Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості зберігання отруйних і наркотичних речовин

Особливості зберігання отруйних і наркотичних речовин

Назва:
Особливості зберігання отруйних і наркотичних речовин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,77 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ПЛАН

1. Правила зберігання отруйних і наркотичних речовин.

2. Правила одержання отрут і наркотиків з Аптечного складу.

3. Правила обліку отруйних і наркотичних речовин.

Зберігання отруйних і наркотичних речовин регламентує наказ МОЗ-У “356” який звучить так:

№ 356 МОЗ Україні від 18.12.97 р.

“Про порядок обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у державних та комунальних закладах О.З. України”.

У Аптеці отруйні і наркотичні речовини зберігаються у матеріальних кімнатах; у сейфах чи шафах.

На аптечному складі: отруйні і наркотичні речовини зберігаються у відділі отрут і наркотиків.

Матеріальні кімнати і сейфи у яких зберігаються наркотичні і особливо отруйні лікарські засоби, повинні мати: світлові у звукову сигналізацію.

На вікнах матеріальних кімнат, у яких зберігаються отруйні і наркотичні лікарські засоби повинні бути грати або автоматична електрична сигналізація.

Після закінчення роботи ці кімнати замикають й опечатують.

1.Наркотичні і особливо отруйні речовини (арсеніт ангідрид, натрію арсенат кристалічний, стрихніну нітрат, ртуті діхлорид (сулема), ртуті оксіціонід) зберігаються у сейфах, причому особливо отруйні – у внутрішньому відділені сейфу під окремим замком.

У аптеках V і VІ категорій зберігання наркотичних і особливо отруйних засобів допускається тільки у матеріальній кімнаті у сейфах чи металевих ящиках прикріплених до підлоги.

2.Отруйні лікарські засоби списку А незалежно від лікарської форми ізольовано, у спеціально виділених для цього металевих шафах під замком.

3.На отруйній стороні дверей сейфа і шафи, у яких зберігають лікарські засоби сп. А, повинен бути напис А “Venena” отруйні речовини, а на внутрішній стороні дверей шафи, у якій зберігають лікарські засоби сп. Б, напис Б “Heroica” – наркотичні речовини і перелік отруйних і сильнодіючих лікарських засобів із зазначенням одноразових і добових доз.

4.Написи на штангласах у яких зберігаються отруйні лікарські засоби, повинні бути білого кольору на чорному фоні, на штангласах повинні бути зазначені найбільші одноразові та добові дози.

5.І робочий час ключі від сейфа А, що стоїть у асистентській кімнаті, не при собі рейцентар-контролер. Сейфи і шафи А після закінчення робочого дня опечатують або на них накладають пломби, а ключі від них, печатка і пломбір зберігаються у завідуючого аптекою або в осіб, уповноважених на це наказом по аптеці.

6.Наркотичні і особливо отруйні засоби у асистентську кімнату для щоденної роботи відпускає з матеріальної кімнати завідуючий аптекою або уповноважена ним на це особа.

7.Запас отрц1них і наркотичних лікарських засобів у міських аптеках не повинен перевищувати місячної потреби, а у інших аптеках кількість їх установлює керівна організація, беручи до уваги відстань від аптеки до баз постачання.

8.У асистентській кімнаті аптек І-ІV категорій запаси отруйних і наркотичних лікарських засобів не повинні перевищувати 5-ти денної потреби. У аптеках Vі VІ категорій зберігати отруйні і наркотичні речовини у асистентській кімнаті заборонено.

9.Наркотичні лікарські засоби повинні зберігатися у аптеках у залежності від їх фізичних, фізико-хімічних і токсикологічних властивостей з урахуванням вимог інструкції по організації зберігання у аптечних установах різних груп лікарських засобів затвердженої наказом МОЗ-У від 16 березня 1993 р. № 44.

10.Прекурсори – це хімічні речовини, які використовують для виготовлення наркотичних і психотропних засобів.

С-1 – це речовини з яких можна отримати наркотичні і психотропні засоби.

С-2 – це речовини за допомогою яких, можна отримати наркотичні та психотропні речовини.

Діяльність з наркотичними. психотропними та прекурсорами у С-1 дозволено у державній компанії “Ліки України та державною Аптекою – щоб виготовляти, доставляти, зберігати, відпускати і знищувати отруйні, наркотичні і прекурсори.

Зберігання: психотропних лікарських засобів і прекурсорів сп №1 таблиці ІV Переліку має бути забезпечено у вогнетривких замкнених сейфах або замкнених металевих шафах. На внутрішній поверхні дверцят сейфа, шафи повинен бути перелік прекурсорів. Підлягають предметно-кількісному обліку.

11.Отруйні ф наркотичні речовини ми отримуємо з аптечного складу, з відділу отрут і наркотиків.

Одержати товар з Аптечного складу необхідно на спеціальній вимозі – замовленні. У якому пишеться: залишок (прописом) наркотичних і отруйних речовин, норма відпуску, потреб на 2 тижні і кількість яку замовляє аптека. А також повинно бути: одноразове доручення на якому вказано: № транспортного засобу на якому приїхала особа відповідальна за прийом наркотичних і отруйних речовин. Особа повинна мати пропуск.

Обліковується: у предметно-кількісному обліку у журналі “Отрут і наркотиків” – це журнал повинен бути пронумерований, прошнурований, скріплений круглою печаткою і підписом керівника інстанції вищого рівня за формою № 16.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості зберігання отруйних і наркотичних речовин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок