Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ожиріння та вагітність

Ожиріння та вагітність

Назва:
Ожиріння та вагітність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
106,80 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

Вступ

1. Вплив вагітності на розвиток ожиріння,

основні шляхи профілактики

2. Медичні дослідження впливу ожиріння на протікання вагітності

Список використаної літератури

Вступ

Ожиріння визначається як надлишкове відкладення жирової тканини в підшкірній клітковині й інших тканинах організму, пов'язане з порушенням обміну речовин.

Переїдання є основним чинником ожиріння. Умовами, що привертають, до його розвитку є малорухомий спосіб життя, спадково-конституціональна схильність (при нормальній масі тіла батьків ожиріння зустрічається тільки в 9% дітей, при зайво повному одному батьку – 50%, а при ожирінні обох батьків діти з надлишковою масою тіла спостерігаються в 70% випадків).

У жінок факторами, що сприяють ожирінню, є вагітність, лактація і клімактеричний період.

Розрізняють ожиріння як самостійне захворювання – аліментарне ожиріння (70%) і ожиріння як симптом, що супроводжують захворювань ендокринних залоз (щитовидної, гіпофіза), поразкам центральної нервової системи (інфекція, травма, пухлина).

Ожиріння спостерігається в 30 – 40% населення, причому в жінок частіше, ніж у чоловіків, тому дуже часто у вагітних мається надлишкова маса тіла. Потрібно сказати, що при ожирінні страждають всі органи і системи організму, але в першу чергу серцево-судинна система і печінка.

Ступінь ожиріння визначається по формулі Брока: маса тіла + ріст у див – 100. Перевищення маси тіла до 30% відносять до I ступеня ожиріння, від 30 до 50% - до другого, від 50 до 100% - до третього ступеня і більш 100% - до четвертого. Потрібно сказати, що у вагітних з ожирінням відсоток ускладнень вагітності (пізній токсикоз, переношування вагітності, передчасні пологи і т.д.) прямо пропорційне тривалості і ступеню ожиріння. Разом з тим, ожиріння не є протипоказанням для вагітності.

1. Вплив вагітності на розвиток ожиріння,

основні шляхи профілактики

У період вагітності створюються умови для розвитку жирової клітковини, що у надлишку відкладається в області молочних залоз, сідниць, стегон і живота. Це біологічно виправдано, оскільки в такий спосіб організм жінки створює умови для захисту плодового яйця і плодовмістилища. Сприяє ожирінню і порушення вуглеводного обміну, нерідко супровідне гестаційний процес, підвищена продукція жіночих статевих і глюкокортикоїдних гормонів.

Метою лікувально-профілактичних заходів при ожирінні є спроба відновлення порушених обмінних процесів, створення негативного енергетичного балансу. Це можливо при врегулюванні режиму і характеру харчування, що полягає в зниженні калорійності їжі і підвищенні фізичної активності. Особливістю є різке зменшення змісту в раціоні легкозасвоюваних вуглеводів на фоні помірного вмісту жирів і достатньої кількості білків.

Для зниження збудливості харчового центру показаний частий (8 – 6 разів) прийом їжі, що має низьку енергетичну цінність і займає великий обсяг, що сприяє усуненню почуття голоду; а також необхідно виключити з раціону смакові речовини, що підвищують збудливість харчового центра і підсилюють апетит, і речовини, що сприяють переварюванню й усмоктуванню їжі в кишечнику.

Енергетична цінність дієти повинна складати 8.374 – 9.211 кдж (2.000 – 2.200 ккал) і включати 120 м білків, 200 м вуглеводів і 70 – 80 м жирів.

Жінкам високого зросту енергетичну цінність раціону можна збільшити на 10%, а пацієнткам більш низького росту – навпаки, зменшити в межах 10%. Більш різке зниження енергетичної цінності раціонів небажано, тому що може негативно позначитися на плоді, що розвивається.

Кількість білків у дієті визначається з розрахунку 1 – 1,5 м на 1 кг маси тіла, з них не менш половини складають білки тваринного походження.

Такий рівень білків у дієті гладкої жінки пояснюється тим, що білкова їжа викликає відчуття ситості і має найбільшим специфічно динамічну дію, надлишкове введення білків веде до підвищеного (до 40%) перетворенню їхній у вуглеводи.

Вуглеводи являють собою основне джерело утворення жиру. Тому рекомендується зменшити їхня кількість до 200 р. Більш різке обмеження вуглеводів хворі погано переносять.

У дієті при ожирінні обмежують легкоусвояемие вуглеводи (кондитерські, борошняні і здобні вироби, каші, солодкі ягоди і фрукти) і, навпроти, включають у неї в підвищеній кількості продукти, що містять багато незасвоюваних чи повільно засвоюваних вуглеводів (салат, капуста, житній хліб, ріпа й ін.).

Кількість жирів у раціоні різко зменшують і підтримують у межах 35 – 40% енергетичної цінності добового раціону, тому що процеси енергетичної утилізації жирів при ожирінні порушені. Жири придушують функціональний стан ендокринної частини підшлункової залози, що приводить до зниження утворення жиру з вуглеводів. Крім того, незначне обмеження жирів у раціоні сприяє кращої мобілізації його з жирових депо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ожиріння та вагітність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок