Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особиста гігієна школяра

Особиста гігієна школяра

Назва:
Особиста гігієна школяра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,35 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Гігієна шкіри. Шкіра – це складний орган, що виконує різноманітні функції. Міцна й еластична, вона захищає органи і тканини, які містяться під нею, від механічних пошкоджень. Вкритий жиром поверхневий шар шкіри (епідерміс) перешкоджає проникненню в організм води. Завдяки кислому середовищу поверхні шкіри, яке створюється діяльністю потових і сальних залоз, більшість мікробів, що потрапляють на неї, гинуть. Під дією ультрафіолетових променів у шкірі утворюється пігмент меланін, який захищає організм від шкідливого впливу надмірної сонячної радіації. Шкіра бере участь в обміні речовин, диханні. Так, у ній синтезуються різні біологічно активні речовини: ферменти, вітамін D, гормоноподібні речовини. Шкіра містить значну кількість води, вміст якої коливається від 62 до 71%. Тому при зменшенні загальної кількості рідини в організмі, шкіра легко віддає йому свою воду. На шкіру припадає 0,51 % загального газообміну організму. Та чи не найважливіша функція шкіри – участь у регуляції температури тіла. Шкіра людини погано проводить тепло, що сприяє збереженню його всередині організму. Вона має добре розвинену сітку кровоносних судин, які здатні розширюватись і звужуватись, залежно від чого змінюється кількість крові, яка циркулює в них. Якщо температура зовнішнього середовища низька, судини поверхні шкіри стискаються, кров відливає до внутрішніх органів, віддаючи їм своє тепло, а тепловіддача шкіри внаслідок такої реакції судин зменшується в середньому на 70%. І оскільки сама шкіра погано проводить тепло, воно зберігається під нею, забезпечуючи нормальні умови для роботи внутрішніх органів. За умов високої температури зовнішнього середовища кровоносні судини шкіри розширюються. У них збільшується кількість циркулюючої крові, інтенсивно виділяється з потових залоз піт. При цьому з поверхні шкіри організм віддає тепло, внаслідок чого зменшує свою температуру. Близько 82% усіх теплових витрат організму відбувається через шкіру.

Разом з водою, коли людина потіє, виділяються мінеральні речовини – солі натрію, калію, кальцію; органічні–сечовина, сечова кислота, амінокислоти, молочна кислота, вітаміни В1, В2, РР, нікотинова кислота та ін. Протягом доби за оптимальних умов з поверхні шкіри випаровується 0,5 л вологи, з якою у зовнішнє середовище віддається 1200 кДж. У гарячих цехах за 6 год робітник втрачає з потом 10-12 л води, а з нею – 20-25 г солей натрію і калію. Ці втрати треба вчасно поповнювати, бо вже втрата 4% води від загальної маси тіла значно зменшує працездатність людини, а виведення 7% води з потом спричинює важкі розлади в діяльності організму.

Завдяки рецепторам, що містяться у шкірі, людина відчуває дотик, біль, тепло, холод. Вона є одним з органів чуттів, за допомогою якого організм сприймає навколишнє середовище і краще пристосовується до його умов.

Шкіра бере участь у регуляції водного і теплового обмінів із зовнішнім середовищем. За допомогою потових залоз через шкіру виводиться частина сечовини, мінеральних солей і води. Близько 82% усіх теплових витрат організму відбувається через шкіру.

Шкіра бере участь у процесах обміну вітамінів. Зокрема, в шкірі під дією ультрафіолетових променів синтезується вітамін D, нестача якого в організмі призводить до тяжкого захворювання – рахіту.

Шкіра має значення і як депо крові в організмі. Завдяки великій кількості кровоносних судин у шкірі дорослої людини в них може затримуватися до 1 л крові.

У шкірі містяться нервові закінчення, за допомогою яких вона відчуває тепло і холод, біль, поверхні різних предметів та інші подразнення. Завдяки виділенням сальних залоз шкіри, волосся на ній зберігає гнучкість, а сама шкіра стає більш еластичною і не висихає.

Стан шкіри залежить від стану організму. Різні порушення функції окремих органів або систем можуть спричинити свербіж, печіння або почервоніння її. І навпаки, захворювання шкіри відбивається на діяльності всього організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Особиста гігієна школяра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок