Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Основні показники розвитку фармацевтичної промисловості України

Основні показники розвитку фармацевтичної промисловості України

Назва:
Основні показники розвитку фармацевтичної промисловості України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
94,79 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Колегія МОЗ на своєму розширеному засіданні 21 грудня розглянула стан і перспективи розвитку фармацевтичної промисловості в Україні. В умовах зростання фармацевтичної складової у забезпеченні здоров’я нації об’єктивна і повна інформація про виробництво лікарських засобів необхідна для своєчасного прийняття політичних і стратегічних рішень як на державному, так і на регіональних рівнях. Нинішня колегія МОЗ була покликана зробити аналітичний огляд стану фармацевтичної промисловості, конкретизувати найближчі й віддалені цілі, утвердитися у системній стратегії галузі. Про стан та перспективи розвитку фармацевтичної промисловості в Україні доповідали провідні спеціалісти фармацевтичної галузі й міністерства охорони здоров’я.

Пропонуємо виклад доповіді заступника державного секретаря Міністерства охорони здоров’я України, голови Державного департаменту з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів і виробів медичного призначення Олександра Коротка.

Остаточні підсумки будуть відомі після опрацювання всіх даних у січні наступного року, але вже сьогодні можна стверджувати: фармацевтична сфера України зараз - сформована структура, що має всі складові, необхідні для її самореалізації.

Ядром фармацевтичної сфери є вітчизняне виробництво лікарських засобів, що динамічно розвивається. Питома вага медико-біологічного виробничого комплексу в загальних обсягах промислового виробництва України на початку 2000 року становила 0,9%. На сьогодні цей показник перевищує 1,1%.

Фармацевтична промисловість України - це 160 суб’єктів підприємницької діяльності, що мають ліцензії на виробництво лікарських засобів.

За формою власності виробники лікарських засобів в Україні поділені на державні - 29 (18%), колективні - 123 (77%) і приватні - 8 (5%).

Двадцять два виробники виготовляють 85% від загального обсягу вітчизняної продукції і основний асортимент вітчизняних ліків, займають провідне місце в політиці технічного переозброєння, розробки і впровадження у виробництво нових препаратів.

У ряду основних виробників лікарських засобів в Україні - ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» (14,9% загального обсягу вітчизняного виробництва в грошовому вираженні), АТ «Київмедпрепарат» (14,4%), АТ «ФФ «Здоров’я» (12,9%), АТ «Фармак» (11%), АТ «Борщагівський ХФЗ» (7,6%), АТЗТ «Індар» (5,4%), ДП «Біостимулятор» (4,9%), АТ «Галичфарм» (3,9%), АТ «Київський вітамінний завод» (3,5%), Дослідний завод ДНЦЛЗ (3,3%).

Серед традиційних виробників лікарських засобів є підприємства, що виробляють наркотичні лікарські засоби у формі розчинів для ін’єкцій (ДФП «Здоров’я народу», м. Харків) та психотропні препарати (ДП «Біостимулятор», м. Одеса). Відповідно до прийнятого у 1999 році Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів» та з виходом ліцензійних умов коло виробників психотропних препаратів розшириться (ЗАТ «ФФ «Дарниця», ВАТ «Фармак», ВАТ «Галичфарм», ВАТ «ФФ «Здоров’я»).

Традиційну номенклатуру медикаментів (водні та водно-спиртові розчини, краплі, настоянки, мазі) виробляють фармацевтичні фабрики. За основними критеріями (зростання рівня технології виробництва, забезпечення його нормативно-аналітичною та технологічною документацією) провідними є Тернопільська, Артемівська та Київська фармацевтичні фабрики. За роки незалежності на ринок виробників лікарських засобів вийшли нові підприємства з високим рівнем технологічного та технічного забезпечення. Серед них: ЗАТ «Індар», ВАТ «Стиролфарм» концерну «Стирол», Концерн «Грамед», СП «Сперко Україна», АТ «Лекхім Харків» та інші, а також виробники оригінальних препаратів на основі лікарської рослинної сировини, продуктів бджільництва, гомеопатичних препаратів (ТОВ «ЕЙМ», ТОВ «Апітек», ТОВ «Арніка») і такі, що здійснюють синтез нових для України хімічних субстанцій (СП «Інтерхім», НДІ «Хімтехнологія», НВФ «Мікрохім») та фасування продукції з in bulk (ТОВ «У-Фарма», ТОВ «Відродження ЛТД»).

Фармацевтична промисловість України сьогодні володіє достатніми проектними потужностями випуску лікарських засобів, оновлює технології виробництва, створює наукові центри з розробки та впровадження нових лікарських засобів. Такі центри вже діють на базі НВЦ «Борщагівський ХФЗ», СП «Інтерхім», ВАТ «Фармак», ВАТ «Стиролфарм». І це тільки початок стратегічних змін у системі розробки та впровадження нових лікарських засобів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Основні показники розвитку фармацевтичної промисловості України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок