Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості обстеження і семіотика захворювань органів кровообігу

Особливості обстеження і семіотика захворювань органів кровообігу

Назва:
Особливості обстеження і семіотика захворювань органів кровообігу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
56,79 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Обстеження дітей із захворюваннями органів кровообігу проводять за таким планом: спочатку — опитування, потім об'єктивне обстеження серця та судин.

Опитування. Маленькі діти не завжди можуть оцінювати свої відчуття і рідко скаржаться на біль у ділянці серця, серцебиття і задишку. Тому медичні працівники опитують батьків, персонал, який працює з дітьми, або осіб, що оточують їх, про додаткові симптоми, які вказують на недостатність кровообігу. Ставлять такі запитання:

1. Чи втомлюється дитина, коли піднімається по сходах?

2. Чи проситься на руки під час ходьбі?

3. Чи проситься відпочити під час ходьби з батьками на тих відстанях, де раніше не втомлювалася?

4. Чи відстає під час рухомих ігор або бігу від ровесників?

5. Чи намагається відпочити під час рухливої гри?

6. Чи втомлюється під час годування грудьми, у зв'язку з чим відмовляється від грудей або часто відпочиває під час годування?

7. Чи не з'являється синюшне забарвлення (ціаноз) окремих ділянок або всього тіла при фізичному навантаженні (крик, плач, годування груддю, купання тощо)?

8. Коли з'явився ціаноз?

9. Чи підсилюється ціаноз після фізичного навантаження? 10. Коли з'явилися набряки?

Діти шкільного віку самі скаржаться на задишку, підвищену втомлюваність, біль у ділянці серця, серцебиття і перебої.

Задишка — одна з ранніх ознак недостатності серця. Спочатку вона з'являється при фізичному навантаженні (у грудних дітей — Годування груддю, крик, плач; у старших дітей — біг, ходьба, піднімання по сходах, м'язове навантаження). З наростанням недостатності серця задишка посилюється і виникає навіть при незначному зусиллі, розмові, а потім у стані спокою в ліжку. При недостатності лівого шлуночка може з'явитися різко виражена задишка у вигляді приступу ядухи серед ночі — серцева астма.

Біль у ділянці серця у дітей буває при таких захворюваннях, як перикардит (запалення навколосерцевої сумки), міокардит (запалення серцевого м'яза), невроз серця, ішемічна хвороба, а також при інших захворюваннях (плеврит, міжреберна невралгія, міозит, переломи та тріщини ребер, періостит тощо).

Слід з'ясувати таке: 1) характер болю (колючий, відчуття тяжкості, стискаючий тощо); 2) місце виникнення болю (за грудиною, у ділянці верхівки); 3) поширення болю; 4) постійний біль або приступоподібний, його тривалість; 5) після чого біль зменшується а5о зникає; 6) з чим пов'язане його виникнення (хвилювання, фізичне навантаження).

При міокардиті біль має тупий або стискуючий характер, тривожить рідко і помірної сили.

При перикардиті він сильний, має колючий або стріляючий характер, виникає посередині грудини або по всій ділянці серця.

При неврозах біль спостерігається на верхівці серця, має колючий або ниючий характер.

При ішемічній хворобі біль найчастіше виникає після хвилювання і фізичного навантаження (рідше в стані спокою) у вигляді приступу, має характер стискання, відчуття тяжкості, різкий, колючий, локалізується за грудиною, віддає у ліву руку, ліву лопатку, ліву половину шиї, зникає після приймання нітрогліцерину або валідолу.

При серцево-судинній недостатності з'являється біль у правому підребер'ї (через збільшення печінки).

Серцебиття — відчуття дитиною скорочень серця. Може спостерігатися при порушеннях звичайного ритму серця (поява додаткових скорочень серця — екстрасистолія), при прискоренні і уповільненні скорочень серця. Найчастіше буває при міокардиті, недостатності серця.

У разі розвитку серцево-судинної недостатності хворі скаржаться на появу набряків на нижніх кінцівках у кінці дня, особливо після ходьби.

З підвищенням артеріального тиску виникають головний біль, запаморочення, шум у голові, нудота, блювота.

Необхідно з'ясувати причину захворювання: попередні захворювання, які зумовлюють ураження серцево-судинної системи (повторні ангіни, скарлатина, грип, респіраторні інфекції тощо), спадкова схильність дитини.

Об'єктивне обстеження починають із загального огляду. Звертають увагу на фізичний розвиток. Частина дітей з природженими пороками серця може відставати у фізичному розвитку. Іноді спостерігають вимушене положення: хворі сидять у ліжку з опущеними ногами або лежать, високо підклавши під голову кілька подушок (при тяжкій недостатності кровообігу).

При ексудативному перикардиті хворі часто перебувають і навіть сплять у сидячому напівзігнутому положенні, спершись грудьми на край столика, що стоїть біля ліжка, або подушку. Діагностичне значення має колір шкіри та слизових оболонок. При тяжких ураженнях серця з'являється синюшність на виступаючих ділянках тіла (на кінчику носа, губах, щоках, мочках вух, пальцях), що називають акроціанозом. Ціанотичний рум'янець на щоках («мітральний метелик» або «мітральне обличчя») спостерігається у хворих в мітральним пороком. Загальний ціаноз досягає високого ступеня при деяких вроджених пороках серця синього типу (тяжка форма тетради Фалло, транспозиція магістральних судин), і шкіра має темно-фіолетовий колір.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості обстеження і семіотика захворювань органів кровообігу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок