Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Подружнє безпліддя

Подружнє безпліддя

Назва:
Подружнє безпліддя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,06 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
З часів сивої античності бездітність і переривання роду вважалися однією з найстрашніших бід, які тільки можуть спіткати чоловіка. «Справжній чоловік повинен побудувати дім, посадити дерево і виростити сина» — цю фразу доводиться чути досить часто. Але життя здається безцільним, коли і дім — повна чаша, і сад повен дерев, а в ньому не чутно дитячого сміху…

Основою демографічних і економічних перспектив країни є репродуктивне здоров’я, яке сьогодні означає не тільки відсутність захворювань репродуктивної системи, а й повне фізичне і соціальне благополуччя. І хоч показники офіційної статистики безпліддя не є високими (2,8-3%), соціологічні обстеження свідчать, що з безпліддям стикаються 10-15% сімей. Нині в Україні проживає приблизно мільйон неплідних подружніх пар. За даними обстеження репродуктивного здоров’я, 6,8% українських жінок дітородного віку – безплідні.

Сьогодні 20% подружніх пар – безплідні; не може завагітніти кожна п’ята жінка. Втім, така тенденція характерна для всієї України. І хоча в нашій країні й зареєстровано 10% безплідних сімей, неофіційна цифра значно вища – приблизно 800 тисяч подружніх пар зіткнулися з цією проблемою. Причому, досвід показав, що виною 20% випадків безпліддя є імунологічна несумісність. До решти випадків призводять однаковою мірою захворювання як жінок (40%), так і чоловіків (40%). Основними причинами безпліддя є запальні захворювання статевих органів (хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, сифіліс, гонорея та ін.), гормональні порушення та непрохідність маткових труб у жінок чи сім’явивідних шляхів у чоловіків. Але, як стверджують фахівці, 80-90% сімей можна допомогти, не застосовуючи штучного запліднення. Головне – правильно поставити діагноз і грамотно призначити лікування.

Безпліддя — трагічна в подружньому житті й досить складна у медико-соціальному плані проблема. А разом з тим не така вже й рідкісна причина дисгармонії в сім'ях.

За останні п'ять років ми обстежили понад 800 чоловіків з приводу безпліддя у шлюбі. Серед них у 358 (42,5%) з боку дітородних органів виявлено різну патологію з тими чи тими функціональними порушеннями. Морфофункціональні відхилення з боку чоловічих статевих органів були пов'язані з природженими або набутими вадами, безсимптомними прихованими запальними процесами, впливом різного роду шкідливих факторів. Та й з боку лікарів спостерігається недооцінка особливостей розвитку і функціонування дітородних органів у хлопчиків різних вікових груп, через що у них не завжди своєчасно проводиться відповідна корекція при порушенні або затримці статевого розвитку, а зрілим чоловікам знову ж таки несвоєчасно і не досить кваліфіковано надається допомога.

Виключна провина жінки в безплідді вже давно спростована наукою. Існують як жіночий, так і чоловічий чинники безпліддя. Причому, за деякими даними, лише в 40% випадків причина криється в жінці, а в 60% (!) — у чоловіку. Останнім часом спостерігається глобальне зниження репродуктивної здатності чоловічої популяції. Причини — в особливостях способу життя Людини Індустріальної. Тут і наша горезвісна екологія, і аж ніяк не здоровий спосіб життя, і наслідки повального захоплення лікарськими препаратами, і багато-багато інших чинників. Не останню роль відіграє й загальне ослаблення генофонду населення, викликане, хоч як це парадоксально, успіхами медицини та підвищенням рівня життя, — це знижує дію природного добору.

На сьогодні існує близько 30 причин чоловічого безпліддя, в основі яких лежать три проблеми: дефекти побудови сперматозоїдів, зниження їх кількості та порушення руху сперматозоїдів по сім’явиносних шляхах і еякуляції. Щоб настало запліднення, у чоловіка в еякуляті має бути не менше 40 млн. повноцінних і досить рухливих сперматозоїдів, інакше вагітність у природних умовах не настане.

При виявленні чоловічого чинника безпліддя необхідно насамперед визначити, чи безпліддя секреторне, тобто пов’язане з порушенням утворення сперматозоїдів, чи екскреторне, викликане порушенням виділення сперми. Від цього залежатиме тактика лікування. Безпліддя також може мати автоімунний характер, коли організм чоловіка з якихось причин виробляє антитіла (особливі білкові речовини) до своїх же сперматозоїдів, у результаті чого порушується їхня рухливість і здатність до запліднення.

Як і при інших хворобах, інформацію про причини безпліддя можуть дати дані про перенесені раніше захворювання. До чоловічого безпліддя можуть призвести такі інфекційні захворювання, як свинка, краснуха, туберкульоз або дефекти, що виявляються при загальному огляді, — крипторхізм (неопущення яєчка в мошонку), пухлини, а також травми. У деяких випадках обстеження доповнюється УЗД статевих органів, дослідженням вмісту статевих гормонів у крові, каріотипуванням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Подружнє безпліддя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок