Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Оформлення документів та одержання товарно-матеріальних цінностей з аптеки

Оформлення документів та одержання товарно-матеріальних цінностей з аптеки

Назва:
Оформлення документів та одержання товарно-матеріальних цінностей з аптеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
58,08 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

Вступ

1. Порядок виписування товарів.

2. Відпуск товарів

Список використаної літератури

Вступ

Лікувально-профілактичні установи прикріплюються на постійне планове постачання до госпрозрахункових аптек або до міжлікарняних аптек. Виписування і відпустка товарів з аптек для лікувально-профілактичних установ здійснюється відповідно до правил, затвердженим Міністерством охорони здоров'я України.

1. Порядок виписування товарів.

Лікарські засоби виписуються медичними установами, що не мають своїх аптек, з госпрозрахункової аптеки але накладним (вимогам), затвердженим керівником установи. Усі накладні (вимоги) скріплюються печаткою установи.

Накладні на отрутні, наркотичні, сильнодіючі лікарські засоби й етиловий спирт виписуються в 4 екземплярах, а на медикаменти, перев'язні засоби і вироби медичного призначення — у 3 екземплярах. Накладні в госпрозрахунковій аптеці нумеруються порядковими номерами з початку кожного місяця.

Вимоги виписуються чорнилом, чітко; повинні мати штамп установи, найменування відділення лікарні, номер і дату, підписи керівників, їхньої посади і розбірливо прізвища. У вимогу вписують найменування медикаментів і їхня кількість Скорочення в назвах лікарських засобів дозволяється робити тільки такі, котрі не можуть привести до помилки при читанні і виконанні вимоги. Зміна кількості лікарських засобів і інших предметів після того, як вимога була завірена керівником медичної установи, не допускається.

При одержанні лікарських засобів з госпрозрахункової аптеки працівник установи пред'являє належне оформлене разове чи постійне доручення. Постійна довіренність на одержання цінностей може видаватися на певний строк, але не більше ніж на даний кваїртал і повинна зберігатися в аптеці. На одержання етилового спирту і медикаментів, що містять отрутні, наркотичні і сильнодіючі засоби, виписується разове доручення Кількості етилового спирту, ампул, порошків, що містять речовини, що підлягають предметно-кількісному обліку, проставляються у вимозі не тільки цифрами, але і прописом. Обов'язково пишеться призначення ліків (для ін'єкцій, зовнішнього застосування, внутрішнього вживання, очні краплі і т.п.). У вимогах на етиловий спирт позначається його концентрація.

Одержання лікарських засобів з госпрозрахункової аптеки представник установи підтверджує розпискою на обох екземплярах накладної, а працівник аптеки розписується у видачі товарів і правильності таксування накладних (вимог). Отримані з госпрозрахункової аптеки лікарські засоби зберігаються у відділеннях (кабінетах). Збереження цих цінностей у відділеннях (кабінетах) понад поточну потреби забороняється. Обсяг поточної потреби установлюється вищестоящою організацією. Лікарі лікарень і поліклінік зобов'язані знати наявний в аптеці асортимент готових лікарських засобів. Створювати у відділеннях і кабінетах лікувальної установи запаси будь-яких лік категорично забороняється. Забороняється виписувати лікарські засоби з аптеки по загальних накладних для декількох відділень (кабінетів) і робити наступну їхню розфасовку, переміщення з одного посуду в іншу, заміну етикеток і ін. Отрутні, наркотичні і сильнодіючі лікарські засоби, етиловий спирт, а також гостродефіцитні і дорогі медикаменти виписуються для усіх відділень (кабінетів) по окремої накладної (вимозі), підписаної керівником установи, і зберігаються в головної (старшої) медичної сестри установи, відповідальної за збереження цих лікарських засобів.

Отрутні, наркотичні, сильнодіючі лікарські засоби, етиловий спирт, гостродефіцитні і дорогі медикаменти, отримані з госпрозрахункової аптеки, враховуються головної (старшої) медичною сестрою. Завідувач аптекою строго стежить, щоб запаси отрутних і наркотичних засобів у відділеннях і кабінетах не перевищували 5-денної потреби в них, а сильнодіючих засобів — 10-денної потреби. Відпустка цих лікарських засобів у відділення (кабінети) відбувається тільки для поточної потреби по накладних, підписаним завідувач відділенням, з дозвільним підписом керівника установи. У цих накладних указується номер історії хвороби, прізвище, ім'я, по батькові хворого.

Усі встановлені положення про порядок оформлення лікувально-профілактичною установою вимог в аптеку дотримуються при виписуванні медикаментів для безкоштовної відпустки їх амбулатарним хворим.

Кращим способом безкоштовного медикаментозного забезпечення хронічних хворих є видача їм лік безпосередньо в лікувально-профілактичній установі, а дітям — удома при відвідуванні їхнім чи лікарем медичною сестрою. Для цього з аптеки виписують лікарські засоби, як правило, у виді готових до відпустки, призначених для безкоштовної видачі амбулаторним хворим по вимогах звичайної форми. Набір необхідних для цього медикаментів (по номенклатурі, дозуванню, фасуванню, кількості) затверджується головним лікарем. На вимозі на одержання медикаментів для безкоштовної відпустки хворим вказується в заголовку: «Для безкоштовної видачі амбулаторним хворим через товар».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Оформлення документів та одержання товарно-матеріальних цінностей з аптеки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок