Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Онковіруси

Онковіруси

Назва:
Онковіруси
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,37 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
За смертністю онкологічні захворювання займають друге місце після серцево-судинних, за страхом, який вони вселяють людям, – перше. У європейських країнах з різних причин щорічно помирає приблизно 1% населення. На рак, хвороби серця та інсульти припадає біля 75% випадків смерті. Піввіку тому від онкозахворювань помирав кожен десятий. Зараз це співвідношення наближається до 1:5. У певний період життя рак розвивається в кожної третьої людини.

Онковіруси. До родини ретровірусів входять численні види, які здатні викликати трансформацію нормальних клітин у пухлинні. З РНК-містких онкогенних вірусів виділяють три типи - B, C, D. Вони мають будову і хімічний склад, характерний для всієї родини ретровірусів. Онковіруси культивують у різних культурах клітин, причому їх репродукція відбувається лише в тих клітинах, які активно діляться. Максимальні онкогенні властивості проявляються при культивуванні в організмі тканин-хазяїв. Онковіруси містять у складі генома онкогени, які започатковують процес трансформації клітин.

Онкогенні віруси названих типів викликають різноманітні онкологічні процеси в організмі тварин і птахів: наприклад, онковіруси типу С є збудниками сарком і лейкозів, типу В - раку й лейкозів.

Існує ще окрема Т-лімфотропна група ретровірусів людини. Зокрема, Т-лімфотропнi віруси 1 і 2 (HTLV-1 i HTLV-2) cпричиняють Т-клітинний лейкоз дорослих людей. Віруси можуть передаватись ч/з кров, трансплацентарно, а також статевим шляхом. Лабораторні методи діагностики новоутворень грунтуються на виявленні пухлинних антигенів або антитіл. Для лік. використовують моноклональні антитіла, навантажені різними цитостатиками.

Клітини організму об’єднані у тканини – однорідні групи з загальним походженням, функцією і спільною “територією”. Кількість клітин у

даній тканині більш-менш постійна. Це відбувається завдяки тому, що молоді клітини постійно діляться та ростуть. При цьому чим більше клітин відмирає, тим більше з’явиться нових. Якщо співвідношення втрата-поповнення з якихось причин порушується на користь поповнення, то у цьому місці виникає надлишкова маса клітин – утворюється пухлина. Ріст пухлини відбувається поступово, поки не утвориться цілком відчутний вузол. Деякі пухлини досягають помітного розміру за кілька тижнів, тоді як іншим потрібні роки.

Чим шкідливішими є умови, у яких знаходиться клітина, тим більша імовірність помилок при її поділі. Травми шкіри, слизових оболонок або інших тканин організму призводять до збільшення ризику виникнення пухлини в цьому місці. Саме тому частіше хворіють на рак ті органи, слизова оболонка яких піддається інтенсивному природному навантаженню: легені, шлунок, товстий кишечник. Подразнення слизової бронхів тютюновим димом, слизової стравоходу та шлунка – гострою їжею, травмування родимок та виразок, що не гояться, підвищує ризик виникнення раку.

Будь-яка тканина займає лише свою “територію” – як за шириною, так за товщиною. Якщо пухлина не виходить за межі тканини, з якої утворилася, і не проникає у сусідні тканини, то вона доброякісна. Головною ознакою злоякісної пухлини є її вихід за межі своєї території. Ракові клітини можуть відриватись від основного вогнища, розноситись лімфою та кров’ю по всьому організму та осідати в інших органах (насамперед у лімфатичних вузлах, печінці, легенях). Там вони утворюють вторинні вогнища росту – метастази. Саме вони роблять пухлину по-справжньому злоякісною.

Ріст злоякісних пухлин необмежений та неконтрольований. Ракові клітини, відірвавшись від пухлини, можуть рости окремо від неї в чужорідному оточенні.

Ще однією невід’ємною властивістю злоякісної пухлини є безсмертя її клітин. Вони не припиняють свого розмноження ні в організмі, ні поза ним. Така пухлина безупинно прогресує до більшої злоякісності, “агресивності” та неконтрольованості.Найгіршим є те, що ракові пухлини виділяють отруйні речовини та виснажують організм, використовуючи ресурси для свого росту.

Наш організм складається з мільярдів клітин, які постійно діляться та ростуть. У цьому процесі рано чи пізно виникають різноманітні “збої”, в результаті яких іноді й з’являються ракові клітини. Враховуючи кількість клітин та частоту їх поділу, зовсім не дивно, що в організмі кожної людини утворюється безліч “поганих” клітин. Дивним швидше є те, що далеко не всі вони стають пухлинами і рак виникає відносно рідко.

Основною причиною цього є наша імунна система. В організмі людини є спеціальні механізми для розпізнавання і знищення таких “бракованих” клітин. Таким чином він бореться з ними так само, як із клітинами, які потрапили ззовні (бактеріями, вірусами тощо) за допомогою імунної системи. Проте іноді вона дає збій і з якихось причин не знищує цих клітин.

Очевидно, саме порушення імунної системи є визначальними в розвитку пухлин, оскільки виникнення клітинного “браку” неминуче, і все залежить від того, наскільки безвідмовно й ефективно він розпізнається і знищується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Онковіруси

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок