Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Одяг – ваше обличчя

Одяг – ваше обличчя

Назва:
Одяг – ваше обличчя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,15 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Одяг призначений для того, щоб оберігати шкіру від несприятливих кліматичних впливів, механічних ушкоджень і забруднення, сприяти створенню необхідного мікроклімату між одягом і шкірою. Тому він має бути легким і зручним, не сковувати рухів. Важливе значення мають теплозахисні властивості одягу, його повітропроникність, гігроскопічність, водоємкість та інші якості.

Теплозахисні властивості одягу залежать від теплопровідності тканин і шарів одягу. У товстих і пухких тканинах між волокнами наявно багато пір, де знаходиться повітря, що є поганим провідником тепла. Тому такі тканини мають високі теплозахисні якості. Пористість вовни і фланелі становить 92 %, сукна — 86 %, вовняної ковдри — 88 %. Кожному з нас треба розуміти, що небажано як переохолодження, так і перегрівання. Перегрівання призводить до того, що порушується природна терморегуляція організму, а звідси виникає і схильність до простудних захворювань.

Повітропроникність одягу забезпечує необхідний рух і обмін повітря. При недостатній вентиляції погіршується самопочуття і працездатність. Добру повітропроникність мають вовняні, сукняні й трикотажні тканини. Непогане пропускають повітря вироби з лавсану і хлорину. Низька повітропроникність у виробів із щільних бавовняних і лляних тканин, капрону й інших синтетичних волокон. Тканини, покриті різними водотривкими матеріа-лами, і прогумований одяг цілком виключають повітрообмін. Такий одяг добре захищає від вітру і дощу, а тому повинен використовуватися лише для цього.

Гігроскопічність — властивість тканин абсорбувати на своїй поверхні пари з навколишнього повітря, поглинати піт і вологу. Добру гігроскопічність мають вовняні тканини й трикотажні вироби з натуральних волокон. Більшість синтетичних тканин (кап-рон, нейлон та ін.) негігроскопічні.

Водоємкість тканин характеризує їх здатність при намоканні затримувати воду. Зволоження одягу знижує теплозахисні властивості, погіршує повітропроникність. Водоємкість вовни і трикотажних білизняних тканин незначна.

Важлива й еластичність тканин. Найкращі в цьому відношенні — вовняні й бавовняні тканини.

У наш час широко використовуються тканини зі штучних волокон і синтетичних матеріалів. Вони дешеві та мають багато цінних властивостей: легкість, міцність, стійкість до різних впливів. Але, з іншого боку, такі тканини мають і серйозні недоліки — низьку гігроскопічність і здатність електризуватися. Тканини з лавсану, нітрону, орлону — малогігроскопічні. Вироби з капрону і нейлону погано всмоктують вологу, утрудняють роботу потових і сальних залоз, можуть викликати роздратування шкіри.

Такі тканини небажано використовувати для білизни й іншого одягу, що має безпосередній контакт із тілом.

Якщо ми прагнемо піклуватися про своє здоров'я, то повинні віддавати перевагу одягу, зробленому з природних тканин.

Чи потрібно говорити про те, що одяг завжди повинен бути чистим, а взуття вичищене. Охайно і зі смаком одягнена людина викликає естетичне задоволення в навколишніх.

Окремо можна поговорити і про колір одягу, тому що це теж впливає на настрій і здоров'я. Пропонуємо коротку характеристику деяких найбільш розповсюджених кольорів.

Зелений—викликає відчуття свіжості, вологості. Заспокоює, дає відпочинок розуму, дисциплінує розум, будить у людині терпіння, полегшує невралгії, заспокоює, знижує очний тиск. Цей колір благотворно впливає при нервових захворюваннях і безсонні. Зелені окуляри врівноважують і заспокоюють. Наші пращури вважали, що зелений колір впливає на пластичність, гнучкість і грацію.

Жовтий — створює відчуття легкості, стимулює зір, нерви і мозок. Золотаво-жовтий колір вважається найбільш «веселим» із усіх відтінків жовтого—він поліпшує настрій, існує думка, що жовтий колір сприяє росту дітей.

Блакитний — викликає враження свіжості, спокою, дає відчуття легкості, розсовує простір; однак, відтінки блакитного, що близькі до синього, притупляють сприйняття, налаштовують на сонливість і пригнічують. Під впливом блакитного кольору знижується мускульна напруга, нормалізується дихання, з'являються міркування про світ і буття. Нервових людей синій колір заспокоює більше, ніж зелений, крім того, він допомагає при невралгіях, безсонні, знижує нервове порушення, розсіює нав'язливі ідеї і марення. При перевтомі заспокоює мозок.

Оранжевий — збуджує, тішить, піднімає настрій, але через високу активність здатний руйнувати. Поліпшує травлення, створює відчуття теплоти, прискорює пульсацію крові. Знімає втому, особливо з очей, знижує очний тиск. Створює почуття благополуччя і радості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Одяг – ваше обличчя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок