Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості клінічних проявів сифілісу в порожнині рота

Особливості клінічних проявів сифілісу в порожнині рота

Назва:
Особливості клінічних проявів сифілісу в порожнині рота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,27 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Специфічні захворювання, у тому числі і сифіліс, відносяться до числа найзначущіших захворювань соціального характеру, що пояснюється їх високою частотою розповсюдження і важкими наслідками як для організму хворого, так і для суспільства в цілому.

У випадках пізньої діагностики і неефективного лікування ці захворювання можуть привести до поразок органів і систем, порушення репродуктивного здоров'я жінок і чоловіків, природжених захворювань у дітей. Тому до методів діагности і терапії специфічних інфекцій слід пред'являти особливі вимоги, відмінні високою терапевтичною ефективністю в максимально короткі терміни, доступністю, низькою вартістю, зручностями і простотою застосування.

Збудником сифілісу є бліда трепонема. У зовнішньому середовищі вона малостійка (гине при висиханні, дії сонячного світла). У вологому середовищі (слина, еякулят, тканини трупа) бліда трепонема довго зберігає патогенність.

Джерелом зараження є інфікований пацієнт при безпосередньому контакті із здоровою людиною (статеві стосунки, іноді при поцілунку, через інфіковані предмети).

В даний час побутовий шлях передачі інфекції зустрічається рідко. Контагіозність залежить від тривалості захворювання. Хворі з ранніми формами сифілісу найбільш заразливі (з термінами перші два роки хвороби). При пізньому сифілісі (з терміном більше двох років) зараження контактних осіб наступає рідко. У деяких осіб наголошується безсимптомне перебіг сифілісу, що утрудняє його діагностику (випадки трансформації блідої трепонеми в L-форми, коли серологичеськіє реакції негативні). Не виключено «носійство» блідої трепонеми протягом всього життя у одних осіб і переходом в активний сифілітичний процес у інших.

Наявність достатньої кількості блідих трепонем, різні пошкодження шкіри і слизистих оболонок є важливою умовою для передачі інфекції. Існує декілька шляхів передачі інфекції. Прямий шлях - при статевих контактах, поцілунках, годуванні грудьми дітей (від інфікованої матері), професійне зараження (при оглядах інфікованих хворих, під час оперативних втручань у інфікованих, патологоанатомічних досліджень інфікованих померлих), трансфузіонний (при переливанні інфікованої крові), внутріутробне зараження плоду від інфікованої матері.

Непрямий шлях обумовлений тим, що бліда трепонема зберігає свою вірулентність певний час у вологих біологічних середовищах (тобто через предмети, що контактують з інфікованим матеріалом - із слизистою оболонкою порожнини рота, зубні інструменти, ендоскопічні прилади, клізми, музичні інструменти, засоби гігієни - в перукарнях, майстрових) .Наиболее контагиознимі є біологічні середовища: слина, молоко інфікованої матері, сперма, слізна рідина, особливо за наявності сифілітичних висипань.

За течією і характеру клінічних симптомів в розвитку сифілісу виділяють чотири періоди: інкубаційний - триває 3-4 тижні від моменту зараження до появи перших клінічних симптомів; первинний період -появленіє первинної сифіломи (твердий шанкр) - продовжується 6-7 тижнів; період вторинних висипань розвивається через 2-3 місяці після зараження; третинний період -через 3-5 і більше років від моменту зараження.

Слизиста оболонка порожнини рота вражається при всіх формах сифілісу. Первинна сифілома може локалізуватися в різних областях слизистої рота і мови: на губі, в кутках рота (у вигляді заєди), на мові, мигдалинах. Виявляються первинні сифіломи у вигляді ерозій, виразок, глибоких тріщин. Класичними ознаками твердого шанкра на слизистій оболонці рота є ерозії і виразки.

Округла, з чіткими контурами, лакованою поверхнею, безболісна і ськлерозірованная в підставі язва наголошується рідко. Звичайно простежується виразка різних контурів, покрите фибринозно-гнійним нальотом, в підставі і оточенні -воспалітельний інфільтрат, незначна кровоточивість, легкий больовий синдром. Первинний сифіліс залежно від локалізації має деякі відмінності. Так, первинна сифілома губи, особливо червоної облямівки, є переважним місцем локалізації твердого шанкра (мал. 1 ). Нерідко ерозія має невеликі розміри (карликовий твердий шанкр). Іноді ерозія покривається щільною бурою кіркою (кірковий твердий шанкр). Дрібна ерозійна папула на губі, що швидко трансформується в безболісну язву з ущільненням в підставі, також може з'явитися ознакою первинної сифіломи. Гіпертрофічний твердий шанкр у вигляді інфільтрірованной в підставі язви нерідко нагадує плоськоклеточний рак. Первинна сифілома в кутках рота може приймати вид стійкої хворобливої тріщини.

В кінці 3-й, початку 4-й тижні від моменту зараження при твердому шанкрі губи з'являється регіонарний лімфаденіт. Наголошується одностороннє збільшення лімфатичних вузлів. У випадках приєднання вторинної інфекції регіонарний лімфаденіт буває іноді хворобливим. Тому при появі у хворого безболісних інфільтратівних поразок на губах в поєднанні з лімфаденопатієй слід виключити сифіліс.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості клінічних проявів сифілісу в порожнині рота

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок