Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація постачання лікарськими засобами аптечних установ

Організація постачання лікарськими засобами аптечних установ

Назва:
Організація постачання лікарськими засобами аптечних установ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,31 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

1. Визначення поточної потреби аптечних установ у лікарських засобах

2. Формула кількісного обсягу замовлення

3. Характеристика постачальників лікарських засобів і виробів медичного призначення

4. Особливості замовлення наркотичних та психотропних речовин і прекурсорів списку № 1

5. Організація приймання товару в аптеці

Список використаної літератури

1. Визначення поточної потреби аптечних установ

у лікарських засобах

Важливим розділом організаційної роботи аптеки є правильне визначення поточної потреби в лікарських засобах і виробах медичного призначення. Для визначення мінімальної кількості препарату певного найменування, необхідної для задоволення попиту, треба мати таку інформацію: наявна кількість препарату; коли поновлюється замовлення; скільки замовити повторно?

Для реалізації асортиментної політики необхідно постійно здійснювати контроль товарних запасів. Він полягає у підрахунку запасів, наявних у конкретному місці зберігання, а також у відстеженні процесу їх збільшення чи зменшення. Для цього використовують журнал обліку відмовлень, який ведеться безпосередньо в торговому залі, а також журнали обліку дефектури при наявності в аптеці окремого відділу запасів. Крім цього, велике значення має практичний досвід, зокрема знання поточних витрат того чи іншого лікарського засобу або виробу медичного призначення.

Поточний облік товарних запасів виявить, скільки товару ще є в наявності, але не визначить термінів і обсягів нових закупок. Для того треба визначити:

- темпи продажу лікарського засобу (середній попит);

- тривалість часу між перевіркою товарних запасів;

- резервні запаси в разі відхилення рівня попиту протягом закупівельного періоду;

- прогнозований залишок препарату в аптеці на день поставки.

2. Формула кількісного обсягу замовлення

Для встановлення кількісного обсягу замовлення використовують таку формулу:

КОЗ = (ППТЗ + ПОЗ) х СДНП + РЗ-3,

де КОЗ - кількісний обсяг замовлення конкретного препарату;

ППТЗ - періодичність перевірки товарних запасів в аптеці;

ПОЗ - період отримання замовлення;

СДНП - середньоденний норматив продажу лікарського засобу;

РЗ - його резервний запас;

З - прогнозований залишок на день поставки.

Наприклад, кожних шість днів здійснюється перевірка товарних запасів і оформлення замовлення, ще три дні йде на отримання замовлення і за розрахунками щоденно продається п'ять упаковок препарату А, бажаний резервний запас відповідає середньоденному попиту, залишок на день поставки становитиме п'ять упаковок цього препарату. Таким чином, аптека має замовити: КОЗ = (6 + 3)х5 + 5-5 = 45 упаковок препарату А.

Розглянута формула може бути застосована у випадках, коли попит медикаментів різко не змінюється за достатньо великий інтервал часу, тобто для них характерний високий і середній рівень передбачуваності споживання.

3. Характеристика постачальників лікарських засобів і виробів медичного призначення

Якщо визначено, що, коли і скільки необхідно замовити аптеці, то наступним завданням є знаходження потенційного постачальника. В якості постачальників виступають заводи-виробники і оптові фармацевтичні фірми (схема 2).

Базовими виробниками лікарських засобів в Україні є: "ФФ "Дарниця", корпорація "Артеріум" (обидва - Київ), "ФК "Здоров'я" (Харків), "Фармак", "Борщагівський ХФЗ", "Індар" (всі-Київ), "Біостимулятор" (Одеса), "Київський вітамінний завод" (Київ), ДЗ ДНЦЛЗ (Харків). До основних вітчизняних виробників виробів медичного призначення належать: "Гемопласт" (Білгород-Дністровський Одеської обл.), "Кампус Коттон Клаб" і "Київгума" (обидва з Києва), "Ватфарм" (Черкаси), "Сарепта-Віскопласт" (Донецьк), "Фармсервіс" (Запоріжжя), "Поліком" (Брошнів Івано-Франківської обл.).

Схема 2. Постачальники лікарських засобів і виробів медичного призначення

Український ринок розробляє також понад 300 зарубіжних фармаце-вичних виробників з майже 60 країн світу. Найбільше ліків поставляє Німеччина, Індія, Франція, Словенія та Угорщина, а серед підприємств -угорський хімічний завод Richter Gedeon Rt, французька компанія Sanofi-Aventis, словенські підприємства KRKA та Lek.

Проте безпосередня співпраця аптек з виробниками напряму, хоча у них і нульова торгівельна націнка, ускладнена тим, що:

по-перше, мінімальна сума угоди та/або мінімальна партія поставки є для значного числа аптек настільки великою, що при нестачі обігових коштів призводить до неможливості закупки необхідного товару;

по-друге, закупка може призвести до затоварювання аптеки лікарськими засобами того чи іншого виробника, який, як правило, має малий асортимент;

по-третє, територіальна віддаленість виробників для більшості аптек не сприяє оперативності поставок товару.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Організація постачання лікарськими засобами аптечних установ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок