоз (стрептотріхоз, кладотріхоз, атиповий актиномікоз)

Нокардіоз (стрептотріхоз, кладотріхоз, атиповий актиномікоз)

Назва:
Нокардіоз (стрептотріхоз, кладотріхоз, атиповий актиномікоз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Нокардіоз (синоніми: стрептотріхоз, кладотріхоз, атиповий актиномікоз; Nocardiose — німий.; nocardiose — франц.) — мікоз, що характеризується тривалою прогресуючою течією з частою ураження легень, центральної нервової системи. Нерідкі летальні результати.

Етіологія. Збудниками є різні види грибів роду Nocardia. Основными є: Nocardia asteroides, N. brasiliensis, N. caviae. У патологічному матеріалі виявляються у вигляді коротких грампозитивних ниток, що гілкуються. На відміну від збудника актиномікозу друз не утворює. Добре росте на звичних живильних середовищах. Патогенний для морських свинок і кроликів. У природних умовах зустрічається у корів і собак. З хіміотерапевтичних препаратів нокардії чутливі до сульфаніламідів, бактріму, у меншій мірі до антибіотиків — ампіциліну, еритроміцину, левоміцетину, канаміцину.

Епідеміологія. На відміну від актиномікозу нокардіоз є екзогенною інфекцією. Збудник виявляється в грунті. Зараження наступає аерогенним (легко-пиловим) шляхом, в результаті найчастіше виникає легенева форма нокардіозу. Рідше людина інфікується через пошкоджену шкіру. Випадків зараження людини від хворих людей і тварин не спостерігалося. Хворі тварини можуть виділяти (з гноєм, мокротою) нокардії, які потрапляють в грунт, де вони тривало зберігаються. Так можуть виникати нові вогнища. Нокардіоз зустрічається в багатьох країнах. Найбільше число нокардіозу зареєстроване в США, Англії, в країнах Африки, в Індії, Японії. Зустрічається нокардіоз в європейських країнах і в нашій країні.

Патогенез. Збудник проникає через респіраторний тракт, рідше — через пошкоджену шкіру. На місці упровадження збудника виникають інфільтрати. Характерна гематогенная діссемінация до внутрішніх органів, мозку, підшкірної клітковини, з утворенням безлічі мікроабсцесів. Нерідко нашаровується вторинна, переважно стафілококова інфекція. Чоловіки захворюють в два рази частіше, вік не має істотного значення. У виникненні хвороби велике значення має преморбідноє стан організму. Сприяючими чинниками є тривале застосування кортікостероїдних препаратів, рак легені, інші захворювання легенів, у дітей велике значення має наявність хронічних гранулематозних захворювань. Для нокардіозу характерний розвиток нагноєнь, некрозів, абсцесів. На відміну від інших глибоких мікозів для нокардіозу не характерна виражена алергічна перебудова організму, внутрішньошкірна алергічна проба при цьому мікозі не використовується.

Симптоми і течія. Тривалість інкубаційного періоду не встановлена. По клінічних проявах нокардіоз підрозділяють на первинний і вторинний.

Первинний нокардіоз включає наступні клінічні форми: 1. Легеневий. 2. Генералізованний (септичний). 3. Міцетома (хронічне ураження шкіри, підшкірної клітковини, кісток).

Вторинний нокардіоз підрозділяється на легеневий і генералізованний (септичний). Основна клінічна форма — легенева, рідше зустрічається шкірна форма. Захворювання розвивається поступово; з'являється слабкість, нездужання, нічне потовиділення, періодично підвищується температура тіла до субфебрільних цифр. Потім хворих починає турбувати кашель, спочатку сухий, потім з мокротою. Мокрота гнійна з прожилками крові. Температура тіла підвищується до 38—38,5° З, потім хвороба поступово прогресує, звичні терапевтичні призначення виявляються неефективними. Стан хворого продовжує погіршуватися. Температура тіла досягає 39—40° З, температурна крива неправильного типу з великими добовими розмахами. Підвищення температури тіла супроводжується ознобом, який зміняється відчуттям жару, а до ранку хворого починає потіти. Хворий слабіє, зникає апетит, вага тіла неухильно знижується, розвивається анемізация, посилюється головний біль, розвивається безсоння. Кашель посилюється, мокрота спочатку слизисто-гнійна, потім стає гнійною, нерідко з домішкою крові, що звичайно спостерігається при розпаді легеневих інфільтратов, утворенні порожнин. У цих випадках, окрім домішки крові, мокрота містить також еластичні волокна. На відміну від актиномікозу, друз (невеликих жовтуватих зерняток) в мокроті не буває. При спорожненні порожнин може бути одномоментне виділення великої кількості мокроти. При залученні в процес плеври з'являються болі в грудній клітці, що колють, що посилюються при вдиху. Може вислуховуватися шум тертя плеври.

При рентгенологічному дослідженні виявляються інфільтратівниє зміни у вигляді вогнищ різних розмірів, іноді вони, зливаючись, захоплюють цілий сегмент або декілька сегментів легенів. Надалі наголошується розпад легеневої тканини з утворенням множинних порожнин. У цій стадії нокардіоз нагадує туберкульоз, легеневий гістоплазмоз, інші глибокі мікози, а також легеневу форму меліоїдоза.

Патологічний процес з легких може переходити на плевру, середостіння, перикард, грудну стінку. При цьому можливе утворення фістульних ходів, проникаючих в перикард, ендокард, іноді вони розкриваються свищами на поверхню шкіри, виділяючи гній.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Нокардіоз (стрептотріхоз, кладотріхоз, атиповий актиномікоз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок